اسامی بازیگران فیلم نشانی با نقش +بیوگرافی و داستان و عکس

اسامی بازیگران فیلم نشانی

اسامی بازیگران فیلم نشانی تولید سال 1386 به کارگردانی فریدون حسن پور عبارت انداز:

 • رضا عطاران
 • فاطمه صادقی
 • سعید هنرور
 • دانیال رضوانی
 • ابوذر جلالی
 • سعید میرزایی
 • مرضیه بردبار
 • ریحانه رنجبر
 • نگار نادری
 • بهمن صادق حسنی
 • محمدعلی حقانی فر

اسامی بازیگران فیلم نشانی با نقش +بیوگرافی و داستان و عکس

معرفی فیلم نشانی

فیلم نشانی توسط فریدون حسن پور کارگردانی شده است و نویسندگی این فیلم را به صورت مشترک فریدون حسن پور و محمدعلی طالبی بر عهده دارند و بازیگران اصلی این فیلم را رضا عطاران و فاطمه صادقی و سعید هنرور بر عهده دارند.

اسامی بازیگران فیلم نشانی با نقش +بیوگرافی و داستان و عکس

خلاصه داستان

داستان فیلم درباره پسر نوجوانی به نام علی بوده که 14 سال سن دارد و در پرورشگاه روزگار میگذراند او بعد از سالها متوجه شده که پدرش زنده است اما به دلیل اینکه دایی اش را کشته در زندان است و کسی نیست که رضایت بگیرد و حکم قصاص برای او در نظر گرفته شده است. علی وقتی به زندان میرود به او میگویند که اولیای دم رضایت داده اند و پدرش از زندان آزاد شده است او که دیگر مایل به بازگشت به پرورشگاه نیست ، به دنبال زندگی جدید خود است و به هر طریقی آدرس پدر را می یابد ، اما او با ازدواجی که کرده مایل نیست از…

بیوگرافی رضا عطاران بازیگر فیلم نشانی

بیوگرافی رضا عطاران بازیگر فیلم نشانی

رضا عطاران (زاده‌ی ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷ در مشهد) بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، خواننده و تدوین‌گر ایرانی است. رضا عطاران از پدر و مادری گنابادی در بخش کاخک در محله فلکه ضد مشهد به دنیا آمد، پدرش ذبیح‌الله نام دارد و مادرش چند ماه پس از تولد رضا سال 1347 در زلزله کاخک فوت کرده است. همسر دوم پدرش هم فوت شده و پدرش برای بار سوم ازدواج کرده‌است.

فرزند سوم خانواده است. او دو خواهر بزرگتر و یک برادر کوچکتر (ناتنی) از خود دارد او در رشته‌ی اقتصاد دیپلم خود را دریافت کرد و برای ادامه‌ی تحصیل به دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت.

بیوگرافی فاطمه صادقی بازیگر فیلم نشانی

بیوگرافی فاطمه صادقی بازیگر فیلم نشانی

فاطمه صادقی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. وی سال 1349 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار فاطمه صادقی می‌توان به بازیگری در سریال بالاتر از آسمان، سریال مزرعه آفتابگردان و سریال خانه پدری اشاره کرد.

فاطمه صادقی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1354 در 5 سالگی در فیلم رانده شده به کارگردانی سیامک یاسمی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال بالاتر از آسمان، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای فاطمه صادقی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون رضا بیک ایمانوردی، تقی مختار، جمال وفایی و شهین را تجربه کرد.

بیوگرافی دانیال رضوانی بازیگر فیلم نشانی

بیوگرافی دانیال رضوانی بازیگر فیلم نشانی

دانیال رضوانی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار دانیال رضوانی می‌توان به بازیگری در فیلم نشانی اشاره کرد.

دانیال رضوانی در سال 1386 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم دانیال رضوانی در این سال، بازیگری در فیلم نشانی به کارگردانی فریدون حسن‌پور محسوب می‌شود.

فیلم نشانی چند دقیقه است؟

فیلم نشانی دارای 90 دقیقه است.

“در این فیلم عطاران نخستین نقش جدی خود را ایفا کرده و من از ابتدا نسبت به واکنش مخاطبان به بازی جدی این بازیگر طنز دغدغه نداشتم. طبیعتا مخاطبان عطاران را با کارهای طنز می‌شناسند، ولی به صورت طبیعی بعد از گذشت دقایقی از فیلم به راحتی او را می پذیرند.”

حسن‌پور در پایان از آماده شدن “نشانی” و اکران آن به همراه فیلم “بالاتر از آسمان” در جشنواره فجر خبر داد و درباره فعالیت بعدی خود گفت: “در حال حاضر مشغول بررسی دو فیلمنامه هستم. یکی از آنها دغدغه چند سال اخیر من است که در این مدت درباره آن یادداشت برداشته‌ام و امیدوارم بتوانم هر چه زودتر نگارش فیلمنامه را شروع کنم.”

عوامل تولید و پشت صحنه

کارگردان : فریدون حسن پور
تهیه کننده : محمدمهدی دادگو
نویسنده : فریدون حسن پور و محمدعلی طالبی
تدوین گر : مهدی حسینی وند

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *