بیوگرافی بازیگران فیلم خانه خلوت با نقش +داستان و عکس

بیوگرافی بازیگران فیلم خانه خلوت با نقش +داستان و عکس

بیوگرافی بازیگران فیلم خانه خلوت

اسامی بازیگران فیلم خانه خلوت تولید سال 1370 به کارگردانی مهدی صباغ زاده عبارتند از:

  • عزت‌الله انتظامی بازیگر نقش امیر جلال الدین
  • نیکو خردمند
  • فاطمه گودرزی بازیگر نقش نرجس
  • رضا رویگری
  • جهانگیر فروهر
  • مرتضی احمدی
  • محمدعلی ورشوچی
  • علی برجسته
  • محمد یگانه

معرفی فیلم خانه خلوت

فیلم خانه خلوت تولید سال 1370 به کارگردانی مهدی صباغ زاده میباشد و فیلمنامه آن در سیمرغ بلورین بهترین فیمنامه را دریافت کرده است. عزت‌الله انتظامی لوح زرین بهترین بازیگر را در این فیلم از آن خود کرده است.

خلاصه داستان

داستان فیلم درباره شخصی به نام جلال سعیدی با بازی عزت الله انتظامی بوده که روزنامه نگار است و مقاله هایش را در نشریات مینویسد او سبک قدیم و سنتی خود را میپسندد در حالی که مخاطبان روزنامه ها دیگر به سبک نویسندگی او علاقه ای ندارند همسرش و همچنین یکی از شاگردان قدیمی اش به او اصرار میکنند که سبک کارش را عوض کند اما جلال گوشش بدهکار نیست کم کم کسی مقاله های او را نمیخواند و بازارش کسات میشود.

بیوگرافی بازیگران فیلم خانه خلوت با نقش +داستان و عکس

یکی از بساز بفروشها نیز چشمش به دنبال خانه قدیمی جلال است و او را وسوسه میکند که خانه اش را بفروشد فرزندان جلال که در خارج از کشور هستند پدر را تحت فشار میگذارند که حالا درامدی نداری بهتر است خانه را بفروشی اما در این میان زنی به نام نرگس در نقطه ای از دنیا به مقاله های جلال علامند است و تنها کسیست که به جلال انگیزه و امید میدهد.

 بیوگرافی عزت‌الله انتظامی بازیگر نقش جلال سعیدی

 بیوگرافی عزت‌الله انتظامی بازیگر نقش امیر جلال الدین

عزت الله انتظامی وقتی که نام سینما به میان می آید، بی شک نام عزت الله انتظامی بر تاریخ سینمای ایران میدرخشد. عزت الله انتظامی زاده ی تهران است و در سال 1303 به دنیا آمد. او که از کودکی علاقه ی زیادی به بازیگری داشت و کارش را از سال 1328 آغاز کرد. هم اکنون آقای سینمای ایران است.

عزت الله انتظامی در سال 1348 تصمیم به کسب تجربه آکادمیک گرفت و توانست بدون کنکور وارد دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر شود. پس از فراغت از تحصیلات دانشگاهی، در حدود سال های 1353-1352 به تدریس رشته تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا و دانشگاه الزهرا (س) کنونی پرداخت.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر نقش نرگس

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر نقش نرجس

فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلوزیون متولد 21 تیر سال 1342 در شهر تهران است. پدر و مادرش بروجردی هستند و او جزو قوم لر است. این بازیگر مدرک دیپلم اقتصاد دارد.

او تا به حال یک بار سیمرغ بلورین بهترین بایگر نقش اول زن را برای بازی در فیلم غزال و دو نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول سال 77 و نقش مکمل زن 70 را در جشنواره فجر به دست آورده است.

بیوگرافی نیکو خردمند بازیگران فیلم خانه خلوت با نقش +داستان و عکس

بیوگرافی نیکو خردمند

نیکو خردمند هنرمند پیشکسوت عرصه بازیگری و گویندگی کشورمان در پنجمین روز از آبان سال ۱۳۱۱ متولد شد. نیکو خردمند فعالیت خود را از سال ۱۳۳۷ با گویندگی در رادیو و همچنین فعالیت سینمایی او با بازی در فیلم پرده آخر در سال ۱۳۶۹ شروع شد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *