بیوگرافی دورچی خواننده رپ کیست و همسرش +ماجرای بازداشت

بیوگرافی دورچی خواننده رپ و همسرش کیست +ماجرای بازداشت

دورچی [Dorcci] خواننده رپ ، رپر و یوتیوبر ایرانی متولد 1370 است و نام اصلی او محمد میباشد و لقب دورچی به معنای گوهر کمیاب یا مثل گوهر را به خود اختصاص داده است او در سال ۱۳۹۹ به صورت نه چندان حرفه ای پا به موسیقی گذاشته و خود را خواننده نسل چهارم رپ فارسی می داند سبک دورچی در موسقی دریل و رپ است این خواننده چند آهنگ معروف دارد که عبارتند از میسوزم، ممیس، پیله، چرسی، تاریک ترین، همیشه تنهام،  پروانه، عمرا، عشق و …. این خواننده با آهنگ “چیزهای لعنتی” در فضای مجازی جنجال زیادی را به راه انداخت و به دلیل استفاده از الفاظ رکیک و جنسی توسط پلیس ایران دستگیر شد در ادامه به شرح کاملی از بیوگرافی دورچی خواننده رپ خواهیم پرداخت.

بیوگرافی دورچی خواننده رپ و همسرش +ماجرای بازداشت

دورچی رپر کیست

نام واقعی دورچی محمد است دورچی خواننده رپ ایرانی است او متولد دهه هشتاد میباشد کار موسیقی را با دابسمش شروع کرد و آهنگ های رپ لب میزد و موفق شد که دنبال کننده هایی را در شبکه های اجتماعی به دنبال خود بکشاند و کم کم با اشکان کاگان همکاری کرد و چند آهنگ را در سبک دریل تولید کرد.

لقب دورچی یعنی “مروارید کوچک” که ترکیبی از کلمه های “در” و “چی” میباشد دُر به معنای گوهر بوده و چی به معنای مانند میباشد و به عبارتی معنای مثل گوهر را میدهد.

دورچی ابتدا کارش را با نام “کاربازی”  استارت زد ام بعد از مدتی تصمیم به تغییر این نام زد و در کاور آهنگ هایش آن را تغییر داده است.

دورچی خواننده رپ در سبک دریل کار خود را با دابسمش در یوتیوب و اینستاگرام شروع کرد و بعد دو آهنگ به نام پیله و وین را تولید کرد.

دورچی در شهریور 1402 به علت انشتار کلیپی حاوی الفاظ رکیکی و جنسی توسط نیروی انتظامی دستگیر و بازداشت.

بیوگرافی دورچی خواننده رپ کیست و همسرش +ماجرای بازداشت

بیوگرافی

دورچی خواننده رپ ایرانی که در فضای مجازی با دابسمش کردن آهنگهای رپ سایر خواننده‌ها به شهرت رسید مدتی است که با چند آهنگ مورد توجه قرار گرفته است دورچی متولد دهه ۸۰ بوده و در فضای مجازی فعالیت خود را استارت زد و حالا به شهرت زیادی دست یافته است.

این شخص ابتدا با دابسمش کردن آهنگ‌های رپ موفق شد دنبال کننده‌هایی را در اینستاگرام و یوتیوب به دست آورد اما زمانی دورچین مورد توجه قرار گرفت که بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی اعلام کرد که دورچی خواننده رپ در کشورمان بازداشت شده است.

بیوگرافی دورچی خواننده رپ کیست و همسرش +ماجرای بازداشت

علت بازداشت

به نظر می‌رسد یکی از موزیک ویدیوهای جدید این خواننده که در آن الفاظ رکیک و توهین آمیز در آن استفاده شده است دلیل اصلی بازداشت دورچی بوده است.

 • دورچی را به عنوان خواننده نسل چهارمی نیز می‌شناسند سبک فعالیت هنری او در سبک دریل بوده که در رسانه ساند کلاد کار خود را آغاز کرده است.

بیوگرافی دورچی خواننده رپ کیست و همسرش +ماجرای بازداشت

مهمترین آهنگ‌های دوچی می‌توان به پیله و وین اشاره کرد دورچی در دوران فعالیت خود با اشکان کاگان یکی از آهنگسازان همکاری داشته است آهنگ‌هایی که این پسر جوان تولید می‌کند مورد حمایت سروش هیچکس یکی از رپرهای سرشناس کشور قرار گرفته است.

همچنین ببینید

علت دستگیری دورچی خواننده رپر مشخص شد

پشت پرده امیرحسین ثابتی استاد دانشگاه شریف +واکنش خودش

بیوگرافی علی شریفی زارچی استاد دانشگاه شریف +سوابق و اهل

در ۲۴ ساعت گذشته ویدئوی متفاوتی از یک ترانه شدیدا مستهجن در توییتر و اینستاگرام دست به دست می‌شود و سوژه کاربران شده. اگرچه این ترانه اولین کار خواننده‌اش نبوده ولی باید اعتراف کنیم که ۸۰ درصد کسانی که در ساعات گذشته این ترانه را شنیدند، خواننده آن را نمی‌شناختند. در ادامه بیشتر خواننده این ترانه پر سر و صدا را میشناسید و برخی از واکنش‌های کاربران به موزیک ویدئوی عجیب و ترسناک این ترانه را خواهید خواند.

بیوگرافی دورچی خواننده رپ کیست و همسرش +ماجرای بازداشت

 ماجرای بازداشت

بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی، از بازداشت دورچی (Dorcci)، خبر داد؛ رپر نسل چهارم رپ فارسی که این روزها کلیپ های زیادی از او پخش و دابسمش می‌شود.

این رپر حاشیه ساز، با آخرین آهنگ خود با عنوان Damn Things به سوژه کاربران شبکه های اجتماعی تبدیل و بیش از پیش شناخته شد.

بهمن بابازاده در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت:

منابعی به من از دستگیری «#دورچی» خواننده رپ و R&B در تهران خبر داده‌اند. پیگیری های من به صحت خبر رسید و همزمان پست های صفحه او حذف شده‌اند. این خواننده با انتشار این اثر جنجالی (ویدئو)، در هفته های گذشته بیش از بیست میلیون بازدید گرفته است…

بیوگرافی دورچی خواننده رپ کیست و همسرش +ماجرای بازداشت

آهنگ های دورچی

 • ممیس
 • چرسی
 • عمرا
 • عشق
 • کاش بگی
 • پیله
 • دورچی و پوبون
 • تاریک ترین
 • همیشه تنهام
 • میسوزم
 • پروانه
 • چیزهای لعنتی

آهنگ چیزهای لعنتی عامل بازداشت دورچی

آهنگ چیزهای لعنتی که در آن از الفاظ رکیک استفاده شده است علت اصلی بازداشت دورچی توسط قوه قضاییه ایران شده است.

آهنگ پیله و عشق دردناک با 20 میلیون بازدید

آهنگ پیله و عشق دردناک در یوتیوب توانسته به ۲۰ میلیون بازدید برسد که برا یک خواننده غیر رسمی که چندنا شناخته شده نیست یک امر بسیار عجیب و غریب به نظر میرسد و نشانم میدهد که موسیقی ایران چنین سبکی را میپذیرد.

دورچی، رپری که این روزها شهرت بسیاری به دست آورده و کلیپ‌های فراوانی از او در حال پخش و دابسمش است، گزارش می‌شود که بازداشت شده است. دورچی آزاد شد ! خواننده رپ غیرمجاز زیر زمینی با نام دورچی مدتی قبل به خاطر انتشار آهنگی در شبکه های اجتماعی بازداشت شده بود. برخی از صفحه‌های خبری در اینستاگرام خبر از آزادی او داده‌اند.

آزادی از زندان

بعد از خبر بازداشت دورچی در نهایت خبر رسید که در شهریور 1402 او با تعهد کتبی آزاد شده است و تعهد داده که دیگر اثار مستهجن و رکیک در فضای مجازی منتشر نکند.

او قصد دارد در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت موسیقی داشته باشد و در یوتیوب نیز کار خلاف قانون نکند.

یکی از آهنگ‌های بسیار معروف دورچی با نام “پیله از و وین” است که به عنوان یکی از آثار برجسته او شناخته می‌شود. آهنگ‌های دیگری که به عنوان آثار مشهور دورچی شناخته می‌شوند شامل “Damn Things – پیله” و “عشق دردناک” هستند.

در طول مسیر حرفه‌ای خود، دورچی با هنرمندان برجسته دیگری از نسل جدید همکاری کرده است، از جمله هیپهاپولوژیست و سینازا، پوتک و همچنین، برخی از آهنگ‌های او توسط اشکان کاگان و سعید دهقان تولید شده است.

در پلتفرم ساندکلاد می‌توانید به آثار دورچی که قالبا آهنگ‌های غمگین و احساسی هستند، دسترسی داشته باشید.

دورچی، خواننده نسل چهارم رپ فارسی، نام مستعار خود را “گوهری است که باید قدرش را بدانیم” انتخاب کرده است. این نام مستعار از ترکیب دو کلمه “در” و “چی” تشکیل شده است. “در” به معنای گوهر و “چی” به معنای قدرش را بدانیم.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *