احمدرضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز کیست؟

احمدرضا درویش کیست؟ بیوگرافی احمدرضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز +همسر و فرزندان و زندگی شخصی اش را در مجله شبونه مشاهده نمایید.

احمدرضا درویش بیماری | بیوگرافی احمدرضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز +همسرش

  • نام اصلی: احمدرضا درویش | Ahmad Reza Darvish
  • تاریخ تولد: ۲ مرداد ۱۳۴۰
  • محل تولد: تویسرکان
  • حرفه: کارگردان و تهیه کننده
  • شروع فعالیت: 1361
  • شهرت: فیلم رستاخیز
  • جوایز: ۲ بار برنده سیمرغ بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم فجر

احمدرضا درویش کیست؟

از کارگردان ایرانی است که در دومین روز از مردادماه سال ۱۳۴۰ در شهر توسیرکان همدان دیده به جهان گشوده است.

احمدرضا درویش | بیوگرافی و بیماری احمدرضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز

تحصیلات

ایشان دارای مدرک تحصیلی رشته گرافیک و معماری می باشد.

آغاز فعالیت در عرصه سینما

ایشان فعالیت خود را در عرصه سینما از سال ۱۳۶۱ با کارگردانی در نمایشنامه های تلویزیونی شروع کرده است‌.

پس از آن در فیلم سینمایی به نام دوله تو آقای رحیم رحیمی پور به عنوان مدیر تولید بازیگر و همچنین دستیار کارگردان در سال ۱۳۶۳ بوده است.

احمدرضا درویش در سال ۱۳۹۳ در عرصه هنر و فیلمسازی توانست نشان افتخار عرصه فرهنگ و هنر را از آن خود کند.

ازدواج

از زندگی خصوصی ایشان اطلاعاتی در دست نیست.

تصاویر و عکس های احمدرضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز +همسرش

نخستین فیلم سینمایی

از بهترین فیلم های سینمایی ایران می‌توان به آثاری چون دوئل ،متولد ماه مهر ،کیمیا و رستاخیز اشاره کرد که یکی از بهترین فیلم های چند دهه اخیر لقب گرفته است.

آقای احمدرضا درویش در سال ۱۳۶۸ اولین سین اولین فیلم سینمایی خود به اسم آخرین پرواز را کارگردانی است، در سال ۱۳۷۴ چهارمین اثر خود به اسم کیمیا را کارگردانی کرده که توانست نظر منتقدان را به سوی خود جلب کند، فیلم سینمایی متولد ماه مهر که در سال ۱۳۷۸ به عنوان ششمین اثر ایشان تلقی می شد با استقبال نوجوان ها به واکنش های مختلفی از سوی منتقدان سینما قرار گرفت.

فیلم سینمایی به نام دو عدد که از آن می توان به عنوان عظیم‌ترین فیلم در عرصه دفاع مقدس یاد شود که در سال ۱۳۸۲ به کارگردانی آقای درویش ساخته شد، فیلمنامه دوئل را می توان به عنوان یکی از فیلمنامه های بسیار خوب در چند قرن اخیر سینمای ایران دانست.

از ویژگی‌های فیلم سینمایی دوئل می‌توان به فیلمبرداری بیگ پروداکشن و صدای دابلی اشاره کرد.

جوایز

آقای احمدرضا درویش توانست دوباره پیاپی برای فیلم‌های دوئل و روز رستاخیز برنده جایزه بهترین سیمرغ بلورین کارگردانی جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.

همچنین ببینید:

احمدرضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز

آخرین فیلمی که آقای درویش آن را ساخته بود فیلمی به نام رستاخیز بود که با موضوع امام حسین علیه السلام و درخصوص واقعه کربلا ایجاد شده بود که با حواشی زیادی از طرف منتقدین سینما قرار گرفته بود، آیتمی که در اینجا خیلی بحث برانگیز بود به دلیل نشان دادن چهره حضرت عباس علیه السلام بود که با انتقاد از سوی علما و برخی از افراد مواجه شد و بعد از اکران این فیلم تا کنون توقیف شده بود.

احمدرضا درویش کارگردان فیلم رستاخیز

سایر فعالیت

درویش علاوه بر کارگردانی و نویسندگی سوابق مدیریتی نیز داشته که می توان به موارد زیر اشاره کرد

از او ریاست هیئت مدیره موسسه فرهنگ تماشاگران ایران در سال ۱۳۷۷ و همچنین عضو هیئت موسس موزه سینمای ایران در سال ۱۳۰۷ و به عنوان مدیر عامل خانه سینما در سال ۱۳۷۵ تا ۷۹ و همچنین عضو شورای عالی سیاستگذاری خانه سینما از سال ۱۳۷۱ تا ۷۶ و عضویت در شورای مرکزی کانون کارگردانان در سال ۱۳۷۰ تا ۷۴ و به عنوان دبیر اولین جشن جشن بزرگ سینمای ایران و داور جشنواره فیلم فجر در ۴۲ عضو هیئت داوران یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای در کارنامه خود دارد.

احمدرضا درویش از نسل دوم سینماگران بعد از دوران انقلاب به شمار می آید وی همچنین در گروه کارگردانی قرار داده که بیشتر به مضامین جنگ و حاشیه جنگ پرداخته است صحنه های شروع فیلم سرزمین خورشید شاید بتونیم به عنوان بهترین صحنه های جنگی سینمای ایران دانست.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *