بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا (موقعیت مهدی) با نقش + اسامی و داستان

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا (موقعیت مهدی) با نقش + اسامی و داستان

اسامی بازیگران سریال عاشورا عبارتند از: هادی حجازی فر در نقش مهدی باکری، ژیلا شاهی ،وحید حجازی فر ،معصومه ربانی نیا ،وحید آقاپور، روح الله زمانی و….

درباره سریال عاشورا

مجموعه عاشورا عنوان مجموعه ایرانی می‌باشد، که توسط هادی حجازی فر کارگردانی شده است.

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا (موقعیت مهدی) با نقش + اسامی و داستان

این مجموعه اولین فعالیت هادی حجازی فر در عرصه کارگردانی می‌باشد، که به اسم موقعیت مهدی در مورد شهید باکری و همرزمان ایشان روایت شده است.

خوب است بدانید که نسخه مجموعه این سریال به اسم مجموعه عاشورا برای اکران از قاب تلویزیون هم حاضر گردیده است.

مضوع سریال عاشورا چیست

هادی حجازی فر یکی از هنرپیشگان و همچنین کارگردانان نامدار که اثر موقعیت مهدی را در مورد دو برادر شهید حمید و مهدی باکری به دست تولید رسانیده بود.

حالا سریال عاشورا با موضوع رشادت‌های شهدا و رزمنده‌ های جنگ تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس تولید نموده است.
البته حدس هایی در مورد اکران آن در روزهای عید بیان شده است.

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا (موقعیت مهدی) با نقش + اسامی و داستان

تلویزیون این ایام در پی موقعیت خوب برای اکران مینی مجموعه عاشورا ساخته هادی حجازی فر می‌باشد، فعالیتی که پخش نسخه سینمایی‌اش به نام موقعیت مهدی صورت گرفته است و اکنون تولید کنندگان در حین انجام مرحله‌های بعد از ساخت برای رسیدن نسخه مجموعه برای پخش می‌باشند.

با این تفاصیل در اوضاعی که از سریال تلویزیونی عاشورا به عنوان یک گزینه خوب برای اکران در ماه رمضان بود، ولی روال مرحله‌های فعالیتی برای اکران این مجموعه این تصمیم را تقریباً سخت می‌کند.

آقای دکتر جبلی در آذر ماه خبر داده بود نسخه مجموعه‌ای برای فعالیت مرحله‌های بعد از ساخت را می‌گذراند و و دیگر انتظار مخاطبین برای پخش مجموعه عاشورا به پایان می‌رسد.

ولی این بیانات شاید جواب صحبت‌هایی بود که در مورد توقف مجموعه در وضعیت بعد از ساخت بیان می‌شد.

همچنین ببینید

بیوگرافی بازیگران سریال رحیل با نقش + عکس

البته سعی های تولید کنندگان برای رساندن مینی مجموعه عاشورا به اکران در دو مناسبت که مقابل رو داریم یعنی نوروز و رمضان که البته در سال جاری با یکدیگر مصادف شدند، ولی گویا که این سریال بتواند حدوداً در نیمه اول رمضان به پخش برسد، یا اینکه حادثه پیش بینی نشده‌ای به وجود آید.

مجموعه عاشورا این ایام در مرحله بعد از ساخت، پایان تدوین، صداگذاری و موسیقی می‌باشد.

زمان پخش مجموعه عاشورا

در نهایت تصمیم بر این گرفته شد که سریال هفت قسمتی «عاشورا» از این هفته به صورت هفتگی، روزهای جمعه‌ها ساعت ۲۲ روی آنتن برود.۳ روز پیش

خلاصه داستان سریال عاشورا

این اثر درباره زندگی شهیدان والامقام دو برادر مهدی و حمید باکری از فرمانده‌های این لشگر است، این اثر در مورد زمان نوجوانی و بزرگسالی این دو برادر علی الخصوص عملیات بدر و خیبر را به تصویر می‌کشد.

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا (موقعیت مهدی) با نقش + اسامی و داستان

ولی قصه مجموعه عاشورا با موضوع رشادت‌های شهدا و رزمنده‌های لشکر ۳۱ عاشورا در جنگ تحمیلی ۸ سال دفاع مقدس می‌باشد.

در نسخه سینمایی موضوع اثر موقعیت مهدی بیان بر نقش‌های شهیدان حمید و مهدی باکری و تمامی افرادی که به نوعی با آنان ارتباط داشته‌اند می‌باشد.

تهیه کنندگی مجموعه عاشورا_ ابوالفضل صفری که درباره زمان پخش این مجموعه بیان می‌کند که هیچگونه اطلاعی در دست ندارد افزود :
که فیلمبرداری این فعالیت دو سال پیش صورت گرفته و فعالیت تحول داده شده.

پروژه آخر ابوالفضل صفری تهیه کننده این مجموعه در قاب تلویزیون اثر «تمام رخ» بوده است، که افزوده آن هم برای دو سال قبل بوده و بدین صورت ایشان اکنون فعلاً در صدا و سیما حضور ندارد.

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا (موقعیت مهدی) با نقش + اسامی و داستان

هادی حجازی فر کارگردان سریال عشورا کیست

قسمتی از زندگی شهید مهدی باکری در صحنه سینما به عنوان «موقعیت مهدی» و در مجموعه‌ای به اسم «عاشورا» به تصویر کشیده شده است.
فعالیتی که توسط هادی حجازی فر کارگردانی شده است و همچنین تهیه کنندگی آن را ابوالفضل صفری که ۳ سال قبل ساخت آن در سیما فیلم رقم خورد و نسخه سینمایی آن توسط حبیب الله والی نژاد تهیه کنندگی شده، سال قبل در جشنواره فجر حضور یافت.

با دقت به اینکه اغلب رزمنده هایی که در لشکر عاشورا حاضر بوده‌اند، آذری بودند. به خاطر همین اغلب هنرمندان به زبان آذری حرف مي زنند و بعضی که کاراکتر کوتاهی بر عهده دارند در این اثر به زبان فارسی حرف می‌زنند.

هادی حجازی فر در مورد تولید این فعالیت افزوده بود: حس می‌نمودم بایستی اثری تولید کنم که بعضی موضوعات را به مسئولین گوش زد کنم.

اهداف من از تولید این اثر فقط مطلع نمودن مردم یا اینکه یادآوری «شهدا شرمنده‌ایم» نمی‌باشد، بلکه اهداف شاخصی من آن تلنگری برای مسئولین می‌باشد. ایشان بیان می‌کند همکاری خانواده شهید باکری در تولید این فعالیت، خوش شانسی من بوده است.

هادی حجازی فر افزوده بود: برای تولید این اثر _مجموعه خانواده شهید باکری، خیلی با من همکاری نمودند. ایشان اعتقاد دارد بایستی یک نوع اعتمادسازی میان خانواده شهدا برای تولید اینطور فعالیتی ایجاد شود که این ماجرا برای تولید این مجموعه رخ داده و این یکی از خوش‌شانسی‌هایم بوده است.

این سریال در بین مجموعه‌هایی جای می‌گیرد که پیمان جبلی در ابتدای حضور خود در سازمان صدا و سیما به پشت پرده آن رفت و اینکه ریاست سازمان صدا و سیما در بهمن ماه سال قبل ۱۴۰۰ حضور داشت .

موقعیت مهدی در مرکز بین المللی همایش‌های صدا و سیما صحبت و ملاقات نمود و جایزه‌های بسیاری در جشنواره فیلم فجر به دست آورد، که شاخص‌ترین علت برای تشکر و ملاقات مدیر رسانه ملی با عوامل اثر موقعیت مهدی اعلام گردید.

بیوگرافی بازیگران سریال عاشورا (موقعیت مهدی) با نقش + اسامی و داستان
پشت صحنه مجموعه عاشورا

تولید مجموعه شهید باکری دشواری‌های زیادی برای تولید کنندگان به دنبال داشت، به نوعی که هادی حجازی فر چند مرتبه گلایه‌مند از فراهم نبودن اوضاع برای تولید فعالیت‌هایی در رابطه با دفاع مقدس بود و همچنین نسبت به بی دقتی های مسئولین فرهنگی صحبت کرده بود. ایشان افزوده بود، مجموعه «عاشورا» آخرین فعالیتش به
عنوان کارگردان و هنرپیشه در زمینه دفاع مقدس به شمار می‌رود و دیگر فعالیتی با این موضوع‌ها تولید نخواهد کرد.

آقای حجازی فر بعد از ایجاد کردن امکانات تولید اثر موقعیت مهدی از آقای جبلی سپاسگزاری نمود و افزوده بود:
«برای من اهمیتی ندارد که دیگران چه بیان می‌کنند ولی بایستی از آقای دکتر جبلی قدردانی نمایم که با آمدنش به سازمان همه چیز را برای ما فراهم نمود.

مثل افراد حزب‌الهی های قدیم گویا می‌دانست که ما چه می‌خواهیم و چه چیزهایی احتیاج داریم. همین که پول بیت المال را در اختیار ما قرار دادند و ما را باور نمود که ما چه فعالیتی را برای تولید داریم واینکه به ما اعتماد نمود، ما از آقای جبلی متشکریم.»

سریال عاشورا چند قسمت است

مجموعه عاشورا تا به حال ۷ قسمتی می‌باشد و قصه آن در مورد زندگی شهید باکری و زمان نوجوانی و بزرگسالی آن می‌باشد و علی الخصوص قسمت عمده اثر در دو عملیات بدر و خیبر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *