بیوگرافی احمد علمایی مربی ورزش صبحگاهی تلویزیون + عکس و سوابق

بیوگرافی حاج احمد علمایی رئیس کمیته رزمی مساجد کیست + عکس و سوابق

احمد علمایی کیست و اهل کجاست

استاد حاج احمد علمایی بنیانگذار و موسس سبک رزم انتظاران حضرت مهدی رزم انتظاران تلفیقی از کاراته ( سبک وادوریو ) دفاع شخصی و تکنیک های اصلاح شده دیگر می باشد. این رشته تلفیقی از کاراته و تکنیکهای رزمی است.

او میگوید احمد علمایی معروف به حاج احمد متولد سال ۱۳۲۳ در روستای هریس از توابع شهر سراب، بسیجی، رزمی کار و مربی گروه رزم انتظاران حضرت مهدی است. او با پخش ویدئوی ورزش صبحگاهی در شبکه سه سیما با لباس بسیجی در دی ماه ۱۴۰۱ در بین مردم مشهور شد «احمد علمایی» بیش از ۵۰ سال سابقه مربیگری در زمینه ورزش‌های رزمی و تکاوری را دارد و با گذشت چندین سال و سن بالای او، آمادگی جسمانی وی تحسین برانگیز است.

او از ۱۷ سالگی، ورزش رزمی را شروع کرده بود و به همراه سایر اعضای گروه ضربت به خاطر تبحرشان در نمایش حرکات رزمی، مورد توجه زیاد سینمای آن دوران قرار گرفته بودند و به این صورت بود که بسیاری از امور بدلکاری سینمای ایران توسط آنها انجام می شد. هر چند موضوعات مطرح شده در فیلم‌فارسی‌های آن زمان، با اعتقادات آنها به ویژه احمد علمایی سازگار نبود. این کارها روح بزرگ احمد را سیراب نمی کرد؛ زیرا اهداف دیگری داشت که سینما نمی‌توانست راهی مناسب برای دستیابی به آنها باشد. او می‌خواست تجربیاتی را که طی سال ها به دست آورده بود، مثل یک معلم به دیگران بیاموزد.

بیوگرافی احمد علمایی مربی ورزش صبحگاهی تلویزیون + عکس و سوابق

بیوگرافی احمد علمایی

حاج احمد علمایی در خانواده ای مذهبی و از علما که زبانزد خطه ی آذربایجان بود، به دنیا امد. پدربزرگش به نام میرزامحمد به خاطر تبحر خاص در امر سخنوری و منبر و اشاعه مکتب آل محمد (ص) در آن منطقه معروف بود و این امر مهم در همه اقوام و فامیل او اثر مثبت داشت.

حاج احمد میگوید پدربزرگ من به نام ميرزامحمد به خاطر تبهر خاص در امر سخنوري و منبر و اشاعه مکتب آل محمد ،ص، در آن منطقه معروف بود و اين امر مهم در همه اقوام و فاميل ما اثر مثبت داشت. همين تفکر مذهبي و اجراي کامل دستورات دين در خانواده به حمدا… ما را به سمت و سوي خداوند هدايت کرد. در سن هفت سالگي نماز را شروع کردم و در سيزده سالگي روز مي گرفتم و اعمال ديني را انجام مي دادم. در ده سالگي به تهران آمدم و در پانزده سالگي ورزش کشتي کچ را در باشگاه نادري واقع در چهارراه استامبول شروع کردم، در هفده سالگي به درجه مربي گري رسيدم و در همان باشگاه شروع به تعليم دادن کردم و اين کار را ادامه دادم تا به امروز که در خدمت شما هستم و انشاا… ادامه خواهم داد

بینانگذار گروه رزم انتظاران حضرت مهدی (ع)

احمد علمایی مبدع سبک ورزش رزمی به اسم «رزم انتظاران حضرت مهدی (ع)» است. او در باره سبک رشته ورزش رزمی ابداعی خودش که تلفیق کاراته و کشتی کج است، توضیح می‌دهد: «سبک رزم انتظاران حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) تلفیقی از یک سبک کاراته جهانی و تکنیکهای رزمی می‌باشد که تجربه ای ۵۰ ساله از رشته کشتی کچ را به همراه دارد.

بیوگرافی احمد علمایی مربی ورزش صبحگاهی تلویزیون + عکس و سوابق

سوابق

از سن هفت سالگی نماز را شروع کرد و در ۱۳ سالگی روزه می گرفت و اعمال دینی را انجام می داد. در ده سالگی به تهران آمد و در پانزده سالگی ورزش کشتی کچ را در باشگاه نادری واقع در چهارراه استامبول شروع کرد، در هفده سالگی به درجه مربی گری رسید و در همان باشگاه شروع به تعلیم دادن کرد. ۲۵ سال که نماز حاجات خواندم که در یک موقعیتی قرار بگیرم تا بتوانم مقابل مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نمایش اجرا کنم و ایشان نمایش ما را ببینند؛ که الحمدلله این توفیق در سال ۸۶ نصیب ما شد و در رژه بسیج مقابل ایشان نمایش اجرا کردیم.

بیوگرافی احمد علمایی مربی ورزش صبحگاهی تلویزیون + عکس و سوابق

حضور گروه ۷ نفره با لباس نظامی در سیما در دی ماه بحث برانگیز شد. در دی ماه ۱۴۰۱ یک گروه رزمی کار در برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» مشغول حرکات ورزشی شدند که با واکنش های زیاد همراه بود .

همچنین ببینید:

بیوگرافی الهام فرهمند فوتبالیست کیست و همسرش حسین پاپی +عکس جدید

بیوگرافی محسن رجبی همسر ژیلا صادقی کیست +شغل و درامد

او میگوید سال ۱۳۸۶ بود که در مراسم رژه پرشکوه بسیجی‌ها مقابل رهبر معظم انقلاب، ناگهان لبخند رضایت بر لب‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نشست؛ چراکه در این مراسم مردی استوارقامت به همراه شاگردان خود مقابل ایشان رژه رفت؛ مردی که علی‌رغم مو‌های سفیدش، از آمادگی جسمانی و روحیه انقلابی بسیار بالایی برخودار و ۴۰ سال است که آتش به اختیار، به صورت رایگان جوانان را در مسجد از لحاظ روحی و جسمانی برای انقلاب تربیت می‌کند.

بیوگرافی احمد علمایی مربی ورزش صبحگاهی تلویزیون + عکس و سوابق

ویدئویی که در آن هفت نفر با لباس نظامی سبز معروف به لجنی به ورزش پرداخته و شخصی که نقش مربی را دارد با خواندن ذکر نام ائمه و مدد از آنها ورزش را شروع کرد.

بیوگرافی احمد علمایی مربی ورزش صبحگاهی تلویزیون + عکس و سوابق بیوگرافی احمد علمایی مربی ورزش صبحگاهی تلویزیون + عکس و سوابق بیوگرافی احمد علمایی مربی ورزش صبحگاهی تلویزیون + عکس و سوابق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *