اسدالله عسگراولادی درگذشت

اسدالله عسگراولادی کیست؟ بیوگرافی و درگذشت اسدالله عسگراولادی به همراه عکس های شخصی و جزئیات زندگی او را در ادامه مجله شبونه مشاهده نمایید.

اسدالله عسگراولادی کیست؟ بیوگرافی و درگذشت اسدالله عسگراولادی و همسرش

اسدالله عسگراولادی کیست؟

در 15 اسفند ماه ۱۳۱۲ در تهران چشم به جهان گشود

خانواده او از از افراد سرشناس چهارراه سیروس در تهران بودند که فعالیت اقتصادی انجام می دادند

ایشان یکی از چهره های مهم و مطرح بازرگانی کشورمان بود که در صادرات خشکبار نقش مهمی را ایفا می کرد

اسدالله عسگراولادی بازرگان و همسرش | بیوگرافی و درگذشت اسدالله عسگراولادی

بازرگان بزرگ در صادرات خشکبار

به عنوان عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران محسوب می‌شد و در دوران بعد از انقلاب تلاش های زیادی انجام داد تا بتواند رونق اقتصادی به خشکبار ایران ببخشد.

حمایت از تولیدکنندگان داخلی

اسدالله عسگراولادی همیشه تلااش می‌کرد تا از کشاورزان و تولید کنندگان حمایت بسیار زیادی انجام بدهد و آنها را با وام های مختلف یاری میداد

از افرادی بود که تابع دستورات رهبری بود با ااینکه احمدی نژاد اعتقادی نداشت و از منتقدان سرسخت او به شمار می‌آمد اما به خاطر تایید رهبر معظم انقلاب از او حمایت کرد و حمایت های اقتصادی خود را از دولت و ادامه داد.

نحوه پول دار شدن اسدالله عسگراولادی

از سال ۱۳۳۶ که شرکت حساس را دایر کرده تا زمان فوت صادرات کرد. او در مصاحبه‌ای با عصر ایران گفت: «من به این که میلیاردر هستم افتخار می‌کنم به این دلیل که ذره‌ای از دارایی‌هایم را با رانت وکار خلاف به دست نیاورده‌ام. حتی از گرفتن وام بانکی هم پرهیز می‌کنم و گفتم که حتی کار واردات هم نمی‌کنم. نه این که کار واردات را بد بدانم. نه بد نمی‌دانم، اما من با خودم عهد کرده‌ام کار صادرات بکنم. البته من هم سلطان میلیاردر‌های ایران نیستم.»

عکس جوانی اسدالله عسگراولادی بازرگان و تاجر | عکس های اسدالله عسگراولادی

برادرش حاج حبیب‌الله، یکی از مشاهیر عرصه سیاست بود و او از مشاهیر عرصه اقتصاد. حاج حبیب‌الله عضو حزب مؤتلفه اسلامی‌در۱۴ آبان ۱۳۹۲ درگذشت.

اسدالله عسگراولادی سال ها عضو اتاق بازرگانی تهران بود.

از سیر تا پیاز زندگی

او میگوید خانواده‌ام متدین و در سطح پایین جامعه بودند و با قشر ثروتمندان سروکار نداشتند. شغل پدرم پیشه‌ورى بود و مغازه عطارى داشت. ما سه برادر بودیم که هر سه از سن 12 ـ 13 سالگى کار در بازار تهران را شروع کردیم. روزها کار و شب‌ها درس.

همچنین ببینید:

اسدالله عسگراولادی میگوید: پس از گذراندن کنکور در رشته ادبیات پذیرفته شدم اما عصرهایى که فرصت داشتم به دانشکده اقتصاد هم مى‌رفتم چون ساختمان‌هاى دانشکده مقابل هم بود. گاهى سر کلاس‌هاى دانشکده حقوق هم مى‌رفتم. آن موقع رفتن به سایر دانشکده‌ها آزاد بود و مثل امروز کنترل و حراست هم در کار نبود. کارم را از صفر شروع کردم.

اولین حقوقى که در دوره شاگردى گرفتم روزى 2 ریال بود که مى‌شد ماهى شش تومان. تلاشم شبانه‌روزى و کار سخت بود. اولین تجارتم را با خرید یک کیسه کنجد به قیمت 53 تومان از بازار تهران شروع کردم و آن کیسه کنجد را به نانوایى سر محل به قیمت 70 تومان فروختم و این اولین سود من در تجارت بود. این مربوط به سال 1327 است.

اسدالله عسگراولادی درگذشت | زندگینامه و تصاویر اسدالله عسگراولادی

درگذشت اسدالله عسگراولادی

او از جمعه هفته گذشته تاکنون به دلیل بروز عارضه مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شده است.

در نهایت در 22 شهریور 1398 دار فانی را وداع گفت و درگذشت.

منبع فرارو

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *