بیوگرافی پانته آ پناهی ها بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس و ناگفته ها
پانته آ پناهی ها بازیگر ایرانی در ۹ آذر ماه ۱۳۵۶ در تهران بدنیا آمده و و فارغ التحصیل رشته کارگردانی در مقطع لیسانس می باشد.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس و ناگفته ها

پانته آ پناهی ها کیست و اهل کجاست

پانته آ پناهی ها بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر ایران متولد ۹ آذر ماه ۱۳۵۶ در تهران بوده و از بازیگران شناخته شده محسوب میشود دارای لیسانس کارگردانی سینما بوده و در سال 1380 فعالیت حرفه ای خود را در بازیگری با فیلم شام آخر آغاز کرد اما شهرت مربوط به نقش شربت در سریال شهرزاد بود.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها

 • نام اصلی : پانته آ پناهی ها
 • سن : 9 آذر 1356 تهران
 • شغل : منشی صحنه و بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون
 • تحصیلات : لیسانس رشته کارگردانی سینما
 • شروع فعالیت : 1380 تاکنون
  قد : 170 سانتیمتر
 • همسر: مجرد

پانته آ پناهی ها بازیگر ایرانی در ۹ آذر ماه ۱۳۵۶ در تهران بدنیا آمده و و فارغ التحصیل رشته کارگردانی در مقطع لیسانس می باشد.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس و ناگفته ها

نحوی بازیگر شدن و شروع فعالیت

این خانم بازیگر دارای صدای خاص و فوق العاده منحصر بفردی است که همین صدای خوب و خاصش، توجه کیانی نمایشنامه نویس تئاتر را جلب کرده و از او برای بازی در یک نمایش دعوت میکند. مینا وحید
این بازیگر خانم با تجربه موفقیت های زیادی را در تئاتر کسب کرده و با بازی نمایش سیاها توانسته با این گروه در خارج از کشور نیز اجرا داشته باشد.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها و همسرش + عکسهای شخصی بازیگر بانوی عمارت

bigraphy pantea panahiha

بیوگرافی پانته آ پناهی ها ،وی به تازگی با صابر ابر و مهیار علیزاده در آلبوم در شعله با تو رقصان همکاری کرده است.
خانم پناهی ها ابتدا با منشی صحنه بودن وارد سینما شد و از سال ۱۳۸۱ پای در عرصه سینما گذاشت. نیکی نصیریان
به مدت سه سال در پشت صحنه به عنوان منشی کار کرد.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها و همسرش + عکسهای شخصی بازیگر بانوی عمارت

پانته آ پناهی ها بازیگر بانوی عمارت کیست

سپس در فیلم هایی چون آن مرد را نکشید ، مواجهه و بوی بهشت، به رنگ ارغوان و خانوم و نفس و گس ..ایفای نقش کرد.
وی درباره اولین نقشی که روی پرده سینما از خود دید گفت: دیگر هیچ وقت بازی نمی کنم و از کات های مداوم و پروسه های فیلمبردای خسته شده بودم.

از نقش هایی خود در فیلم های نفس در نقش ننه آقا و خانوم و شربت در سریال شهرزاد بسیار راضی است و دوست دارد.
جدیدترین بازی او در سریال بانوی عمارت است که در شبکه تلویزیونی به نمایس درآمده است.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها

بیوگرافی پانته آ پناهی ها و همسرش + عکسهای شخصی بازیگر بانوی عمارت

اسامی فیلم های پانته آ پناهی ها

 • وزن بودن
 • کت چرمی
 • غریزه
 • دسته دختران
 • جاده خاکی
 • جوجه تیغی
 • خروج ابراهیم
 • جمشیدیه
 • ناگهان درخت
 • جشن دلتنگی
 • درخونگاه
 • حکایت دریا
 • آااادت نمی‌کنیم
 • آبجی مرجان
 • اروند
 • در سکوت
 • دوئت
 • لاک قرمز
 • نفس
 • بوفالو
 • من دیه‌گو مارادونا هستم
 • جینگو
 • خانوم
 • گس
 • مواجهه
 • آن مرد را نکشید

در بیوگرافی پانته آ پناهی ها آمده است او در جشنواره های فجر و فستیوالهای مختلف چندین جایزه را از آن خود کرده است. مانند بازی در فیلم نفس و خانوم که جوایزی را دریافت کرده است.

ازدواج و همسرش

درباره زندگی شخصی و مجرد و متاهل بودن ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست و تاکنون خبری مبنی بر ازدواج وی در رسانه ها منتشر نشده است‌.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها

بیوگرافی پانته آ پناهی ها و همسرش + عکسهای شخصی بازیگر بانوی عمارت

درخشش پانته آ  پناهی در فیلم نفس

– «نفس» برای من بخشی از زندگی آدم هایی است که در برهه ای از تاریخ معاصر زندگی کردند و نرگس آبیار کارگردان فیلم هم آن را بسیار ساده و دلنشین روایت کرد.

فیلمنامه «نفس» بر اساس داستانی از خانم آبیار بود که پیش از این به همین نام نوشته شده بود و اتفاق های بسیاری در داستان رخ می دهد که این اتفاق ها داستان را جذاب کرده است.

دقیقا همینگونه است. آدم هایی که در آن دوره زندگی می کردند پیچیدگی های خاص خودشان را داشتند و داستان فیلم «نفس» برای من از این جهت جذاب بود که بخشی از کودکی خودم را در آن می دیدم. در واقع با وجود اینکه در نقش کاراکتری چون «ننه آقا» بازی می کردم و شاید به نظر برسد از فضاهای کودکانه دور بودم، اما تمام بازی های کودکانه خودم را بازی بچه های داستان می دیدم و شیطنت کودکانی چون بهار، چاقاله، کمال و نادر همه خاطرات کودکی ام را جلوی چشم می آورد.

تا جاییکه می دانم انتخاب بازیگر برای این نقش سخت بود و بازیگران متعددی برای بازی در این نقش نامزد شده بودند و به قول روزبه سجادی حسینی دستیار کارگردان، به آن زیاد فکر کرده بودند اما به دلایل مختلف از جمله سن و سال کاراکتر «ننه آقا» ترس داشتند سراغش بروند اما در نهایت پس از بررسی های فراوان طرح بازی در این نقش را برای من بیان کردند.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها و همسرش + عکسهای شخصی بازیگر بانوی عمارت

بازی در فیلم جنگی

در انتخاب فیلمنامه های پیشنهادی به این موضوع که داستان در چه ژانری روایت می شود توجه نمی کنم بلکه نقش برایم مهم است. البته اعتراف می کنم که اول این نقش را دوست نداشتم و با خودم می گفتم مگر می شود چنین نقشی را بازی کرد و به نرگس آبیار هم می گفتم که چرا این نقش را به من پیشنهاد کرده است. ضمن اینکه در ابتدا قرار بود نقش یک زن ۵۰ ساله را بازی کنم اما بعد کمی سنم بالاتر رفت. ضمن اینکه کاراکتر «ننه آقا» در ابتدا با تصوراتم جور در نمی آمد و با خودم درگیر بودم و مدام سئوال می کردم که مگر می شود چنین نقشی را بازی کرد اما کم کم که پیش رفتم با کمک کارگردان فیلم به نقطه مطلوب رسیدیم. بعد از فیلم «نفس» هم یک فیلم دیگر به نام «اروند» کار کردم که این فیلم هم در حوزه جنگ ساخته شده است و من نقش همسر یک جانباز را بازی کردم که عمر خود را صرف مردی کرده بود که هیچ چیز از او باقی نمانده بود. زمانی که فیلمنامه «اروند» را خواندم با نقش همسر این جانباز همذات پنداری کردم و تصمیم گرفتم در این فیلم نیز بازی کنم. بنابراین خود نقش برای من مهمتر از ژانری بود که داستان در آن روایت می شد. بنابراین در این دو فیلم دریچه ای از زندگی روی من باز شد که هیچگاه در زندگی تجربه نمی کردم. ضمن اینکه من فیلم هایی چون «آژانس شیشه ای» و «لیلی با من است» که در حوزه دفاع مقدس ساخته شده است بسیار دوست دارم بنابراین برای خودم محدودیتی برای حضور در فیلم ها قائل نمی شوم و نقش هایی که به من پیشنهاد می شود، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بیوگرافی پانته آ پناهی ها و همسرش + عکسهای شخصی بازیگر بانوی عمارت

تجربه عالی همکاری با نرگس آبیار

«نفس» فیلمنامه پر قدرتی داشت و چون خانم آبیار سال های سال روی این موضوع کارکرده بود، جزء به جزء فیلمنامه را می شناخت و در اجرا هم می دانست چه می خواهد و بر اساس فیلمنامه پیش می رفت و در کارگردانی هم مسلط بود.

در هفته های اول خیلی نگران بودم و تصوراتی که نسبت به کاراکتر «ننه آقا» داشتم با آنچه آبیار می خواست متفاوت بود اما بعد متوجه شدم او کاراکتر «ننه آقا» را خوب می شناسد و به آن اشراف کامل دارد و به نوعی با تک تک کاراکترها زندگی کرده است و زمانی که این تسلط را دیدم به دانسته های او اعتماد کردم. ضمن اینکه فیلم «نفس» اثری سخت و پر لوکیشن است و تجربه کار در سینما به من می گوید که شاید هر تهیه کننده ای غیر از تهیه کنندگان این فیلم بودند، پشت کار نمی ایستادند و قطعا با یکسری خواست های کارگردان کنار نمی آمدند و من امیدوارم تهیه کننده هایی از این دست در سینمای ایران زیاد شوند.

پانته آ پناهی ها در نقش آفاق در سریال مرداب

پانته‌آ پناهی‌ها در سریال مرداب در نقش آفاق یه دختر شمالی بلند پرواز است که به همراه برادر خود ایرج، با بازی شهرام حقیقت‌دوست، زندگی می‌کند. او با بلندپروازی‌های خود در مسیری قرار می‌گیرد که باعث بروز مشکلات بزرگی برای آن‌ها می‌شود.

پانته آ پناهی ها در نقش شربت در سریال شهرزاد

در این سریال، پانته‌آ پناهی در نقش شربت، بازیگر نقش مقابل نصرت (با بازی پرویز فلاحی‌پور) به ایفای نقش پرداخته است. او نقش یک معشوقه را با لحنی کوچه بازاری و متفاوت بازی کرد که به وصال نرسیده است.

پانته آ پناهی ها در نقش ونوشه عظیمی در سریال کرگدن

پانته‌آ پناهی‌ها در نقش ونوشه عظیمی در کنار بازیگرانی مانند هدی زین‌العابدین، سارا بهرامی، ستاره پسیانی و مصطفی زمانی به ایفای نقش پرداخت. داستان در مورد پنج دوست است که به واسطه مهارت‌هایشان وارد چالش آدرنالین می‌شوند.

پانته آ پناهی ها در نقش افسرالملوک در سریال بانوی عمارت

پانته‌آ پناهی‌ها در نقش افسرالملوک خواهر بزرگ‌تر شازده در این سریال به ایفای نقش پرداخت. او در جوانی عاشق طبیب خانوادگی‌شان بود؛ اما این عشق به سرانجامی نرسید به همین دلیل او هیچوقت ازدواج نکرد.

پانته آ پناهی ها در نقش گوهر در سریال خاتون

گوهر یک زن بیوه تنها بود که در یک گاراژ زندگی می‌کرد. او در کودکی با مشکلات و آسیب‌های بسیاری روبه‌رو شده است. پدر او نیز به دلیل همین آسیب‌ها جان خود را از دست داد. او عاشق رضا فخار شده و برای به‌دست آوردن او دست به هرکاری می‌زند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *