ازدواج فامیلی منجر به این بیماری می شود

ازدواج فامیلی منجر به این بیماری می شود + عواقب ازدواج فامیلی

ازدواج فامیلی منجر به این بیماری می شود + عواقب ازدواج فامیلی را در بخش پزشکی مجله شبونه بخوانید.

ازدواج فامیلی منجر به این بیماری می شود

ازدواج فامیلی با تحقیقات انجام شده و به اثبات رسیده به علت نزدیک بودن ژن طرفین برای فرزندان مشکل آفرین است و توصیه اکید پزشکان منع این نوع ازدواج هاست.

ازدواج فامیلی منجر به این بیماری می شود

شب کوری حاصل ازدواج فامیلی

یکی از مشکلاتی که با فامیل ازدواج کردن دارد شب کوری است که شیوع این بیماری در ایران بیش از 30 درصد بوده که هر چه سن بالاتر برود بیشتر میشود.
رئیس انجمن چشم پزشکی ایران با اشاره به افزایش این معضل در ایران به دلیل ازدواج‌ های فامیلی گفت: بهترین راه پیشگیری از این عارضه مشاوره ژنتیکی قبل از ازدواج است.
این عارضه به دلیل کمبود ویتامین A و بیماری‌های ارثی، می‌تواند منجر به کوری دائم می شود.
این بیماری در تمام سنین شیوع دارد که البته در سن ۱۰ تا ۳۰ سالگی شیوع بیشتری دارد و می‌تواند باعث خشکی چشم شود.

 

امتناع از ازدواج فامیلی

راه پیشگیری از شب کوری امتناع از ازدواج ‌های فامیلی به خصوص در شهرستان‌ ها بوده و واجب است ،خانواده‌هایی که به واسطه ازدواج فامیلی ۴ تا ۵ نفر از فرزندان خانواده به شب کوری مبتلا هستند از ازدواج فامیلی خودداری کنند و حتی افراد تا حد امکان از ازدواج با افرادی که سابقه این بیماری در خانواده آنها وجود دارد نیز پرهیز کنند.

 

آزمایش‌های ژنتیک پیش از ازدواج

آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج و قبل از بارداری، این امکان را دارد که تشخیص بیماری‌های ژنتیکی زودتر انجام شود و فرد مطلع شود که آیا مشکل
ژنتیک دارند یا نه.

درمان شب کوری و مواد غذایی مفید

درمان کامل شب‌کوری شروع درمان‌های ژنتیکی و سلول درمانی است که متاسفانه هنوز در ایران نیامده است که به زودی خواهد آمد و افراد پس از بررسی ژنتیکی مورد درمان قرار می‌گیرند.
افرادی که دچار شب کوری هستند باید بیشتر از ویتامین A که در هویج، جگر، دل، قلوه و گوشت قرمز وجود دارد مصرف کنند و بهترین راه پیشگیری از این عارضه مشاوره ژنتیکی قبل از ازدواج است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *