بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست با نقش +داستان و اسامی

بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست با نقش +داستان و اسامی

فیلم مردی که زیاد می‌دانست ژانر تخیلی دارد و درباره مردی به نام جواد با بازی عنایت‌الله شفیعی است که روزنامه هایی نصیب اش میشود که در آن اتفاقات چند ماه اینده درج شده است و حالا او میخواهد از این فرصت ستفاده کندکارگردان این فیلم یدالله صمدی و در سال ۱۳۶۳ تولید شد.

اسامی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست

اسامی بازیگران فیلم تلویزیونی مردی که زیاد میدانست عبارتند از: عنایت‌الله شفیعی بازیگر نقش جواد ، شیرین گلکار بازیگر نقش نامزد جواد ، مرتضی احمدی ، جعفر والی ، محمد برسوزیان ، اصغر زمانی ، کیومرث ملک‌مطیعی ، علیرضا هدایی ، اکبر دودکار ، محمد ورشوچی ، ملیحه نیکجومند ، ملیحه نصیری ، رؤیا بشیری ، امیر شفیعی ، اکبرعلی عباس‌زاده ، محمد بصیری ، غلام ژاپنی ، شمس‌الدین دولتشاهی ، کاظم نظامی ، اکبر نادری و منوچهر حامدی

بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست با نقش +داستان و اسامی

درباره فیلم مردی که زیاد میدانست

فیلم مردی که زیاد می‌دانست توسط کارگردانی یدالله صمدی کارگردانی شده و نویسندگی آن را حسن هدایت و جمال امید بر عهده دارند و در سال ۱۳۶۳ تولید شد.

خلاصه داستان

داستان درباره کارمند جوانی بوده که از شغل و زندگی که دارد گلایه دارد او یک روز با پیرمرد عجیب و غریبی آشنا میشود این پیرمرد مدعی است که قادر است او را به آرزویش برساند و این در صورتی انجام میشود که کار خوب و نیک انجام دهد. این پیرمرد به او میگوید که سه ماه دیگر قرار است جنگ ایران و عراق آغاز شود این کارمند بشروع به خرید کالاهای ضرروی مردم و احتکار آنها میکند تا در زمان جنگ با قیمت بالا به فروش رساند و همین کار را هم میکند و ثروت بسیار  زیادی به دست می آورد اما به دست اوردن ثروت از این راه باعث میشود که خود را از دست دهد و از دوستانش نیز جدا افتد. پیرمرد مرموز او را از ادامهٔ راه ناصواب نهی می‌کند و در آخرین ملاقات توصیه می‌کند یا مرد جوان به زندگی پیشین خود بازگردد، یا مرگ در انتظارش خواهد بود. ترس از مرگ کارمند را بر آن می‌دارد که اموال غیرمشروع را به بنیادهای خیریه ببخشد و زندگی شرافتمندانه را از سر گیرد.

بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست با نقش +داستان و اسامی

بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست

بیوگرافی عنایت‌الله شفیعی

عنایت الله شفیعی بازیگر تئاتر ،سینما و تلویزیون متولد ۱۳۳۱ کرمان می باشد. زندگی هنری در سال ۱۳۵۷ با تئاتر کار خود را شروع کرد و سال ۱۳۶۰ آغاز بازی وی در سینما می باشد.

بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست با نقش +داستان و اسامی

وی همچنین در برخی برنامه های تلویزیونی از جمله در برنامه کودک و نوجوان، در دهه شصت هجری شمسی (مانند مجموعه بازم مدرسم دیر شد) ایفای نقش کرده است. عنایت الله شفیعی اعلام کرده که برای بازی در مجموعه مختارنامه احتیاجی به بدل کار نداشته است ایشان نقشی کوتاه در فیلم گوزنها نیزداشته است.

بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست با نقش +داستان و اسامی

بیوگرافی شیرین گلکار

شیرین گلکار، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «عقیق»، فیلم سینمایی «بهار در پائیز» و فیلم سینمایی «طغیان» فعالیت داشته است.

بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست با نقش +داستان و اسامی

بیوگرافی مرتضی احمدی

مرتضی احمدی در 1303 در جنوب تهران از خانواده ای با اصـالت تفرشی به دنیا آمد. پدرش سَقط فروش بود. برای تـحصیل ابتدا به مکتب و سپس به دبستان منوچهری در میدان گمرک رفت و بعد از آن به دبیرستان شرف و دبیرستان روشن رفت.

همچنین ببینید:

اسامی بازیگران سریال دلیران تنگستان با نقش

احـمدی در 9 مرداد 1334 با یکی از هـمکارانش در راه آهن به نام زهرا جوانشیر ازدواج کرد که در25 اردیبهشت 1350 بر اثر سرطان درگذشت. احـمدی از این ازدواج یک فرزند دختر به نام آزیتا (متولد 1337) و یک فرزند پسر به نام مازیار (متولد 1340) دارد.

بیوگرافی بازیگران فیلم مردی که زیاد میدانست با نقش +داستان و اسامی

بیوگرافی محمد برسوزیان

محمد برسوزیان متولد 2 اردیبهشت 1324 در تهران بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران بود. محمد برسوزیان اولین بار در سال 1342 در 18 سالگی در تله تئاتری به کارگردانی محسن فرید که به طور زنده از تلویزیون ثابت پاسال پخش شد ، بازیگری را به طور رسمی شروع کرد.

بعد از گرفتن دیپلم ، عضو نیروی هوایی ارتش شاهنشاهی شد. منتهی از همان ابتدای حضورش در ارتش ، ماهی یک بار نمایشنامه ای را کارگردانی و به اتفاق همکارانش در آمفی تئاتر ارتش روی صحنه می برد. بعد از 10 سال خدمت نظام ، از ارتش استعفا داد .

بیوگرافی جعفر والی

جعفر والی متولد 1312 تهران، فارغ التحصیل بازیگری از دانشكده هنرهای دراماتیك دانشگاه تهران است. وی بازیگری و كارگردانی تئاتر را از سال 1336 شروع كرد. او از سال 1337 به عنوان كارگردان به استخدام وزارت فرهنگ و هنر در آمد و به مدت ده سال در كار دوبله فیلم های سینمایی فعالیت كرد. والی فعالیت در سینمای حرفه ای را از سال 1348 با بازی در فیلم «گاو» آغاز كرد و تا سال 1366 به تدریس بازیگری در دانشكده هنرهای زیبا اشتغال داشت.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *