بیوگرافی خداداد افشاریان (داور) و دختر و فرزندان +سوابق و عکس

بیوگرافی خداداد افشاریان (داور) و دختر و فرزندان +سوابق و عکس

بیوگرافی خداداد افشاریان

خداداد افشاریان در ۲۴ شهریور ۱۳۴۴ در استان فارس به دنیا آمد و دارای مدرک لیسانس در رشته تربیت بدنی است و در حال حاضر رئیس کمیته داوران لیگ برتر فوتبال ایران است. دختر و پسر و برادرزن و دامادش نیز داور هستند.

در بیوگرافی خداداد افشاریان آمده است او اصالتا اهل روستایی به نام بابا میدان در شهرستان ممسنی است و تا سال ۱۳۶۹ به عنوان داور فوتبال فعالیت می‌کرد. در سال ۲۰۰۳، نام او وارد لیست فیفا شد و در سال ۱۳۹۰ داوری را کنار گذاشت. او در سال ۱۳۹۹ عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ایران شد.

خداداد افشاریان در 16 خرداد 1403 به اتهام دریافت رشوه و شرکت در فساد فوتبال دستگیر  و راهی زندان شد.

بیوگرافی خداداد افشاریان (داور) کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

خداداد افشاریان ازدواج کرده و یک پسر به نام پوریا افشاریان و یک دختر دارد. همچنین روح‌الله شریفی به‌عنوان داماد خداداد افشاریان در داوری فعالیت می‌کند.

خداداد افشاریان کیست و اهل کجاست

خداداد افشاریان متولد ۲۴ شهریور ۱۳۴۴ در روستای بابای میدان شهرستان ممسنی استان فارس میباشد و در رشته تربیت بدنی تحصیل کرده است و مدرک خود را تا مقطع کارشناسی اخذ نموده است و سالها به عنوان داور فوتبال فعالیت داشت بازی های بسیار مهمی را در لیگ برتر ایران صوت زد و در سال بازنشسته شد.

بیوگرافی خداداد افشاریان (داور) کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

در سال ۲۰۰۳، نام او وارد لیست فیفا شد و در سال ۱۳۹۰ داوری را کنار گذاشت. او در سال ۱۳۹۹ عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ایران شد.

همچنین ببینید:

بیوگرافی پوریا افشاریان داور فوتبال (پسر خداداد افشاریان)

سوابق

وی در سال 1369 داوری را شروع کرده و در سال 2003 وارد لیست فیفا شده است.وی در سال 1390 از دنیای قضاوت خداحافظی کرد.

بیوگرافی خداداد افشاریان (داور) کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

خداداد افشاریان کمک داور چهارم شهرآورد 66 تهران که در تاریخ 25 بهمن 1387 برگزار شد بوده است. داور اصلی این دربی محسن ترکی بود و بازی با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

بیوگرافی خداداد افشاریان (داور) کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

حواشی پسر خداداد افشاریان

با توجه به این حواشی به‌وجودآمده، خداداد افشاریان در برنامه فوتبال برتر گفت که پسرش در سال ۱۳۷۱ به دنیا آمده است و میثاقی عنوان کرد که شناسنامه دیگری هم وجود دارد که نشان می دهد فرزندش متولد ۱۳۶۹ است.

بیوگرافی خداداد افشاریان (داور) کیست و اهل کجاست +سوابق و عکس

رئیس کمیته داوران این موضوع را به صورت تلویحی پذیرفت و تاکید کرد که ۲ سال صغر سنی فرزندش برای زمانی بوده است که او در رده پایه فوتبال ذوب آهن بازی می‌کرد.

او در ادامه اظهار داشت که این مورد، مربوط به دوران حضور او در حرفه داوری نیست و گفت مدارک داوری فرزندش مشکلی ندارد.

در آبان 1402 محمدحسین میثاقی در برنامه زنده فوتبال از خانواده و همشهریان آقای خداداد افشاریان که در داوری کشور فعالیت داشتند رونمایی کرد و از داورانی چون پوریا افشاریان(پسر خداداد افشاریان) ، روح الله شریفی(داماد خداداد افشاریان) ، حمیدرضا افشون(برادر زن برادر خداداد افشاریان) و محسن حکیم(همشهری خداداد افشاریان) نام برد.

خط خوردن نام دختر خداداد افشاریان

رئیس فدراسیون فوتبال دستور داده تا نام دختر خداداد افشاریان از فهرست داوران لیگ برتر بانوان خط خورد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها خداداد افشاریان که به دلیل حضور بستگانش در داوری مورد انتقاد قرار داشت، مدتی قبل نام دخترش را برای حضور در کلاس داوری رد کرده بود.

این در حالی است که اکنون پوریا افشاریان به ‌عنوان پسر، روح‌الله شریفی به ‌عنوان داماد و حمیدرضا افشون به‌ع نوان «برادر زن برادرِ» خداداد افشاریان در بخش داوری فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کنند. به همین دلیل مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال موضوع را پیگیری کرده و دستور کنار گذاشتن دختر افشاریان را صادر کرد.

گناهم چیست که همه خانواده ام داور هستند؟

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: اکثر داوران حال حاضر لیگ و ناظران بدون توجه به رابطه فامیلی، اعتقاد دارند که پسر من یکی از بهترین داوران آینده فوتبال ایران خواهد بود.

به گزارش فوتبالی، خداداد افشاریان با حضور در یک برنامه تلویزیونی در خصوص انتشار عکس ورزشی خانوادگی‌اش در رسانه ملی، اظهار داشت: می‌دانید با آن عکسی که در رسانه ملی بدون اجازه منتشر کردید، چه فشار و آسیبی به خانواده‌ام وارد شد؟ آن داور چه گناهی کرده که داماد من است، یا آن یکی داور دیگر که برادرِ برادر زن من است، باید تنبیه شود؟

وی افزود: شما رضایت خداوند را در نظر نگرفتید و بی‌رحمانه به من حمله کردید. اکثر داوران حال حاضر لیگ و ناظران بدون توجه به رابطه فامیلی، اعتقاد دارند که پسر من یکی از بهترین داوران آینده فوتبال ایران خواهد بود. نمره و عملکرد او در لیگ یک و لیگ‌های پایین تر کاملا مشخص است و من هم آن نمره‌ها را نداده‌ام. الان گناه او این است که پسر من است؟ به اندازه چهار داور تمرین می‌کند، چون زیر سوال است. او اگر بلد نباشد چند بازی می‌تواند داوری کند؟ هرکسی شغل پدرش را ادامه می‌دهد و گناهی نکرده است که داور شده است.

وی به سوال‌ها درمورد حضور فرزندش در داوری اینطور پاسخ داد: استان لرستان ۴۵ داور دارد که رده‌های مختلف سوت می‌زنند. حالا یک نفر از آن‌ها هم فرزند من باشد چه ایرادی دارد؟ پسر من داور بسیار خوبی است و ناظران هم تایید کردند، حالا اگر من رئیس نباشم این مسئله ایرادی ندارد؟ شما می‌خواهید بفهمید که این‌ها داور هستند یا می‌خواهید من را بزنید؟ من چهل سال در این داوری هستم و طبیعی است که خانواده من در داوری حضور داشته باشند. هیچ رانتی برای فرزند من وجود نداشته است و کل مدارکش را پیش مدرس‌های مختلف دریافت کرده است. مگر فقط من از یک نفر امتحان می‌گیرم که فقط پسرم قبول شود؟

رئیس کمیته داوران، ادامه داد: آقای افشون اصلا چه کسی است که امضای او پای کلاس‌ها مهم باشد؟ او اصلا در آن زمان مسئولیتی نداشتند و پسر من اگر شایسته باشد در آینده خواهد درخشید و اگر نباشد از فوتبال دور خواهد شد.

شادی خداداد افشاریان بعد از گل خوردن پرسپولیس

ویدیویی از خداداد افشاریان رئیس کمیته انضباطی لیگ برتر کشورمان منتشر شده که در دربی ۱۰۲ هنگام گل زدن استقلال به پرسپولیس و به عبارتی گل خوردن پرسپولیس اقدام به خوشحالی و شادی کرده که منجر به عصبانی شدن هواداران پرسپولیس شده است.

لازم به ذکر است که در این ویدیو خداداد افشاریان را مشاهده می‌کنید که هنگام به ثمر رسیدن گل استقلال در دقایق پایانی به سوی شخصی که بر روی صندلی نشسته بود رفت و شخص دیگر در حال خوشحالی بوده که بر روی خداداد افشاریان پرید.

بازداشت و دستگیری

خداداد افشاریان در 16 خرداد 1403 به اتهام دریافت رشوه و شرکت در فساد فوتبال دستگیر  و راهی زندان شد.

پس از بررسی پرونده مربوط به پرداخت رشوه از سوی باشگاه مس رفسنجان به برخی مدیران فوتبال، حالا خبر رسیده یکی از متهمان پرونده بازداشت شده است.

در این رابطه شنبه هفته جاری ۵ متهم پرونده به دادگاه احضار شده و توضیحات خود را ارائه کرده‌اند.

یک مقام آگاه با تایید این خبر اعلام کرد خداداد افشاریان در رابطه با این پرونده روانه زندان شده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *