بیوگرافی حاج طالع یوسف اف (حاج تقی) کیست و ماجرای قتل در زندان باکو

بیوگرافی حاج طالع یوسف اف (حاج تقی) کیست و ماجرای قتل در زندان باکو

بیوگرافی حاج طالع یوسف اف (حاج تقی)

حاج طالع یوسف اف یکی از اعضای نیروی مدافع حرم حضرت زینب در سوریه بوده که سال‌ها در سوریه فعالیت می‌کرد ایشان معروف به حاج تقی بوده که از رزمندگان مقاومت اسلامی در سوریه می‌باشد او در ۲۲ آوریل در زندان جمهوری آذربایجان به قتل رسید حاج طالع یوسف اف در زندان باکو چند سالیست که زندانی و شکنجه می‌شد که در نهایت زیر شکنجه توسط ماموران زندان کشته شد.

بیوگرافی حاج طالع یوسف اف (حاج تقی) کیست و ماجرای قتل در زندان باکو

حاج طالع یوسف اف همرزم سردار سلیمانی کیست

وی سال‌ها با سردار سلیمانی در سوریه همرزم بوده است و برای مبارزه با رژیم اسرائیل تلاش زیادی می‌کرد او در مبارزه با داعش سابقه زیادی داشته و در تیپ زینبیون موفق شده بود که بخش‌های بزرگی از سوریه را از داعش پاکسازی کند اما زمانی که برای دیدن خانواده‌اش به باکو رفت توسط نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان دستگیر شد و به زندان منتقل گردید باکو که با همکاری اسرائیل او را تحت شکنجه و فشار زیادی قرار داده بود تا عملیات‌ها و اطلاعات حساس مقاومت را لو بدهد در نهایت زیر شکنجه به شهادت رسید.

بیوگرافی حاج طالع یوسف اف (حاج تقی) کیست و ماجرای قتل در زندان باکو

به گزارش آذریها و به نقل از منابع نزدیک به حسینیون، «طالع یوسف اف» معروف به حاج تقی که سال گذشته توسط رژیم باکو به شکل مرموزی دستگیر شده بود، تحت شکنجه به قتل رسیده است. طالع یوسف اف، جزو نیروهای مدافع حرم حضرت زینب (س) و بخشی از نیروهای فعال محور مقاومت در سوریه بود. رسانه های نزدیک به حسینیون با انتشار گزارش‌ها و عکس‌هایی خبر از «شهادت» این نیروی نظامی در زندان علی اف دادند.

همچنین ببینید

بیوگرافی شهید سردار سید رضی موسوی کیست و اهل کجاست +فیلم

همچنین رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی حسینیون، تصاویر یوسف اف را در کنار، «سردار سلیمانی» منتشر کردند که به نظر می رسد مربوط به عملیات «محور مقاومت» در سوریه است. یوسف‌اف که در سال 1395 به گروههای نظامی در سوریه پیوسته بود در عملیات های متعدد از جمله آزادی دیرالزور علیه داعش حضور داشت.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *