بیوگرافی بازیگران سریال دونگی (دونگ یی) +عکس

بیوگرافی بازیگران سریال دونگی (دونگ یی) +عکس را در این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

افسانه دونگی یکی از سریال های شاخص ساخت کره جنوبی بوده که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ شبکه ام بی سی کره جنوبی پخش شد و به دلیل استقبال گسترده مردم شرق آسیا از این سریال در نهایت صدا و سیمای ایران نیز این مجموعه را در اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ پخش کرد و با استقبال مردم روبرو شد

بیوگرافی بازیگران سریال دونگی (دونگ یی) +عکس

معمولاً سریال های کره ای و شرق آسیا محبوبیت زیادی در نزد مردم ایران دارند

آقای کیم سانگ هیوب کارگردانی مجموعه بوده و بازیگران شناخته شده همچون هان هیو جو و جی جین هی بازیگران اصلی مجموعه را بر عهده دارند

خلاصه داستان

داستان این مجموعه درباره یک افسانه تاریخی مربوط به کره جنوبی بوده که در زمان سلطنت شاه سوک جونگ یکی از پادشاهان سلسله چوسان رخ داده است کاراکتر اصلی این سریال دختر جوانی به نام دونگی بوده که پدر و برادرش به دلیل حمایت کردن از برد ها محکوم به زندان می شود و در آنجا حکم اعدام شان را می شنوند دونگ برای دیدار با پدر و برادرش به پایتخت کره می آید و در نهایت مورد تعقیب سربازان دولت قرار میگیرد دست بر قضا و بعد از مدتی به عنوان یکی از مسئولان دفترخانه موسیقی قصر انتخاب شده و به دلیل استعداد زیادی که دارد او را به عنوان بانوی بازرس انتخاب میکنند و در ادامه اعتماد حاکم را به دست آورده و به عقد او در می آید و از همین طریق می‌تواند بردگان را رها کند.

بیوگرافی بازیگران سریال دونگی (دونگ یی)

هان هیوجو در نقش چویی دونگ‌یی (سوک‌بین چوی)

بیوگرافی بازیگران سریال دونگی (دونگ یی) +عکس هان هیوجو در نقش چویی دونگ‌یی

هان هیو جو (زاده ۲۲ فوریه ۱۹۸۷) در چئونگ جو می‌باشد، او با بازی در سریال دونگ یی در کشورهای آسیایی به ویژه در ایران طرفداران بسیاری پیدا کرد.

کیم یوجونگ در نقش کودکی دونگ‌یی

بیوگرافی بازیگران سریال دونگی (دونگ یی) +عکس کیم یوجونگ در نقش کودکی دونگ‌یی

کیم یو جونگ متولد ۲۲ سپتامبر ۱۹۹۹میباشد پس از اولین بازی خود، به عنوان یکی از بازیگران کره شناخته شد. بعدها کیم از نقش کودک به نقش‌های نوجوان روی آورد. او کارش را از مجموعه تلویزیونی هیو یئون وو، افسانه خورشید و ماه، ملکه می و مادر عصبانی شروع کرد.

جی جین‌هی در نقش پادشاه سوکجونگ

بیوگرافی بازیگران سریال دونگی (دونگ یی) +عکس جی جین‌هی در نقش پادشاه سوکجونگبازیگران سریال دونگی (دونگ یی)

جی جین هی زاده ۲۴ ژوئن ۱۹۷۱ در سئول بازیگر اهل کره جنوبی است. او به دلیل بازی در نقش مین جانگو در مجموعه تلویزیونی جواهری در قصر شناخته شد و در سریال افسانه دونگ یی در نقش امپراتور پرداخته است.

لی سویئون در نقش جانگ اوکجونگ

بیوگرافی بازیگران سریال دونگی (دونگ یی) +عکس لی سویئون در نقش جانگ اوکجونگ

لی سو یئون متولد ۱۶ آوریل ۱۹۸۲ در سئول بازیگر اهل کره جنوبی است. او به دلیل بازی در مجموعه تلویزیونی دونگ یی در نقش بانو جانگ شناخته شد.

بائه سوبین در نقش چا چونسو

به سو بین زاده ۹ دسامبر ۱۹۷۶ در سئول بازیگر اهل کره جنوبی است. او به دلیل بازی در نقش کیم یانگ در سریال امپراطور دریا ،نقش سایونگ در سریال افسانه جومونگ و نقش چا چانسو در مجموعه تلویزیونی دونگ یی شناخته شد.

همچنین ببینید: بازیگران سریال کره ای خانواده جدید

پارک هاسان در نقش ملکه اینهیون

پارک‌ها سان زاده ۲۲ اکتبر ۱۹۸۷ در سئول) بازیگر اهل کره جنوبی است. او به دلیل بازی در نقش ملکه اینهیون در مجموعه تلویزیونی دونگ یی شناخته شد.

 

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *