آموزش ثبت خانه در سامانه ملی املاک

آموزش ثبت خانه در سامانه ملی املاک و ثبت خانه و اپارتمان های خالی در سامانه املاک amlak.mrud.ir را در این صفحه ببینید

آموزش ثبت خانه در سامانه ملی املاک

سامانه ملی و املاک اسکان به دست وزارت راه و شهرسازی برای فهمیدن و شناختن خانه‌های خالی طراحی شده است.
کسانی که مالک هستند باید از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ املاک خودشان را ثبت کنند. آقای محمود محمودزاده معاون وزیر راه گفتند که در روز ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۰ هر خانواری که می توانند یک خانه اصلی ویک محل فرعی در شهر دیگری داشته باشند و همه اینها خانه خالی محسوب نمی‌شود و اگر معلوم شود که این خانه‌ها چهار ماه بیشتر خالی بمانند به قانون جدید باید جوابگو باشند.

آموزش ثبت خانه در سامانه ملی املاک

گفته است که لازم است ثبت مالکیت به دست مالک در سامانه املاک و اسکان به استناد ماده ۵۴ واجب است که مدتی پیش در مجلس تصویب شده و این یک قانون جدید است که در تکمیل قانون قبلی تصویب گردیده شده و مهم آن است که همه خانوارها از شهری و روستایی وظیفه دارند که مالکیت خود را ثبت کنند. حالا این مالکیت می‌تواند خانه‌های استجاری، ملکی و یا تجاری و هر نوعی که باشد، باید در اسکان ثبت شود.
محمودزاده درباره نقش وزارت راه این گونه بیان می‌کند که سامانه املاک و اسکان به‌دست وزارت راه و شهرسازی برای شناختن و پیگیری خانه‌های خالی طراحی شده و حالا هم سامانه بیشتر گسترش یافته و برای شناخت مالکیت ها مورد استفاده قرار می گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است که کسانی که مالک ملک هستندبرای ثبت ملک خود به این نشانی amlak. mrud . ir مراجعه کند.
اگر املاک خود را ثبت نکنیم چه می‌شود؟ محمودزاده بیان می کند که به غیر از ملکی که درآن سکونت دارند. وهر هر ملکی دیگر که دارند حتماً در سامانه املاک واسکان باید ثبت گردد و اگر بعد از دوماه قانون آن را مشخص کند که ثبت نشده باشد آن را خانه خالی حساب می‌کند و باید مالیات بپردازد.
در ماده ۵۴ قانون مالیات آمده که واحدهای مسکونی که در شهرهای پرجمعیت مثلا بیش از یکصد هزار نفر استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور را به صورت خانه خالی شناسایی می کنند و باید مالیات معادل مالیات بر اجاره به صورت زیر می شود،
در سال دوم معادل یک دوم مالیات متعلقه،
در سال سوم معادل مالیات متعلقه،
در سال چهارم به بعد معادل یک و نیم برابر مالیات متعلقه، (۱) به بند ۱۲ ماده واحده قانون مالیات های مستقیم ماده ۵۴ به قانون ملحق می‌شود.
برای ثبت واطلاع از املاک وسکونت به چه سامانه ای مراجعه کنیم؟
سامانه ملی املاک واسکان کشور به آدرس amlak. mrud. ir برای دریافت اطلاع از مالکیت و سکونت خود به دست وزارت راه و شهرسازی است. و اعتبار دارد.
از تاریخ ۱۹ فروردین دو ماه فرصت دارند تمام سرپرستان خانواری که ملک خود را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند ومعاون مسکن و ساختمان وزیر وزیر راه و شهر سازی لازم دانسته که برای خانواده‌هایی که ملک های خود رادرسامانه املاک و اسکان ثبت کنند.
به گفته ایشان در اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۵ آذر ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی ضروری است که همه مالکان و خانوارها ملک های خود را از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ در سامانه املاک و اسکان کشور حتما ثبت کنند.
کسانی که به سامانه ملی املاک اسکان کشور مراجعه می‌کنند می‌توانند به شماره گیری ۰۲۱۸۸۶۴۶۳۹۰ در ساعتهای اداری برای پاسخ به سؤالات خود نیز به این شماره تماس حاصل فرمایند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

یک نظر

  1. ببخشید من فکر کنم اشتباه پرکردم من توهشتگرد یه خونه دارم ولی توتهران خودم مستاجرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *