بیوگرافی انسیه خزعلی و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق

بیوگرافی انسیه خزعلی و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق و ماجرای ازدواج انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و زندگی شخصی و جنجال ها و مصاحبه انسیه خزعلی را در این صفحه ببینید.

انسیه خزعلی متولد سال ۱۳۴۲ می باشد. این بانوی موفق تا سطح سه حوزه علمیه قم در دانشگاه جامع الزهرا تحصیلکرده و لیسانس کارشناسی ارشد و دکترای خود را در ادبیات عرب از دانشگاه تهران دریافت کرده است

انسیه خزعلی عضو انجمن ایرانی زبان و ادبیات عرب و فرزند ابوالقاسم خزعلی عضو سابق مجلس خبرگان می باشد

بیوگرافی انسیه خزعلی و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق

بیوگرافی انسیه خزعلی

انسیه خزعلی در سال ۱۳۴۲ در شهر قم به دنیا آمده است.

تحصیلات

ایشان استاد دانشگاه دانش آموخته و دکترای زبان و ادبیات عرب می باشد و همچنین تحصیلات حوزوی را تا سطح ۳ در حوزه علمیه بانوان قم را سپری نموده و همزمان به‌طورجهشی در رشته اقتصاد تحصیل نمود.

بیوگرافی انسیه خزعلی و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق

خانم انیسه خزعلی مدرک دکترای در رشته ادبیات عرب را در سال ۱۳۷۸ از دانشگاه تهران اخذ نمود.

میتوان گفت: وی تدوین و ترجمه ۱۱ عنوان کتاب و بیشتر از ۷۰ مقاله علمی را در لیست کارنامه خود دارد.

انسیه خزعلی دختر آیت الله ابوالقاسم خزعلی یکی از افراد اسبق مجلس خبرگان و رئیس اسبق بنیاد غدیر و خواهر مهدی خزعلی و سمیر زند می باشد.

همچنین ببینید بیوگرافی حمید سجادی وزیر ورزش و همسر و فرزندان

خانواده

آنها ١٠ خواهر و برادر می باشند، که یکی از برادر هایش به اسم حسین شهید شده است و دیگر خواهر و برادر های انیسه خزعلی از جمله: مهدی خزعلی، که صاحب انتشارات حیان و کبری خزعلی که ریاست شورای فرهنگی اجتماعی بانوان در شورای عالی انقلاب فرهنگی را برعهده دارد و محمدحسین مشهور به سمیر زند، هنرمند و خواننده پاپ و مادر ایشان طاهره کلباسی بود، که وی نیز دو سال پس از پدر دار فانی را وداع گفت.

بیوگرافی انسیه خزعلی و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق

حسین، محسن، مهدی، راضیه، مرضیه، انسیه، کبری و محمد حسین خواهر و برادر های وی می باشند.

آیت الله ابوالقاسم خزعلی پدر انیسه خزعلی وی متولد سال ۱۳۰۴، فقیه، خطیب و روحانی سیاستمدار می باشد.

او از افراد فعال در انقلاب اسلامی کشور و یکی از اشخاص شاخص نظام جمهوری اسلامی کشور بود، که سال ۹۴ در ۹۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

بیوگرافی انسیه خزعلی و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق

سوابق انسیه خزعلی

شرکت در تالیف قانون اساسی جمهوری اسلامی و هم کارمند در شورای بازنگری قانون اساسی، شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام جزو مناصب ایشان در جمهوری اسلامی بود.

وی موسس و مسئول بنیاد بین‌المللی غدیر و همچنان از بنیانگذاران مجمع جهانی اهل بیت بود.

آیت الله خزعلی یکی از شاگردان آیت الله بروجردی و امام خمینی در فقه و اصول و همچنین یکی از شاگردان علامه طباطبایی در فلسفه اسلامی بود.
تفسیر دو جلدی انوار جاودان از آثار ایشان می باشد.

ازدواج و همسر انیسه خزعلی.

وقتی که شانزده ساله بود ودر مقطع سوم نظری تحصیل می کرده است، ازدواج نمود و به دلیل شغل همسرش در شهرهای گوناگون سکونت نموده است.

همسر و فرزندان

حاصل این ازدواج چهار فرزند می باشد، که همگی شان ازدواج نموده اند.
ایشان در مورد مبلغ مهریه خودش بیان کرد: «تا وقتی که برای عقد پیش امام رفتیم، مهریه مشخص نکردیم، امام پرسید: مهریه چقدر می باشد؟ همه ما سکوت کرده بودیم وامام فرمود: من می‌گویم ۱۴ سکه.

بیوگرافی انسیه خزعلی و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق

همه پذیرفتیم و پس از جمله ی معروف «با هم بسازید» را به ما گفتند و من حق طلاق را گرفتم، که خدا را شکر می کنم، که هیچ وقت این موضوع اتفاق نیفتاد.» وی در ادامه وی افزود :هر چهار فرزندانم متاهل می باشند و به شیوه خودمان تلاش کردم، فرزند هایم زود ازدواج کنند و مراسم بسیار ساده و بدون تجملات برایشان برپا کردیم، مهریه ی همه همان ۱۴ سکه بود، خود من در تهیه جهیزیه دختر هایم تلاش کردم همه چیز بسیار ساده باشد، ملاک همه ما برای ازدواج ایمان بود، که هم داماد ها و هم عروس ها همه همین ملاک های ارزشی را دارند.

وقتی که فرزندهایم کوچک بودن فعالیت هم رو بسیار کم نمودم و بیشتر درس می خواندم و ساعت های کمتری آموزش می دادم، به خاطر اینکه اعتقاد داشتم تا وقتی که بچه ها کوچک می باشند، احتیاج به مادر دارند و فعالیت سنگین را وقتی آغاز نمودند، که پسر آخرم به دبستان رفت و آن وقت مسئولیت قبول کردم و جزء هیئت علمی شدم.
سابقه ی شغلی و مدیریت ایشان می‌توان:

رئیس دانشگاه الزهرا، رئیس پردیس دانشگاه رضوی، جزءهیات علمی دانشگاه، دانشجو و استاد نمونه کشور و….. نام برد.

انسیه خز علی از سال ۹۱ تا ۹۵ رئیس دانشگاه الزهرا را عهده‌دار بود و همچنین استاد همه‌ی گروه ادبیات عرب این دانشگاه می باشد.

رئیس جمهور آقای ابراهیم رئیسی، خانم انیسه خزعلی را به عنوان معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور انتخاب نمود.

بیوگرافی انسیه خزعلی و همسرش و فرزندان + عکس و سوابق

سابقه و فعالیت اجرایی انیسه خزعلی.

ریاست دانشگاه الزهرا
مدیر گروه زبان و ادبیات عرب دانشگاه الزهرا.
ریاست دانشگاه ادبیات و زبانهای خارجی دانشگاه الزهراء.
جزءهیئت مدیره بنیاد اندیشه اسلامی.
جزءهیئت امنای دانشگاه الزهراء.
جزءهیئت امنای پژوهشکده علوم انسانی.
جزو هیئت تحریریه مجله علمی پژوهشی زبان پژوهشی.
جزء هیئت تحریریه مجله لسان مبین.
سردبیر مجله علمی_ پژوهشی زن و خانواده.
جزء هیئت امنای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان.
جزء کمیته تخصصی علوم انسانی و اجتماعی صندوق حمایت از پژوهشگران ریاست جمهوری.
جزو کمیته برنامه‌ریزی وزارت علوم.
جزء شورای گسترش آموزش عالی.
جزءکار گروه علوم اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی.
جزء و نایب رئیس کمیسیون زنان خیرین مدرسه‌ساز.
ریاست پردیس دانشگاه اسلامی رضوی.

ماجرای ازدواج انسیه خزعلی

او درباره ازدواجش میگوید

هر نوع ظلمی که به زنان شود، از جمله ازدواج‌های قبل از بلوغ موافق نیستیم. ما نیاز به کار فرهنگی در این زمینه داریم. ما باید اقناع‌سازی کنیم تا کودکان مورد اجحاف قرار نگیرند. بعضی مواقع به من می‌گویند که تو ۱۶ سالگی ازدواج کرده‌ای. اینکه دختر مراحل مختلف بلوغ را طی کرده باشد مهم است. من شرط تحصیل، فعالیت اجتماعی، شرط طلاق، شرط مکان زندگی را گذاشتم. امام توصیه می‌کردند که شرط طلاق بگذارید. پدرم گفتند با شرط طلاق موافق نیستم اما اگر تو می‌خواهی موافق ام. نمی توان مرز سنی قرار داد و در این مساله رشد فکری بسیار مهم است».

او افزود: ما باید روی سبک زندگی‌مان کار کنیم. باید ارزش‌های اخلاقی و دینی زن بودن و مادر بودن تقویت شود. توجه به طبیعت جزو سبک زندگی است که باید به آن توجه کنیم. زنان زیادی اعلام آمادگی می‌کنند که در حوزه سبک زندگی وارد شوند.

خزعلی گفت: سیاست‌زدگی و نگاه تشریفاتی به زنان از کاستی‌های ادوار گذشته معاونت بوده است. به خاطر همین هم ما با همه گروه‌های زنان از همه طیف‌های سیاسی جلسه داشته‌ایم.

او با تاکید بر اینکه ما مقابل همه زنان و مردان مسئول هستیم، افزود: نباید به دختران ظلم شود. بسیاری فراتر از قانون دختران کودک را به ازدواج درمی‌آورند. کودکان کار هم باید مورد توجه قرار بگیرند.تساوی می‌تواند ضربه‌زننده به زنان باشد. هر کسی باید در جای خودش قرار بگیرد نسبت به نیازها و طبیعتش. با گفتمان انقلاب اسلامی می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.