بیوگرافی خالد باطرفی رهبر القاعده کیست +فیلم کشته شدن

بیوگرافی خالد باطرفی رهبر القاعده کیست +فیلم کشته شدن

بیوگرافی خالد باطرفی رهبر القاعده

خالد باطرفی رهبر القاعده متولد ریاض در عربستان میباشد و در سن 40 سالگی به عنوان رهبر القاعده انتخاب شد انتخاب او در حالی صورت گرفت که در فوریه ۲۰۲۰ رهبر القاعده به نام قاسم الریمی در حمله هواپیمای  آمریکایی کشته شده بود و حالا در 11 مارس 2024 خالد باطرفی نیز کشته شد.

آمریکا همه رهبران القاعده را تا به حال شناسایی کرده و مورد حمله موشکی قرار داده است و افراد زیادی از القاعده جانشان را از دست دادند و بعد انتخاب رهبران جدید دوباره کشته شده اند.

بیوگرافی خالد باطرفی رهبر القاعده کیست +فیلم کشته شدن

سوابق

باطرفی قبل از به عهده گرفتن رهبری سازمان، به عنوان قاضی شرع و سخنگوی رسمی القاعده در شبه جزیره عربستان کار می‌کرد. در سال ۲۰۱۸، ایالات متحده او را به عنوان یک «تروریست جهانی» طبقه بندی کرد و در ازای ارائه اطلاعات در مورد او، پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

در مورد جانشین او، العولقی، او یک یمنی است که به سعد محمد عاطف نیز معروف است، یکی از اعضای مجلس شورای سازمان و در فهرست «برنامه پاداش برای عدالت» آمریکا است. ایالات متحده برای هر کسی که اطلاعاتی در مورد او ارائه دهد تا شش میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید العولقی علناً خواستار حمله به ایالات متحده و متحدانش شد.

بیوگرافی خالد باطرفی رهبر القاعده کیست +فیلم کشته شدن

اتهامات امریکا به ایران درباره خالد باطرفی رهبر القاعده

در پی اظهارات بی پایه و اساس «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که مدعی حضور سیف العدل سرکرده القاعده در ایران شده است، دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در یک رشته توئیت ضمن رد کردن این ادعای کذب، اعلام کرد: شبکه جهانی القاعده بعد از مرگ اسامه بن لادن برچیده شده و این سازمان دیگر وجود ندارد، ولی ایدئولوژی افراطی آن همچنان وجود دارد و پابرجا است.

به گزارش فارس، در این توئیت همچنین عنوان شده است: داعش جای القاعده را گرفته و شکل جدیدی از تروریسم را ایجاد کرده است.

این نمایندگی همچنین در توئیت دیگری عنوان کرده است: گفتنی است که آدرس به اصطلاح – رهبر (سرکرده) تازه منصوب شده القاعده – نادرست است. این اطلاعات غلط و نادرست می‌تواند به صورت بالقوه مانع از تلاش‌ها در جهت مبارزه با تروریسم شود.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *