آیا مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟ +اسامی شهر ها

آیا مدارس فردا دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟ +اسامی شهر ها

خبر لحظه به لحظه از تعطیلی مدارس فردا دوشنبه 20 آذر 1402 تهران ، کرج ، البرز ، شیراز ، اهواز ، خوزستان ، همدان ، اراک ، قزوین ، قم ، مشهد ، اصفهان ، سمنان ، کرمانشاه و کردستان ، تبریز به علت آلودگی هوا را میخوانید شهرهایی که شاخص آلودگی هوا بالایی دارند و احتمال تعطیلی مدارس در آن زیاد است اخبار سریع وضعیت تعطیلی مدارس فردا را اینجا اطلاع رسانی کرده ایم.

آیا مدارس دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟

با اینکه شاخص الودگی هوا عدد بالایی را نشان میدهد و میانگین آن در تهران ، کرج ، اصفهان، تبریز و اراک 130 است اما مدارس تعطیل نیست در هفته جاری مدارس هیچکدام از شهرهای کشور به علت آلودگی هوا تعطیل نشده است روز شنبه و امروز یکشنبه مدارس تعطیل نبود و فردا دوشنبه 20 آذر 1402 نیز مدارس تعطیل نخواهد بود و دانش اموز به صورت حضوری باید در مدرسه حاضب شوند.

شاخص آلودگی هوا همچنان عدد بالا و خطرناک را نشان میدهد و دانش اموزان نگران سلامتی خود هستند این وضعیت باعث شده که خانواده ها و دانش اموزان سر درگم بمانند و نتوانند برای تحصیل خود برنامه ریزی داشته باشند

به علت تداوم آلودگی هوا در شهرهای مختلف کشور مدارس دوشنبه 20 آذر ماه به احتمال زیاد تعطیل خواهد بود مدارس اصفهان ، تهران ، شیراز ، اصفهان و کرج ، تبریز و قزوین و قم و اراک دارای بیشترین آلودگی هوا میباشند که در روزهای گذشته نیز مدارس به صورت غیر حضوری برگزار شد و حالا در هفته آینده نیز الودگی ها تغییری نداشته است و وضعیت ادامه دار خواهد بود.

تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا یکی از بحث‌های مهم در فضای مجازی بوده که کاربران به خصوص دانش آموزان پیگیر آن هستند در هفته گذشته مدارس تهران و کرج و البرز و شیراز و اهواز و خوزستان و همدان و اراک و قزوین و قم و مشهد و اصفهان و سمنان تعطیل بودند و حالا میخواهیم بدانیم که روز شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ نیز مدارس به علت آلودگی هوا تعطیل خواهد بود یا خیر.

آیا مدارس تهران و کرج دوشنبه 20 آذر 1402 تعطیل است

مدارس تهران و کرج فردا دوشنبه باز خواهد بود و خبر تعطیلی فردا کذب است در هفته جاری آموزش و پرورش تهران و البرز هیچ تصمیمی مبنی بر تعطیلی مدارس نکرفته است.

از امروز تقریبا وزش باد در تهران و کرج شروع میشود و وضعیت آلودگی هوا کاهش پیدا خواهد کرد.

آیا مدارس شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ تعطیل است؟ +اسامی شهر ها

به علت آلودگی‌های هوا در فصل سرما مجلس طرحی را برای فعالیت مدارس در فصل تابستان به جای زمستان مطرح کرده است که در حال بررسی آن می‌باشند این در حالیست که در تابستان به علت گرمای هوا و مصرف انرژی برای خنک نگه داشتن دانش آموزان معضلی است که نمی‌توان از آن به راحتی گذشت به هر حال در حال حاضر مدارس به صورت غیر حضوری در هفته گذشته برگزار شد و احتمالاً در هفته آینده مدارس به صورت حضوری برگزار می‌شود.

آیا مدارس اصفهان و شیراز و تبریز و اهواز دوشنبه 20 آذر تعطیل است

مدارس اصفهان و شیراز و تبریز تعطیل نیست آلودگی هوا در این شهرها همچنان زیاد است اما مدارس تعطیل نخواهد بود در این هفته هیچج تعطیلی برای آلودگی هوا نخواهیم داشت و مدارس سراسر کشور باز خواهد بود دانش اموزان باید توجه داشته باشند که به دنبال تعطیلی مدارس نباشند و روی آن برنامه ریزی نکنند.

وزش باد شدید در تهران و کرج از امروز

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید از ظهر امروز یکشنبه در تهران، از آماده‌باش مدیریت بحران خبرداد و در عین حال اعلام کرد که وزش این باد سبب بهبود شرایط آلودگی هوا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار زرد سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید در استان تهران گفت: برابر پیش‌بینی و اعلام سازمان هواشناسی از فردا  شاهد وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید در همه نواحی استان تهران و به ویژه مرکز و نیمه جنوبی خواهیم بود.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز از همه شهروندان به خصوص ساکنان نواحی مذکور می‌خواهیم نسبت به استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی اطمینان حاصل کنند و از تردد و پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال بپرهیزند و به هیچ عنوان در نواحی مرتفع مانند داربست‌ها، بالابرها و ساختمان‌های بلند مستقر نشوند.

آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟

در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۴۶ (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۷۹ روز هوای قابل قبول، ۶۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اسامی شهرهایی که مدارس شان تعطیل است

در هفته جاری هیچ مدرسه ای تعطیل نیست و با اینکه شاخص آلودگی هوا بالاست اما مدارس سراسر کشور و همه شهرها باز خواهد بود و خبری از تعطیلی نیست.

در هفته پیش مدارس تا پایان هفته تعطیل شد که گویا انتقاداتی به وجود آمده است و آموزش و پرورش دیگر تصمیمی به تعطیلی مدارس ندارد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

8 نظر

  1. نپشپسپپس

  2. بخدا کرج الوده هست

  3. مگه نمی گید آلودس؟!‌…‌
    پس تعطیل کنید دیگه

  4. سلام -باور کنید جان بچه های ما در خطر است-ای نااهلان لطفا بفکر سلامتی مردم و بچه هایشان باشد مگه چه اشکالی دارد که فرزندان ما از طریق برنامه شاد غیر حضور درس بخوانند؟خواهش داریم فکری برای شنبه و یکشنبه ۱۸ و۱۹ آذر ماه ۱۴۰۲ بکنید.مدارس را غیر حضوری کنید.

  5. وااای شهریار رو که انگار مه گرفته هوا خیلی آلوده و کثیفه

  6. چرا درست تصمیم نمی‌گیرد که آدم در سر در گمی نمونه شما بیاد نظر خودتان را روی مردم ۱۰۰درصد بزاری نه این که ۵۰ یا ۶۰ درصد الانم افزایش آلودگی تهران زیاده رسیدگی کنید

  7. آخه یعنی چی احتمال داره باز باشه یا بسته آخه مگه بغالیه شما باید ۱۰۰رصد به مردم بگید

  8. سلام من یک معلم علوم هستم من از صبح یک شیفت در پردیس درس میدم و بعد به بومهن برای شیفت بعد ظهر میروم هوا انقدر آلوده است که من معلم گلوم درد میکن چه برس به دانش آموزان بعضی از دانش آموزان سر کلاس پنجر هارو میبندن تا هوا آلود ه وارد نش اما باز از این ور کلاس گرم میش و دانش آموزان به حیاط میرون و سرف میکنند و باهم میگن چرا مدارس تعطیل نشد هوا خیلی آلود هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *