بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل + عکس

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش

حسنین الحلو قاری قرآن متولد 12 اکتبر 1984 (به خورشیدی) 20 مهر 1363 در شهر بصره عراق میباشد و به عنوان قاری قرآن شناخته میشود شهرت او در بین مردم ایران برای حضور در برنامه محفل ویژه برنامه رمضان 1402 بود حسنین الحلو طلبه است اما در برنامه محفل با لباس شخصی حضور پیدا کرد او میگوید دوست دارم جوانان را جذب کنم و برای همین تیپ های اسپورت میزدم و در برنامه محفل حضور پیدا میکرد.

در ادامه به بیوگرافی حسنین الحلو میپردازیم.

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس

حسنین الحلو کیست و اهل کجاست

حسنین الحلو متول متولد 12 اکتبر 1984 در شهر بصره عراق است و در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد تولد او همزمان بود با  جنگ شیعیان طرفدار «محمدباقر صدر» که از همفکران امام خمینی به شمار می آمد. در دوران کودکی اش در عراق انتفاضه شعبانیه راه اندازی شده است و به همین خاطر به همراه عمه اش به شهر قم مهاجرت کرد و به خانه عمویش که یکی از سربازان سپاه بدر بود امدند.

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس

جنگ او را از خانواده اش جدا کرد

حسنین الحلو دارای 10 برادر و خواهر است و در خانواده پر جمعیت بزرگ شده است خواهران و برادرانش تصمیم داشتند به قم بیایند اما به دلیل جنگ مرز بسته شد و اها ناچار شدند راهی عربستان سعودی شند.

حسنین الحلو از شش تا ده  سالگی هیچ اطلاعاتی از خانواده خود نداشته است و در نهایت بعد از 5 سال توانسته آنها را در یک اردوگاه در ورامین بیاید.

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس

از طلبگی در قم تا حضور در عراق

حسنین الحلو میگویدعلاقه زیادی به ورزش به خصوص فوتبال داشته است و ارتباطی با قرآن خواندن نداشته است و فقط صدای قرآن را در مراسم عزا و ختم میشنیده است تا اینکه صوت قران طلحه را شنید و به قرائت قران علاقه مند شد.

زمانی که 13 ساله بوده به تحصیل در حوزه علمیه قم پرداخته است و در سن 23 سالگی راهی عراق شده است او در سال 2013 به عنوان موذن حرم امام حسین و حضرت عباس انتخاب شد.

او در سال 2004 با “شحات” ، یکی از قاریان قران برجسته دیدار داشته است و او را مشوق اصلی خود می داند.

او در سال 2005 نفر اول مسابقات قرانی کشور عراق شده است و بعد از آن سال داور بیش از 450 مسابقه قرانی بوده است.

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس

از موذنی در حرم حضرت عباس تا مجری برنامه «وجیها بالحسین»

او معتقد است که قران در زندگی اش معجزات بسیاری داشته است یکی از آن ها موذنی در حرم حضرت عباس بوده است. زمانیکه در حضور ایت الله گلپایگانی مشغول قرائت قران بوده است

همچنین ببینید:

بیوگرافی قاسم مقدمی قاری قرآن

بیوگرافی علیرضا پوراستاد خواننده و همسرش از قاری قرآن

ایشان بعد از قرائت حسنین ، از او دعوت میکنند تا به عنوان موذن و قاری حرم حضور داشته باشد. حسنین الحلو در یکی از برنامه های مذهبی تلویزیون عراق به عنوان مجری و تهیه کننده حضور داشته است که همین موضوع را از برکات قران می داند.

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس

حضور در برنامه محفل ایران

ایشان پس از دعوت به این برنامه هماهنگی های لازم با مسئولین عراق و عتبه عباسیه را لنجام می دهند تا در این برنامه حضور داشته باشند.

ایشان بر این باورند که محفل برنامه ای در سطح جهان خواهد بود.

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس

محفل فقط یک ویژه برنامه قرآنی نیست، یک برنامه اجتماعی و فرهنگی و قرآنی است که نیاز مخاطب عام به یک برنامه نوروزی و ویژه برنامه افطار را برآورده می‌کند. فهیمی درباره ساختار برنامه و تأثیرش در مورد توجه قرار گرفتن آن گفت: بخش جدی این بازخوردها و خلائی که بود با ساختاری که طراحی شد برطرف شده است. ساختار برنامه باعث شد نوعی صمیمیت به مخاطب انتقال دهد. با حضور تماشاگران و میزبانانی که به دور از گفتگوهای رسمی دیالوگ برقرار می‌کنند. میزبانانی که گاهی اختلاف نظر دارند و موارد مورد نظر خودشان را مطرح می‌کنند.

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس

حسنین الحلو اخوند است

حوزه‌های علمیه قم و نجف تاثیر بسزایی در تربیت نخبگان و مربیان قرآنی را داشته و بنده نیز طلبه و ثمره تلاش‌های اساتیدی از قم و نجف می‌باشم و با اینکه اشتیاق فراوان به پوشیدن لباس روحانیت دارم، ولی به خاطر جذب قشر خاکستری جامعه از این آرزوی خود گذشته‌ام.

نکته مهمی که بنده در ایران مشاهده نمودم و نظیر آن را در هیچ کشوری سراغ ندارم، اهتمام خانوادگی جامعه ایرانی به حضور در مکان‌های قرآنی مانند نمایشگاه قرآن، برنامه قرآنی محفل و دیگر مراسم قرآنی است.

بنده خادم عتبه عباسیه هستیم و در واحد قرآن عتبه به فعالیت‌های قرآنی مانند آموزش و روخوانی به همراه حفظ و تفسیر برای کودکان، نوجوانان و جوانان و همچنین تحقیق و تألیف کتاب‌های مختلف در زمینه قرآن می‌پردازیم.

بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس بیوگرافی حسنین الحلو و همسرش داور برنامه محفل +اینستاگرام و عکس

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

‫4 دیدگاه ها

  1. عکس آقای شاکردوست رو هم مابین عکس های آقای حسنین گزاشتید

  2. سلام خیلی مایلم آقای حلو را از نزدیک ببینم
    کاش آدرس ایمیل ،تلفن یا نشونه ای ازشون داشتم تا بتونم باشون ارتباط برقرار کرده و صحبت کنم در مورد قرآن.
    چطوری می تونم ایشونو پیدا کرده و‌پیامی براشون بفرستم

  3. من امسال ک دربرنامه محفل شرکت کردم ب صورت گروهی با دوستان عزیزم در گروه سرود افاق لرستان افتخار اینو داشتم ک ایشونو از نزدیک ببینم و از صداشون ب صورت زنده لذت ببرم واقعا قاری فوق العاده و باظرفیتی هستند 🌿
    امیدوارم روز های سبز و بانشاطی رو در کنار عزیزانشون سپری کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا