بیوگرافی آتیلا پسیانی بازیگر و همسر و فرزندانش (ستاره و خسرو پسیانی)

بیوگرافی آتیلا پسیانی بازیگر و همسرش و فرزندان + عکس و درگذشت

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسر و فرزندان

آتیلا پسیانی بازیگر متولد 10 اردیبهشت سال 1336 در تهرانبوده و در 14 مهر 1402 بر اثر سرطان درگذشت مادرش جمیله شیخی یکی از بازیگران معروف ایرانی بوده است او دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری بود.

آتیلا پسیانی با فاطمه نقوی بازیگر ازدواج کرده و یک به نام ستاره دارد که از بازیگران تئاتر و تلویزیون بوده و پسرش خسرو نیز از بازیگران تئاتر می باشد آتیلا پسیانی مدتی برای درمان سرطان به فرانسه رفته بود که روند درمانی او موفق امیز نبوده و در نهایت فوت کرد.

تصویر سنگ مزار مشترک آتیلا پسیانی و مادر جمیله شیخی در بهشت زهرا

عکس سنگ قبر و مزار آتیلا پسیانی و مادرش

آتیلا پسیانی چهار دوره عضو هیأت مدیره خانه تئاتر و چند دوره هم عضو شورای مرکزی انجمن بازیگران خانه سینما بوده است. سخنوری لایق و رویایی است، چشم انداز شخصیتش از موفقیت و پیشرفتش مهم ترین محرک او در كارهایش است از آنجا كه فردی بیقرار است، تغییرات اساسی در كار و زندگی شخصی او پی درپی به وجود می آید.

در ادامه بیوگرافی آتیلا پسیانی بازیگر و همسرش فاطمه نقوی و فرزندان + عکس و ناگفته های زندگی او را بخوانید.

آتیلا پسیانی بازیگر قدیمی در فروردین 1336 در تهران به دنیا آمده و دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری تئاتر از دانشگاه تهران است.

بیوگرافی فاطمه نقوی همسر آتیلا پسیانی +دختر و پسرش ستاره و خسرو

همچنین ببینید:

دانلود کامل برنامه مهمونی با حضور آتیلا پسیانی و دخترش ستاره پسیانی

آتیلا پسیانی هنرپیشه معروف و دوست داشتنی تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی می باشد. این هنرمند توانا فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۵۶ در سن ۲۰ سالگی با سریال « لحظه» با کارگردانی و نویسندگی محمد صالح اعلا آغاز نمود. او در طی ۴۳ سال فعالیت در تلویزیون ۷۵ فیلم سینمایی و ۵۸ مجموعه تلویزیونی را در کارنامه هنری اش به نمایش گذاشته است. از آثار شاخص و ارزشمند وی می توان به مجموعه تلویزونی «خداحافظ بچه»، « مادرانه»، « رستگاران»، « مرضیه»، « بوم و بانو»، « بیداری» و … اشاره نمود. در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی آرگا، همراه ما باشید تا بیشتر با بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش فاطمه نقوی همراه با تصاویر خانوادگی و جدید وی آشنا شوید.

نحوه ورود آتیلا پسیانی به عرصه بازیگری از زبان خودش

مادرش جمیله شیخی

مادرش نیز جمیله شیخی از بازیگران قبل و بعد از انقلاب بوده و دخترش ستاره و همچنین همسرش فاطمه نقوی نیز بازیگر سینما و تئاتر می باشد.

جمیله شیخی متولد ۱۳۰۹ در تبریز آخرین فرزند خانواده ابتدا به یادگیری آواز و تعلیم اپرا پرداخته و سپس وارد تئاتر و سینما شده است. «اولین آشنایی من با دنیای تئاتر‌، دیدن نمایشنامه‌هایی بود که در تئاتر سعدی اجرا می‌شد.»

جمیله شیخی مادر آتیلا پسیانی

جمیله شیخی مادر آتیلا پسیانی

بازیگری از کودکی و حمایت خانواده

پسیانی به دلیل بزرگ شدن در خانواده هنری و سینمایی با حمایت پدر و مادرش از دوران مدرسه در نمایش های دوستانه در دبستان و دبیرستان بازی میکرد.

وی بعدها نزد استادان تئاتر به طور حرفه ای بازیگری را آموخته و به استخدام رسمی اداره تئاتر قبل از انقلاب در زمان پهلوی درآمد.

مجموعه تلویزیونی محله برو بیا در کنار مرحوم رضا ژیان اولین نقش آفرینی وی بود که بازیگران شاخصی چون اکبر عبدی نیز در سال 1362 در آن حضور داشتند.

عکس قدیمی از آتیلا پسیانی

روی پرده سینما نیز با فیلم مرگ سفید برای اولین بار دیده شد.

بیوگرافی و عکس قدیمی و جوانی آتیلا پسیانی بازیگر و همسر و فرزندانش (ستاره و خسرو پسیانی)

او یکی از بازیگران شاخص و بزرگ و پرکار سینمای ایران است که آثار هنری غنی و ماندگار زیادی دارد.
هنرمند باسابقه علاوه بر بازیگری ،تجربه کارگردانی، دستیاری کارگردان، برنامه ریز، بازیگردان، انتخاب بازیگر و دستیاری صحنه و لباس نیز دارد.

 

همسر و فرزندان آتیلا پسیانی

همسر و فرزندان آتیلا پسیانی بازیگر

ازدواج با فاطمه نقوی بازیگر

آتیلا پسیانی با فاطمه نقوی بازیگر ازدواج کرده و یک به نام ستاره دارد که از بازیگران تئاتر و تلویزیون بوده و پسرش خسرو نیز از بازیگران تئاتر می باشد.

 فاطمه نقوی همسر آتیلا پسیانی

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسرش فاطمه نقوی

بیوگرافی فاطمه نقوی بازیگر قدیمی

فاطمه نقوی بازیگر ایرانی در سال ۱۳۳۳ در تهران به دنیا آمده است.
لیسانس روان‌ شناسی کودک دارد و از سال ۱۳۵۶ وارد عرصه بازیگری شده و اولین فیلمی که بازی کرد ،فیلم کوتاه سکوت و سلام بود.

بیوگرافی آتیلا پسیانی و همسر بازیگرش فاطمه نقوی

عکس فاطمه نقوی همسر آتیلا پسیانی

در دهه شصت خانم ‌نقوی بسیار فعال بودند و فیلم و سریال های زیادی بازی کردند.
از جمله فیلم های او عفریت و دایره، نسل سوخته، دو فیلم با یک بلیت، گنج، گال و لانتوری می باشد.

عکس دختر و پسر آتیلا پسیانی

بیوگرافی آتیلا پسیانی و دختر و پسر و فرزندانش

شغل دوم

بازیگر قدیمی علاوه بر هنرپیشگی ، طراحی داخلی انجام می دهد و از این طریق ، بخشی از نیاز‌های مادی‌ و مالی خانواده را تأمین می کند.
ایشان همچنین چهار دوره عضو هیأت‌ مدیره خانه تئاتر بوده و همینطور در شورای مرکزی انجمن بازیگران خانه سینما نیز فعالیت داشته است.

عکس جدید آتیلا پسیانی بازیگر

خصوصیات شخصی و اخلاقی

از یکنواختی بیزار است و از هیجان و کارهای غیر منتظره استقبال می کند.
ذوق هنری بالایی دارد و کمی مغرور و خودبین است.
او بسیار سخنور قهاری است و آمال و آرزوهایی با چشم انداز دور داشته و اعتماد بنفس بالایی دارد.

 

عکس اینستاگرام آتیلا پسیانی

عکس اینستاگرام آتیلا پسیانی

گفتگوی خواندنی با آتیلا پسیانی

ویژه برنامه نوروز دورهمی شب گذشته میزبان آتیلا پسیانی بازیگر شناخته شده کشورمان بود، میثم ابراهیمی دیگر مهمان این برنامه به اجرای قطعه ای پرداخت.
وی در ابتدای صحبت های خود ضمن تبریک سال نو، از تاریخ تولد خود صحبت کرد و گفت:متولد 1336 هستم و مدت 51 سال است که کار میکنم.

عکس جوانی آتیلا پسیانی بازیگر

پسیانی در خصوص آغاز فعالیت بازیگری خود اظهار داشت:شروع قضیه تصادفی بود. آن زمان با مرحومه مادرم مرحوم جمیله شیخی به تماشای نمایش رکن الدین خسروی می رفتیم. یک پسر 10 ساله ای در آن نمایش بازی می کرد. یک روز بیمار بود و بر سر تمرین نیامده بود. آقای خسروی از من خواست که نقش آن پسر را بازی کنم. اینطور شد که بازیگر شدم.

وی درباره همکاری خود و مادرش گفت:با هم همبازی نبودیم. یک نمایش داشتیم که من کارگردان بودم و او در آن نمایش بازی کرد. البته شیوه بازی او با چیزی که مد نظر من بود فرق می کرد؛ به همین دلیل همیشه می گفت می دانم عوض نمیکنی اما سعی کن در شیوه های مدنظرت تجدید نظر کنی.

پسیانی درخصوص آثار تولیدی دختر و پسرش که در تئاتر مشغول کار هستند اظهار داشت:هر دو بازیگر خوبی هستند با سبک بازی متفاوت.

وی سپس درباره ویژگی دهه شصتی ها عنوان کرد:دهه شصتی ها بچه هایی هستند که با استقلال روحی بزرگ رشد کردند. آدم هایی که می دانند دنبال چه چیز هستند و برای رسیدن به خواسته هایشان از پا نمی شینند.

عکس های جوانی آتیلا پسیانی عکس قدیمی

این بازیگر پیشکسوت در پاسخ به اینکه آیا حضور سینمایی ها در تئاتر اتفاق مثبتی است یا خیر، گفت:قطعا مثبت است. من هرگز تئاتر و سینما را مقابل هم ندانستم. بلکه همراه با هم و مکمل یکدیگر دانستم. از طرفی وقتی تئاتری ها وارد سینما شدند، آنها با روی باز پذیرفتند. هر زمان هم که سینمایی ها بخواهند وارد تئاتر شوند ماهم باید به شایستگی رفتار کنیم.

پسیانی در ادامه به روحیه کنجکاوی و جستجوگری خود اشاره کرد و گفت:در حوزه کار، هنر تجربی را دوست دارم. کشف و شهود است که یک شخص را هنرمند می کند و به دلیل انتقال این حس به مخاطب، مخاطب دوست دارد که با بازیگر همبازی شود و این حس بسیار خوبی است.

همچنین ببینید:

عکس های جنجالی ستاره پسیانی بازیگر سینما (دختر آتیلا پسیانی)بیوگرافی ستاره پسیانی

وی در پاسخ به اینکه اگر به 50 سال پیش هم بازمی گشتید، همین مسیر را انتخاب می کردید، اظهار داشت:مرحوم مادرم خیلی دوست داشت من حقوق سیاسی بخوانم. اما من به دلیل حضور مادر و همکارانش، همواره در محیط هنر بوده ام به همین دلیل قطعا حرفه دیگری را انتخاب نمی کردم.

پسیانی در ادامه به سوال مهران مدیری که پرسید آیا خیلی ها از شما می ترسند؟ با شوخ طبعی پاسخ داد که اشکالی ندارد.

بیوگرافی آتیلا پسیانی بازیگر و همسر و فرزندانش (ستاره و خسرو پسیانی)

وی در پاسخ به سوال معروف مجری دورهمی با عنوان «عاشق شدید؟»، گفت:قطعا. مگر میشود در این دنیا کسی عاشق نشود؟

این بازیگر تئاتر و تلویزیون و سینما، خط قرمزهای شخصیت خود را دروغگویی و توجیهات بی مورد دانست. پسیانی سکانسی که با 20 مار بازی کرده را به عنوان سخت ترین سکانس بازی هایش برشمرد و درباره دلیلش گفت که در این دنیا فقط از حیوان مار می ترسد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی فاطمه نقوی همسر آتیلا پسیانی +دختر و پسرش ستاره و خسروبیوگرافی فاطمه نقوی همسر آتیلا پسیانی

مهران مدیری در ادامه اظهاراتش درباره دهه شصتی ها گفت:آن زمان به قدری بچه زیاد شد که مادران سر به بیابان گذاشتند. از هاچ زنبور عسل گرفته تا حنا و… همه یه دنبال مادرهایشان بودند!

وی افزود:محال است کسی در دوران دهه 60 زندگی کند و دلش برای آن زمان تنگ نشود. به خاطر سادگی که در آن زمان جریان داشت. کسی پشت سفره پنهان نمی شد. هرچه که داشت با مهربانی با دیگران تقسیم می کرد. ساده بودن هنر بود. شرافتمندانه زندگی کردن ارزش داشت. در آن زمان مجله «گل آقا» داشتیم که فقط شوخی با مسئولین بود و در بسیاری از موارد، مسئولین اولین خریداران مجله بودند. همین خاطرات ریز و درشت دوست داشتنی است که یاد آن سالها را زنده نگه داشته است.

بیوگرافی آتیلا پسیانی بازیگر و همسر و فرزندانش (ستاره و خسرو پسیانی)

نکوداشت آتیلا پسیانی بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر ایران همزمان با زادروز این هنرمند در حالی با حضور گسترده اهالی سینما و تئاتر برگزار شد که پسیانی با ظاهری غیرمنتظره در این مراسم حضور یافت. به گزارش «تابناک»؛ آیین نکوداشت آتلیلا پسیانی بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر ایران شامگاه 10 اردیبهشت ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد و با سخنرانی پرویز پرستویی، رضا کیانیان، فاطمه معتمد آریا، محمد چرم شیر، محمد صالح علا، نوید محمد زاده، بهرام رادان، محمد رحمانیان، فاطمه نقوی و .. همراه شد. همراه با این نکوداشت، از حمید پور آذری به‌عنوان دیگر کارگردان موثر تئاتر تقدیر شد.

بیماری آتیلا پسیانی چیست؟ آیا سکته کرده یا سرطان دارد؟

درگذشت و فوت

آتیلا پسیانی پس از تحمل یک دوره بیماری از دنیا رفت.

به گزارش ایسنا، انجمن بازیگران خانه سینما اعلام کرد:با قلبی اندوهگین و دردبار و زبانی الکن به اطلاع می‌رسانیم متاسفانه هنرمند ارزشمند و بی‌بدیل سینما ، تئاتر و تلویزیون کشورمان آتیلا پسیانی عزیز پس از دوران سخت و طولانی بیماری و در خارج از وطن از میان ما رفت و به آرامش بیکران پیوست.

بازیگر با شرافت

 چیزی پرداختن به آن مهم‌تز از فعالیت‌های هنری پسیانی است، چیزی است که مسعود کرامتی درباره آن می‌گوید: «درباره وجه شخصی خودش بازهم سر این مسئله باز می‌گردم آتیلا صداقتی داشت که من در کمتر کسی آن را دیده بودم و این برای من بسیار با ارزش بود و عشق عجیبی به بازیگری علی الخصوص تئاتر داشت و به نوعی می‌توان گفت این عشق و صداقت به قدری در او پر رنگ بود که واقعا می‌توان گفت آتیلا همان شرافت تئاتری‌ها را داشت.»

شاید آخرین تصویری که از آتیلا پسیانی در مراسم نکوداشتش به یادگار ماند در تضاد شخصیت همیشگی‌اش باشد،‌ اما او همیشه با شخصیتی با جذبه در خاطره‌ها ماندگار می‌شود.

آتیلا پسیانی بازیگر مسیحی

آتیلا پسیانی از اقلیت مسیحیت در ایران است گفته میشود که پدر بزرگ او از اهالی قزاقستان بوده که به ایران مهاجرت کرده است البته منبع موثقی برای آن وجود ندارد.

دین و مذهب اتیلا پسیانی هرچه که هست نشان دهنده احترام بالای او برای دیگر ادیان بوده است و هیچگاه این مسئله برایش اهمیتی نداشته است که هیچگاه در تلویزیون درباره آن صحبت نکرده است و بعداز فوتش خبر آن به گوش رسید.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
دلارآموزش ارز دیجیتال و درآمد بدون سرمایه در کمتر از سه هفته با این پروژه ها 50 میلیون پول در بیار اینجا را ضربه بزنید
 

2 نظر

  1. خدا رحمتش کنه .
    از قیافه و بازیش معلومه که خیلی آدم خوبی بود و بهترین صفت را در موردش به کار بردید که شرافت داشت . چیزی که این روزها خیلی از بازیگران و اهل شهرت از آن محرومند.
    نام نیکو گر بماند ز آدمی
    به کزو ماند سرای زرنگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *