بیوگرافی الکساندر پلیشنکو وزنه بردار اوکراینی +ماجرای کشته شدن

بیوگرافی الکساندر پلیشنکو وزنه بردار اوکراینی +ماجرای کشته شدن

بیوگرافی الکساندر پاشنکو وزنه بردار اوکراینی

الکساندر پلیشنکو (الکساندر پاشنکو) وزنه بردار اوکراینی متولد ۷ ژانویهٔ ۱۹۹۴ در کی اف اوکراین بوده که در ۵ مه ۲۰۲۴ برای دفاع از کشورش در جنگ با روسیه کشته شد او دارای مدال طلا وزن ۸۵ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری اروپا 2016 و 2017 بود و رقیب کیانوش رستمی شناخته میشد.

الکساندر پاشنکو کیست

الکساندر پاشنکو یا الکساندر پلیشنکو  وزنه بردار اهل اوکراین بود که در سن 30 سالگی برای دفاع از کشورش لباس نظامی پوشید و به جنگ با روسیه رفت که در درگیری های نظامی در جبهه کشته شد بسیاری از قهرمانان و ورزشکاران اوکراین با انتشار تصاویری از الکساندر پلیشنکو او را قهرمان اوکراین نامیدند.

سوابق

پیلیشنکو در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز در وزن ۸۵ کیلوگرم مقام چهارم را کسب کرده بود و در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در مسابقات اروپایی مدال طلا کسب کرد.

همچنین ببینید

بیوگرافی آلینا پرگودووا دختر وزنه بردار اوکراینی که کشته شد

فیلم کامل نماینده پارلمان اوکراین 3 نارنجک در جلسه شورای روستایی منفجر کرد

ماجرای کشته شدن

بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین بسیاری از مردم این کشور از جمله ورزشکان و هنرپیشه ها و …. لباس رزم بر تن کرده و به نبرد با نیروهای روسی رفتند که الکساندر پاشنکو یکی از این افراد بوده که کشته شد.

لحظه انفجار مین سربازان روسی را تکه تکه کرد

ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) عملیاتی نظامی را که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد. این عملیات نظامی تاکنون ادامه دارد و کشورهای غربی ضمن اعمال تحریم‌ها بر روسیه، سلاح و مهمات در اختیار اوکراین قرار می‌دهند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

  1. لعنت بر پوتین وامثال پوتین که جان انسانهای بی گناه را اینطوری میگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *