بیوگرافی حجت الاسلام حجت اعتبار مدیر حوزه علمیه قیدار +علت شهادت

بیوگرافی حجت الاسلام حجت اعتبار مدیر حوزه علمیه قیدار +علت شهادت

حجت الاسلام حجت اعتبار مدیر حوزه علمیه قیدار کیست

حجت الاسلام حجت اعتبار مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) قیدار استان زنجان متولد دهه شصت بوده که روز گذشته توسط یک فرد با شلیک 5 گلوله با سلاح گرم به قتل رسید شهادت ایشان در حالی رخ داد که قاتل با اسلحه وارد مسجد جامع سُجاس شد و سپس به سمت حاج آقا حجت اعتبار تیراندازی کرد که متاسفانه او به شهادت رسید و یک نمازگزار نیز مجروح شد. قاتل در همان لحظه دستگیرشد.

بیوگرافی

حجت الاسلام حجت اعتبار یکی از روحانیون شناخته شده در شهرستان قیدار زنجان بوده که 40 سال سن داشت او به عنوان مدیر حوزه علمیه امام صادق و امام جماعت مسجد جامع سجاس فعالیت میکرد که در اواخر شهریور 1402 مورد توجه مسلحانه در مسجد قرار گرفت و به شهادت رسید.

حاج آقا اعتبار دارای سه فرزند (یک پسر و دو دختر) بود.

بیوگرافی حجت الاسلام حجت اعتبار مدیر حوزه علمیه قیدار +علت شهادت

ماجرای شهادت

حجت الاسلام والمسلمین علی سپهری مدیر حوزه علمیه استان زنجان در گفتگو با خبرنگار ما با تأیید این خبر، درباره جزئیات حادثه گفت: ظهر امروز، فردی مسلح وارد مسجد جامع سُجاس می شود و به حجت الاسلام حجت اعتبار، مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) قیدار و نمازگزاران تیراندازی می کند.

مدیر حوزه علمیه استان زنجان ادامه داد: ضارب ۵ گلوله به سمت حجت الاسلام اعتبار شلیک می کند که ۲ گلوله به سرش اصابت کرد . یکی از مأمومین هم مجروح شده است.

بیوگرافی حجت الاسلام حجت اعتبار مدیر حوزه علمیه قیدار +علت شهادت

به گفته وی پیکر حجت الاسلام اعتبار در پزشکی قانونی است و ضارب هم که گفته می شود اخراجی یکی از دستگاه هاست، دستگیر شده است.

مدیر حوزه علمیه استان زنجان اضافه کرد: حجت الاسلام اعتبار اهل اهواز است و ۳ فرزند یک پسر ۴ ساله و دو دختر ۹ و ۱۱ ساله دارد.

همچنین ببینید

بیوگرافی آرش میراحمدی بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس و فوت

بیوگرافی فاطمه حمامی نقاش معلول و همسرش کیست +اینستاگرام و عکس

وی، حجت الاسلام اعتبار را یک روحانی فعال، فاضل، پرکار و دلسوز خواند و گفت: او ابتدا به عنوان استاد در مدرسه علمیه امام صادق(ع) قیدار فعالیت داشت که به دلیل شایستگی به عنوان مدیر این مدرسه انتخاب شد.

بیوگرافی حجت الاسلام حجت اعتبار مدیر حوزه علمیه قیدار +علت شهادت

مدیر حوزه علمیه استان زنجان در پایان این حادثه تلخ و دردناک را به خانواده حجت الاسلام اعتبار، اساتید، طلاب و روحانیون قیدار تسلیت گفت.

یک نظر

  1. با سلام و چند نکته:
    اول ایشان اهل شهرستان بهبهان بودند و نه اهواز
    دوم حجت الاسلام والمسلمین اعتبار در محراب مسجد و در حین قنوت نماز به شهادت رسیدند وذکلمه قتل زیبنده یک همچین شخصیتی نیست
    سوم چگونگی دعوت به بازگشت از ایشان به شهر محل سکونت و ماموریتشان می باشد مه متأسفانه کوتاهی و سهل انگاری مسولین امنیتی در این قضیه روشن و مشهود می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *