بیوگرافی دکتر ثریا خدامرادی کیست و علت فوت و درگذشت

بیوگرافی دکتر ثریا خدامرادی کیست و علت فوت و درگذشت

دکتر ثریا خدامرادی کیست

دکتر ثریا خدامرادی استاد دانشگاه و عضو مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی متولد سال 1356 در شهرستان پاوه واقع در استان کرمانشاه بود که متاسفانه در 14 آذر 1402 در سن 46 سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت او استاد بخش مطالعات اسلامی دانشگاه اِرفورت آلمان بود.

بیوگرافی دکتر ثریا خدامرادی کیست و علت فوت و درگذشت

بیوگرافی

دکتر ثریا خدامرادی متولد روستای خانگاه در شهرستان پاوه کرمانشاه بود وی استاد دانشگاه اِرفورت آلمان بوده که در مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی نیز فعالیت میکرد او در دانشگاه آلمان در بخش مطالعات اسلامی_عرفانی تدریس میکرد و عملکرد مثبتی در شناخت دین اسلام به دانشجویان آلمانی داشت او همچنین مقالات زیادی را موفق شده بود در زمینه اسلام شناسی به چاپ برساند که در حال حاضر در دانشگاه های کشورمان تدرس میشود.

همچنین ببینید:

بیوگرافی آترینا اورعی استاد برتر سال مدرسه اقتصاد لندن

بیوگرافی ایرج کلانتری طالقانی معمار استاد و همسرش

او با تلاش و کوشش فراوان مراحل تحصیل را از روستای بدون امکانات سپری کرد و موفق شد دکترای لاسم شناسی را اخذ کند و به عنوان پژوهشگر ارشد در یکی از بهترین دانشگاههای آلمان تدریس کند.

بیوگرافی دکتر ثریا خدامرادی کیست و علت فوت و درگذشت

سوابق

از سال ها پیش همکاری با مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی را آغاز کرد و پس از گرفتن دکترای ادیان در دانشگاه ارفورت و آغاز تدریس در بخش مطالعات اسلامی_عرفانی همان دانشگاه همچنان به این همکاری ادامه داد و مقالاتش درباره عرفان ، زینت بخش دائرةالمعارف بزرگ اسلامی شد.

دکتر خدامرادی استاد مطالعات اسلامی در دانشگاه ارفورت آلمان بود. پروژه اصلی او مطالعات عرفانی در هندوستان بود، اما این اواخر به مطالعات کردی علاقه مند شده بود و پروژه مشترکی درباره عرفان اسلامی در کردستان و پیوند آن با آیین‌های بازمانده از دوران باستان، به ویژه یارسان و ایزدی تعریف کرده بودیم که قرار بود با همکاری یکی از استادان دانشگاه ارفورت به مرحله اجرا برسد که مع الاسف بیماری ایشان مجال تداوم آن را نداد. به دنبال آن یک کانال و گروه تلگرامی برای مباحث عرفانی تشکیل دادند و لوگوی آن را تصویر پدر مرحومشان قرار دادند.

او چند ماه با جدیت دیدگاههای خودشان را در آن نوشتند، اما با شدت گرفتن بیماری فعالیت آن را متوقف کردند. روحیه اخلاقی او چنان بود که خاطر مخاطبانش را نیازرد و علل توقف فعالیت را نه بیماری که گرفتاری شخصی ذکر کرد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *