بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر و همسرش

بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر و همسرش رحیم برفراز + دختر و پسر ثريا قاسمي را به همراه سوابق شخصی و هنری و تصاویر شخصی در ادامه در این صفحه از مجله شبونه مشاهده کنید.

بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر

خانم ثریا قاسمی بازیگر مشهور عرصه  فیلم سریال و تئاتر در سال ۱۳۱۹ در شهر تهران در یک خانواده کاملاً هنری دیده به جهان گشوده است.

بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر و همسرش رحیم برفراز + عکس جوانی ثريا قاسمي

این بانوی هنرمند دختر حمیده خیر آبادی و علی ملاقاسم می باشد مادری شان با لقب نادره از هنرپیشه های مشهور سینما و تلویزیون ایران بود که زنده یاد حمیده خیرآبادی لقب مادر سینمای ایران را به خود اختصاص داده بود.

همسر و فرزندان

این خانم هنرمند سالها پیش با آقای رحیم برفراز  ازدواج کرد و حاصل ازدواج آنها سه فرزند میباشد که بنفشه و بهروز و بابک نام دارند.

آغاز فعالیت هنری

ثریا قاسمی فعالیت حرفه ای خود را در عرصه بازیگری به طور رسمی از همان دوران کودکی وقتی با مادرش در برخی از صحنه‌های بازیگری حاضر می‌شد آغاز کرد و توانست کار خود را با تئاتر آغاز کند و در اوایل دهه ۴۰ به عنوان گوینده در رادیو و نیز فعالیت داشته و توانسته در چندین سریال تلویزیونی پیش از انقلاب نیز بازی کند.

بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر و همسرش رحیم برفراز + عکس جوانی ثريا قاسمي

این بانوی هنرمند فعالیت خود را به طور رسمی از سال ۵۱ با بازی در فیلمی به نام آرامش ساخته آقای ناصر تقوایی آغاز کرد بدون شک می توان نخستین حضور ایشان را در حرفه بازیگری در حوزه تئاتر رادیو دانست.

در ایام پیش از انقلاب توانست در یک فیلم سینمایی زنده باد ساخته خسرو سینایی در سال ۵۷ بازی کنه و بعد از دوران انقلاب و هشت سال از حرفه بازیگری کنار و و سرانجام دوباره با سریال گرگ ها ساخته آقای داوود میرباقری در سال ۶۵ دوباره به عرصه بازیگری برگشت.

بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر پسرش بابک و بهروز +فرزندان

از بازیگری تا مجری گری

خانم ثریا قاسمی علاوه بر حرفه بازیگری در سال ۱۳۷۳ سابقه مجری گری را در کارنامه خود دارا می باشد که توانست دکلمه اشعار شاعران کلاسیک ایرانی را در چندین برنامه های تلویزیونی مختلف اجرا کند.

فعالیت در عرصه دوبلوری

خانم قاسمی علاوه بر فعالیت در عرصه بازیگری و مجریگری سابقه فعالیت در عرصه دوبلوری را دارا می باشد از جمله آثار ایشان می‌توان به سریال آمریکایی بالاتر از خط که پیش از انقلاب پخش میشد و همینطور دو سریال ژاپنی پرطرفدار دهه ۶۰ و ۷۰ با نام سالهای دور از خانه معروف اوشین و داستان زندگی معروف به هانیکو را نام برد.

بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر و همسرش رحیم برفراز + دختر و پسرش و عکس جوانی

جوایز ثریا قاسمی

این بانوی هنرمند و پیشکسوت توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی در فیلم سینمایی مارال ساخته مهدی صباغ زاده در سال ۷۹ کسب کند همچنین توانست در فیلم های مانند شام آخر و دختر شیرینی فروش نیز جوایز بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد.

وی همچنین در سال ۹۵ توانست به خاطر بازی در فیلم سینمایی ویلایی ها ساخته منیر قیدی بازهم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آن خود کند.

بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر پسرش و دخترش و فرزندانش

مجموعه آثار هنری ثریا قاسمی

خانم ثریا قاسمی کارنامه درخشانی را در عرصه بازیگری دارا می باشد که از بهترین آنها می‌توانیم به سریال خاطره انگیز و پر مخاطب در پناه تو ساخته حمید لبخنده در دهه ۷۰ و سریال پرمخاطب شب دهم ساخته حسن فتحی در ۸۰ را نام برد که بدون شک می توان این دو سریال را پله ترقی او  در عرصه بازیگری دانست.

بیوگرافی و عکس ثریا قاسمی بازیگر دخترش بنفشه

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *