بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی و فرزندان +عکس

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس را به همره سوابق هنری و تصاویر شخصی و ماجرای جالب اشنایی و ازدواج باهمسرش و تعداد فرزندانش را در ادامه در این صفحه از مجله شبونه مشاهده کنید.

  • نام اصلی : گیتی گودرزی
  • نام مستعار : فاطمه گودرزی
  • متولد : 19 تیر 1342 تهران
  • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
  • پیشه : بازیگر
  • مدرک تحصیلی : دیپلم اقتصاد
  • سالهای فعالیت : 1361 تاکنون
  • همسر : عبدالرضا گنجی
  • فرزندان : پویان گنجی و آوا گنجی
  • قد : 171 سانتیمتر

بیوگرافی فاطمه گودرزی

خانم فاطمه گودرزی بازیگر فیلم و تئاتر و سریال ایرانی  در نوزدهمین روز از تیرماه سال 1342 در شهر تهران دیده به جهان گشوده است.

وی دارای مدرک دیپلم اقتصاد می باشد.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

زندگی شخصی

گودرزی در شهر تهران متولد شد اما اصالتا بروجردی می باشد ، نام اصلی ایشان گیتی است .

آغاز فعالیت هنری

وی فعالیت رسمی خود را در حرفه بازیگری از سال 1361 د سن19 سالگی با کار در تاتر آغاز کرد و نخستین بار در سریالی به نام گالش های مادر بزرگ در سال 1367 در قاب تلوزیون ایران دیده شدو بعد از آن در اولین تجربه خوددر سینما ایران در سال 69 در فیلم بخاطر همه چیز بازی کرد و به طور رسمی وارد دنیای بازیگری شد.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

شهرت فاطمه گودرزی

گودرزی با بازی در سریال دردسرهای والدین در کنار مهران مدیری در سال 1380 به اوج شهرت نزد مخاطبین رسید ، از دیگر فیلم های پر مخاطب وی میتوان به فیلم عمه ماه منیر اشارکرد که با نقش کاملا متفاوت حاضر شد و نظر مخاطبین را با گویش لری به خود جلب کرد.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

عبدالرضا گنجی همسر فاطمه گودرزی

وی سالها پیش با آقای عبدالرضاگنجی که کارگردان سیما بود ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های پویان و دخترش به اسم آوا می باشد که میتوان گفت که یک خانواده کاملا هنری را تشکیل داده اند و فرزندانش در عرصه هنر فعالیت دارند، شایان توجه است که دریا مردای بازیگر نیز همسر پویان می باشد که از جمله بازی ایشان میتوان به سریال ویلای من اشاره کرد.

پویان درباره مادرش میگوید

مامان استعداد عجیب و غریبی درباره همه چیز دارد و در همه چیز سررشته دارد. همیشه می‌توان با او مشورت کرد. ما از کودکی ۷۵ درصد غذاهایی که خوردیم، از توی یخچال درآوردیم و گرم کردیم. این فرق ما با بچه‌های دیگری است که مادرشان در این حرفه نیستند.

رفتم که در ارمنستان کامپیوتر بخوانم اما نتوانستم و برگشتم

چهار سال در ارمنستان درس خواندم و برگشتم که بازیگر شوم. مادر نگذاشت و چه معنی دارد کامپیوتر خوانده ای حالا بخواهی بازیگر شوی. مادر مرا به کلاس‌های بازیگری فرستاد و از خانم مهتاب نصیرپور و آقای رحمانیان ممنونم. درس این هنر را نیز خواندم.

پسر فاطمه گودرزی همچنین میگوید : از کودکی در صحنه بزرگ شده ام و کاری به غیر از هنر بلد نیستم، نویسندگی و دستیاری کرده ام. به ارمنستان هم که رفتم طاقت نیاوردم و برگشتم.

پویان برای مادرش آرزو کرد: آرزو می‌کنم که تولد امسالش مبارک تر از سالهای دیگر باشد و محبوبیتش بین مردم ایران صدچندان شود.

هرچقدر هم تلاش کنیم می‌گویند مادرشان او را به این حرفه آورده است

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

آوا گنجی، دختر این هنرمند میگوید من هم وارد بازیگری شده ام اما متاسفانه هرچقدر هم تلاش کنیم، می‌گویند مادرش او را آورده است. با کلاس‌های خانم نصیرپور شروع کردم و اصلا به کسی نگفتم دختر خانم گودرزی هستم.

وی در پایان برای مادرش آرزو کرد مثل همیشه پرانرژی، شاد و مهربان سایه اش بالای سر خانواده باشد.

از بازیگری تا ورزش والیبال

وی علاوه بر حرفه بازیگری در رشته والیبال هنرمندان نیز بازی میکند.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

جوایز هنری

ایشان برای بازی در فیلم غزال توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کند .

گفتگوی خواندنی با فاطمه گودرزی

این بازیگر میگوید دلیل اصلی آمدنم به تلویزیون، رکود سینما بود. شرایط اقتصادی و وضعیت سینما به گونه‌ای شد که فیلمسازان و تهیه‌کننده و کارگردان همه به سمت قصه‌هایی رفتند که خیلی باب میل من نبود.

مجموعه تلویزیونی «خانه‌ای روی تپه» به کارگردانی «داریوش یاری» که به تازگی پخشش به پایان رسیده، ارتباط خوبی با مخاطبان خود برقرار کرد.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

سادگی روایت این سریال، باعث شد تا از داریوش یاری(کارگردان)، جابر قاسمعلی (نویسنده)، فاطمه گودرزی، بیژن امکانیان و مرتضی آتش سرو (بازیگران) دعوت کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید گفت‌وگوی با «فاطمه گودرزی» است که البته از ما خواست تا در ابتدای مصاحبه بیوگرافی از او نزنیم. او معتقد است اکثر بیوگرافی‌های که از این بازیگر در فضای مجازی موجود است همه پر از اشتباه است.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

*شما در سال‌های اول حضورتان بیشتر به سمت سینما گرایش داشتید درحالی که بعد از آن دیدیم حضورتان در تلویزیون بیشتر شد، آیا دلیل خاصی داشت یا فقط به علاقه شما به تلویزیون برمی‌گشت؟
-شکی در این نیست که من بازیگر دوست دارم وارد طیف‌های بیشتری بشوم ولی دلیل این نبود. دلیل اصلی رکود سینما بود.

شرایط اقتصادی و وضعیت سینما به گونه‌ای شد که فیلمسازان و تهیه‌کننده و کارگردان همه به سمت قصه‌هایی رفتند که خیلی باب میل من نبود. این بود که یواش یواش شد مثلث‌های عشقی که شاید من در آن نمی‌گنجیدم و بنابراین کم کم جذب تلویزیون شدم. البته به نظرم آقای ضرغامی هم زرنگی کردند و با موقعیت‌های خوب بازیگران و حتی فیلمسازان خوب را جذب خودشان کردند.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

*با این شرایط در سینما، تلویزیون فضای بهتری داشت؟
-من تلاش کردم حالا که قرار است در تلویزیون کار کنم آثار خوب را قبول کنم. از یک طرف خیلی خوب بود و تعداد بیشتری از مردم می‌توانند ما را ببینند. ولی از لحاظ کیفی به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد، که باید هم وجود داشته باشد چون با همه طیف‌ها سر و کار دارد، برخی از کارها شاید خیلی قوی نباشد.

من هم تلاش کردم بهترین فیلمنامه‌ها را قبول کنم. البته آن زمان که در سینما کار می‌کردم، خیلی متمرکز بودم روی این ماجرا که سالی یک فیلم بیشتر کار نکنم. واقعا هم سالی یک فیلم بیشتر کار نکردم در حالی که موقعیت این بود که در تعداد بیشتری از فیلم‌ها حضور داشته باشم. آن موقع‌ها هم هر سه تا چهار سال یک بار هم یک سریال بازی می‌کردم که سریال‌های بسیار خوبی انتخاب می‌کردم مثل آپارتمان، رعنا یا دردسر والدین.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس
علاقه فاطمه گودرزی به ورزش

فاطمه گودرزی میگوید به ورزش علاقه زیادی دارم. از جمله فوتبال، والیبال و کشتی… قدری شیطان هستم. مسی را دوست دارم. رونالدو را هم دوست دارم؛ هر دو در کنار هم به خاطر تلاش زیادشان، چون اعتقاد دارم آدم‌های درجه یک همیشه خیلی تلاش می‌کنند. وقتی مسی به ایران گل زد در استادیوم بودم و ناراحت شدم که چرا تیم دقایق پایانی استوار ادامه ندادند وگرنه مسی که کارش گل زدن است.

نقش مادر نقش تکراری

فاطمه گودرزی میگوید می‌خواهم این نقش‌ها را قبول و کار نکنم اما می‌گویم حیف است. من بازیگرم و باید کار کنم. بازیگر بعد از مدتی که کار نکند فراموش می‌شود و وقتی فراموش شد، نابود می‌شود. گودرزی تصریح کرد: بازیگران خوبی را می‌شناسم که بیکار مانده اند. ما بازیگران خوب چه خانم چه آقا چه در نسل قدیم و چه نسل جدید، کم نداریم اما گاهی دوستان گروه‌هایی تشکیل می‌دهند که فقط اعضای آن را سر کارهای مختلف می‌برند. این بد نیست اما کاش بدانند بازیگران دیگری هم هستند که عشق و زندگی‌شان بازیگری است.

دوست داشتم در سینما در فیلم «نرگس» بازی می‌کردم. در فیلم اعتراض آقای کیمیایی دوست داشتم نقشی که خانم فرهی بازی کرد من بر عهده داشتم چون می‌دانستم از این نقش برمی‌آیم. نقشهایی که به خانم آدینه می‌دهند هم خیلی خوب است و نقش‌هایش را دوست دارم. او بازیگر توانا و قدرتمندی است و شاید این قدر که خوب بازی می‌کند، من چنین احساسی دارم و اگر به من پیشنهاد داده بودند اینقدر خوب از پسش برنمی آمدم.

اگر از بچه‌های من بپرسید می‌گویند که من در هیچ زمینه ای کم نمی گذارم و کم نمی آورم. در گذشته اینطور بود که کارهای مردانه می‌کردم، مثلا رادیو، جاروبرقی یا اتو اگر خراب می‌شد باز می‌کردم و درستش می‌کردم اما حالا کمتر وقت این کارها را دارم.

وقتی کیک تولد این هنرمند را به استودیو آوردند، گفت: دوستان مختلفی امسال برایم تولد گرفتند و من به پاس قدردانی از زحماتشان عکس‌های این تولدها را در صفحه‌ام گذاشتم. مردم فکر نکنند از خود راضی هستم.

 

اینترنت کی وصل میشه؟ مهر 1401 چطوری وارد اینستاگرام و واتساپ شویماینترنت کی وصل میشه بلاخره؟ مهر 1401 
اینستاگرام و واتساپ کی وصل میشود آیا در مهر 1401 وصل میشه؟اینستاگرام و واتساپ کی وصل میشود 
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.