بیوگرافی اکبر خلیلی کوهنورد و ماجرای فوت در قله آرارات ترکیه +اینستاگرام

بیوگرافی اکبر خلیلی کوهنورد و ماجرای فوت در قله آرارات ترکیه +اینستاگرام

بیوگرافی اکبر خلیلی کوهنورد

اکبر خلیلی کوهنورد ایرانی  بوده که پس از اینکه موفق شد به قله آرارات در ترکیه صعود کند هنگام بازگشت با حادثه مواجه شد و متاسفانه در 26 خرداد 1403 درگذشت پیکر او در  ارتفاع ۴۳۰۰ متری مانده است که قرار است که نیروهای امدادی ترکیه وی را به پایین منتقل کنند.

ماجرای فوت

اکبر خلیلی به همراه جمعی از دوستان کوهنورد خود به کوه آرارات که در مرز ایران و ترکیه است رفته و بعد از صعود به قله این کوه هنگام برگشت به پایین دچار حادثه شدند و متاسفانه جانش را از دست داد.

بیوگرافی اکبر خلیلی کوهنورد و ماجرای فوت در قله آرارات ترکیه +اینستاگرام

رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی درباره این کوه میگوید که کوهپیمایی و صعود به کوه های مختلف دنیا نیاز به کسب مجوز های لازم و هماهنگی با فدراسیون کوهنوردی ان کشور را دارد اما کوه آرارات چون در مرز ایران و ترکیه است بسیاری از کوهنوردان به صورت آزاد به این کوه سعود میکنند.

آقای اکبر خلیلی از کوهنوردان با سابقه و با تجربه بوده که بارها به این کوه رفته و صعود کرده بود و برای مجوز نیازی به اقدام آن نبوده است.

حتی او بدون هماهنگی با ارگانی اقدام به صعود کرد. متاسفانه ایشان در مسیر بازگشت به خاطر یک غفلت و سهل انگاری دچار حادثه شد. گویا او در مسیر بازگشت قصد داشت سریعتر به پایین برسند، در همین حال روی بخشی از مسیر که یخ زده بود، سر می خورد و جان خود را از دست می دهد.

همچنین ببینید

بیوگرافی حسین عظیمی کوهنورد تیم ملی ایران +درگذشت

بیوگرافی نفیسه کوهنورد خبرنگار بی بی سی و همسرش ک

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *