5 انشا در مورد روز مهندس برای همه مقطع تحصیلی

5 انشا در مورد روز مهندس برای همه مقطع تحصیلی

انشا در مورد روز مهندس برای همه مقطع تحصیلی

5 اسفند ماه در ایران روز مهندس نامیده میشود علت این نامگذاری سالروز به دنیا آمدن خواجه نصیرالدین طوسی ملقب به استاد البشر میباشد او یکی از برجسته‌ترین دانشمندان ایرانی جهان اسلام و از بزرگ‌ترین فقهای مذهب تشیع در سده هفتم هجری است. دانشمندی همه‌چیزدان که نبوغ فکری و عملی او همواره مورد توجه جهانیان قرار داشته و تاثیرات بسیاری بر جهان علمی پس از خود گذاشته است. خواجه نصیر را مبتکر روش فلسفی در کلام شیعه، بزرگ‌ترین‌ نماینده‌ حکمت‌ و ریاضی‌ و اخلاق در قرن هفتم و برخی پیوند دهنده علم، سیاست، دین و اخلاق معرفی می‌کنند.

خواجه نصیر در طول زندگی ۷۶ ساله خود با وجود فراز و فرودهای متعدد مانند جنگ‌های پی در پی، توانست خدمات فراوانی به شیعه و ایران انجام دهد در ریاضیات و نجوم، کلام، ادبیات، اخلاق و فلسفه سررشته داشت و کتاب‌های زیادی در این زمینه‌ها نوشت، از جمله مشهورترین آن‌ها عبارتند از: تجریدالعقائد، شرح اشارات بوعلی سینا، اخلاق ناصری، آداب المتعلمین، تجرید الهندسه، زیج ایلخانی و شرح اصول کافی.

5 انشا در مورد روز مهندس برای همه مقطع تحصیلی

انشاهای زیبا درباره روز مهندس

5 اسفند ماه در ایران سالروز به دنیا آمدن خواجه نصیرالدین طوسی روز مهندس میباشد  در تقویم کشور ما روزهایی وجود دارد که تحت عنوان اسامی مشاغل مختلف ازجمله معلم، پرستار، پزشک و مهندس نام‌گذاری شده است. تولد یا درگذشت افراد بنام و مشهور که هر یک در رشته بخصوصی فعالیت داشته‌اند، بهانه‌ای است برای نام‌گذاری این روزها؛ سالروز تولد خواجه‌نصیرالدین طوسی، مصادف با پنجم اسفند، روز مهندس نام‌گذاری شده است، روزی ارزشمند برای بزرگداشت جایگاه مهندسی و موعدی برای پاسداشت تعهد و تفکر مهندسانی است که توسعه‌ساز و تحول‌آفرین بوده‌اند و با تکیه‌بر اندیشه و عمل خود جامعۀ امروز بشری را ممتاز و متمایز از گذشته ساخته‌اند.

همچنین ببینید

انشا و تحقیق در مورد خواجه نصیرالدین طوسی کیست +زندگینامه

مهندسی یعنی به کار بردن علوم و فنون به‌منظور طراحی و یا توسعه ساختارها، دستگاه‌ها، ماشین‌آلات یا فرآیندهای تولید یا کار کردن با آن‌ها و به کار بردن آن‌ها به‌صورت تنها یا در ترکیب با وسایل دیگر و یا ساختن و به کار انداختن آن‌ها از طریق درک کامل ساختمان آن‌ها و یا به‌منظور پیش‌بینی کردن رفتار آن‌ها تحت شرایط و موقعیت‌های ویژه و معین. ضمن این‌که مهندس باید با تمام جنبه‌های مرتبط با موضوع ازجمله هدف و کاربرد یک ابزار، مسائل مالی و اقتصادی مرتبط با آن، چگونگی حفظ سلامتی و امنیت انسان و طبیعت حین طرحی، توسعه یا به‌کارگیری ابزار و وضعیت حقوقی و مالکیت آن، آشنایی کافی داشته باشد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *