بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

امیرحسین توخته کیست و اهل کجاست

امیرحسین توخته والیبالیست ایرانی در تاریخ سال ۱۳۸۰ در ارومیه به دنیا آمده است.

ایشان یکی از اعضای تیم ملی والیبال مردان کشور ایران به حساب می‌آید.

قبل از این در رقابت‌های والیبال قهرمانی زیر ۱۹ سال جوانان جهان با تیم ملی والیبال نوجوانان ایران به مقام قهرمانی دنیا دست یافت و در آن رقابت‌ها به عنوان بهترین مدافع جهان مطرح گردیده است.

قد ایشان ۲٠٣ سانتی متر و ۸۷ کیلوگرم وزن دارد.

قهرمانی در رقابت‌های والیبال قهرمانی زیر ۱۹ سال جوانان جهان در سال ۲۰۱۷ در بحرین با تیم ملی والیبال نوجوانان ایران و نشان امتیاز آورترین بازیکن و بهترین مدافع جهان از قبیل افتخارات این چهره والیبالیست به شمار می‌رود.

افتخارات
نشان بهترین مدافع روی تور در سال ۹۶
کسب قهرمانی در تیم ملی نوجوان‌ها در سال ۹۶ در روسیه
کسب قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ با نوجوان‌های ایران نشان بهترین مدافع جهان

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

افتخارات

  • عنوان بهترین مدافع روی تور در سال ۹۶
  • قهرمانی در تیم ملی نوجوانان در سال ۹۶ در روسیه
  • قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ با نوجوانان ایران
  • عنوان بهترین مدافع جهان

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

بیوگرافی امیرحسین توخته

امیرحسین توخته در تاریخ سال ۱۳۸۰ در ارومیه به دنیا آمده است.

ایشان یکی از اعضای تیم ملی والیبال آقایان کشور ایران به حساب می‌آید.
قبل از این در رقابت‌های والیبال قهرمانی زیر ۱۹ سال جوانان جهان با تیم ملی والیبال نوجوانان ایران به مقام قهرمانی دنیا دست یافته است و در آن رقابت‌ها به عنوان بهترین مدافع جهان مطرح گردید.

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

امیرحسین توخته در یک خانواده کم جمعیت در ارومیه دیده به جهان گشوده است و تنها یک خواهر به اسم سودا دارد، که در مورد برادر خود بیان می‌کند:
من به امیرحسین افتخار می‌کنم به خاطر اینکه وی با اینکه بسیار بازیگوش است، ولی ویژگی‌هایی مانند آن که حرف گوش کن و خوش اخلاق است. فقط فردی که درخشش و اثبات شایستگی خود را با حضور در رشته والیبال به تمامی نشان داد و سبب خوشحالی خانواده گردید، کسی جز امیرحسین نبود.

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

سوابق

امیرحسین توخته از طریق آکادمیک استعدادیابی باشگاه مقاومت استعدادش را کشف کرد و رشته ورزشی خود را در زمینه والیبال را از باشگاه مقاومت ارومیه استارت زد. این چهره به مدت ۵ سال در این تیم حضور داشت و پس از آن به تیم شمس تهران ملحق شد.

این چهره ورزشی در تیم‌های مقاومت ارومیه، والیبال شمس، والیبال سایپا، شهرداری ارومیه و ای‌سی‌اچ والی توپ‌زده است.

آقای توخته کار ورزشی‌اش را در رشته والیبال از طریق بازی در رقابت‌های دانش‌آموزی از طریق آکادمی باشگاه مقاومت ارومیه آغاز کرد، تا بعد از دیده شدن به صورت جدی پا به رقابت‌های داخلی و خارجی نهاد.

او فعالیت خود را از باشگاه مقاومت ارومیه استارت زد و بعد از ۵ سال پیشرفت در رشته ورزشی والیبال در این باشگاه به تیم شمس تهران ملحق شد و بعد از دیده شدن در رقابت‌ها به باشگاه شهرداری ارومیه و سپس به باشگاه والیبال سایپا ملحق گردید.

امیرحسین توخته تجارب حضور در تیم ملی نوجوانان و جوانان و تیم ملی والیبال کشور ایران را در پرونده ورزشی خود به ثبت رسانیده است.

از سال ۲۰۱۸ به تیم ملی والیبال کشور ایران رفت. آقای توخته در رقابت قهرمانی زیر ۱۹ سال جوانان جهان در سال ۲۰۱۷ در بحرین با تیم ملی والیبال نوجوانان ایران به قهرمانی دست یافت.
ایشان دراین رقابت‌ها عنوان بهترین مدافع جهان را کسب کرد.

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس همسرش

فعالیت ورزشی را در رشته والیبال از طریق حضور در مسابقات دانش اموزی از طریق آکادمی باشگاه مقاومت ارومیه استارت خورد تا پس از درخشش بطور حرفه ای وارد مسابقات داخلی و خارجی شد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی محمد فلاح والیبالیست کیست و اهل کجاست و همسرش

بیوگرافی پوریا حسین خانزاده والیبالیست اهل کجاست +سوابق و عکس

بیوگرافی مونا آشفته والیبالیست کیست و اهل کجاست +عکس

توخته والیبال خود را از باشگاه مقاومت ارومیه آغاز کرده و پس از ۵ سال فراگیری والیبال در این باشگاه به تیم شمس تهران پیوست و پس از درخشش در مسابقات به باشگاه شهرداری ارومیه و پس از آن به باشگاه والیبال سایپا پیوست.

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس پدر و مادر و خانواده

تیم ملی

امیرحسین توخته سابقه بازی در تیم ملی نوجوانان و جوانان و تیم ملی والیبال ایران را در کارنامه خود دارد . از سال ۲۰۱۸ به عضویت تیم ملی والیبال ایران درامده است.  توخته در مسابقات  قهرمانی زیر ۱۹ سال پسران جهان در سال ۲۰۱۷ در بحرین به همراه تیم ملی والیبال نوجوانان ایران به قهرمانی رسید. او در این مسابقات عنوان بهترین مدافع جهان را به دست آورد.

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

درخشش مسابقات جهانی

این چهره والیبالیست نه فقط جوان‌ترین بازیکن در ترکیب تیم کولاکوویچ بلکه یکی از جوان‌ترین بازیکن‌ها در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ مطرح گردید.

ایشان در ست چهارم در برابر کانادا، به غیر از اینکه در دفاع روی تور خوش درخشید، هنگامی که در خط سرویس جای گرفت که ایران ۳، ۴ از حریف خود عقب بود. آقای توخته با چند سرویس خوب دریافت‌های کانادا را از هم پاشید و از تنها فرصتی که داشت نهایت استفاده را کرد و در روز شکست ایران و حذف از رقابت‌های جهانی بسیار دیده شد، تا آنجا که توجه بسیاری را به خود جلب کند.

بیوگرافی امیرحسین توخته والیبالیست کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

پیج اینستاگرام

در اینستاگرام میتوانید با آیدی amirhosseintoukhteh این والیبالیست را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *