بیوگرافی ثریا گل‌ محمدی بازیگر نقش افسانه در فیلم عشق و مرگ کیست

بیوگرافی ثریا گل‌ محمدی بازیگر نقش افسانه در فیلم عشق و مرگ کیست

بیوگرافی ثریا گل‌محمدی

ثریا گل‌محمدی بازیگر سینما و تلویزیون ایران بوده که در فیلم های «درخت گلابی»، فیلم سینمایی «عشق و مرگ» بازی کرده است و این روزها در خارج از کشور زندگی میکند.

خانم گل محمدی سالهاست از ایران مهاجرت کرده و فعالیتی در سینما ندارد درباره این که ثریا گل‌محمدی کجاست و چه میکند اطلاعات چندانی وجود ندارد.

بیوگرافی ثریا گل‌ محمدی بازیگر نقش افسانه در فیلم عشق و مرگ کیست

سوابق

از سوابق ثریا گل‌ محمدی میتوان به فیلم های درخت گلابی و عشق و مرگ نام برد.

درخت گلابی فیلمی محصول سال ۱۳۷۶ به کارگردانی داریوش مهرجویی است که براساس داستان کوتاهی از مجموعه داستان جایی دیگر نوشتهٔ گلی ترقّی ساخته شده‌است.

نقش افسانه در فیلم عشق و مرگ

عشق و مرگ فیلمی به کارگردانی محمدرضا اعلامی و نویسندگی تهمینه میلانی و محمدرضا اعلامی محصول سال ۱۳۶۹ ایران است.

بیوگرافی ثریا گل‌ محمدی بازیگر نقش افسانه در فیلم عشق و مرگ کیست

دکتر متینی در سال‌های پیش از انقلاب، ابتدا جزو دانشجویان مبارز بوده اما با طرح و توطئه پدرزنش کهٔ از سران ساواک بوده، به همرزمانش خیانت کرده و از این رهگذر به زندگی مرفهی دست یافته‌است. پس از انقلاب، همسرش به همراه خانواده خود به خارج از کشور رفته و متینی برای جبران گذشته، تمامی دارایی اش را در اختیار بیمارستان گذاشته و خود نیز تمام وقت در بیمارستانی دیگر به خدمت مشغول است. ی از دانشجویان او که در ضمن پرستار نیز هست، شیفته شخصیت ایثارگرانه اش می‌شود و این در حالی است که نامزد پرستار، افشین، این رابطه را خیانت می‌پندارد. پس از برخوردهای متعدد بین افشین و متینی، ی از روزها بیمارستان توسط عراقی‌ها بمباران می‌شود و افسانه بشدت زخمی می‌شود. دکتر متینی سعی می‌کند او را نجات دهد، اما موفق نمی‌شود. افشین که متوجه رابطه انسانی او با افسانه شده، به اشتباه خود پی می‌برد و این در حالی است که افسانه به شکل معجزه آسایی دوباره زنده می‌شود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *