بیوگرافی دکتر رسولی رئیس دانشگاه شریف و دخترش و همسرش +عکس

بیوگرافی دکتر رسولی رئیس دانشگاه شریف دخترش کیست و همسرش و پسرش و فرزندانش کجاست؟ جزئیات را در این صفحه ببینید.

بیوگرافی دکتر رسولی رئیس دانشگاه شریف و دخترش و همسرش +عکس

 

بیوگرافی دکتر رسولی

دکتر رسولی رئیس دانشگاه صنعتی شریف می باشد متولد ۲۸ مرداد ۱۳۴۸ در شهرستان اقلید فارس بوده و در حال حاضر دانشجویان دانشکده مهندسی کامپیوتری دانشگاه صنعتی شریف می باشد او همچنین عضو شورای عالی فضای مجازی نیز است.

دکتر رسولی در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کرده از مدرک خود را از دانشگاه فردوسی مشهد اخذ نموده است در سال ۱۳۶۶ موفق شد لیسانس علوم کامپیوتر را از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کند و برای ادامه تحصیل به سیدنی استرالیا برود در استرالیا در رشته سیستم های عامل توزیع شده تحصیل کرد و دکترا را اخذ نمود ایا سال ۱۳۷۴ تا به حال در دانشگاه صنعتی شریف مشغول به کار می باشد .

بیوگرافی رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف

جالب است بدانید که از مهر ۱۳۸۸ به مدت یک سال در دانشگاه کالیفرنیا آمریکا به عنوان استاد فعالیت داشته است

عضو شورای عالی فضای مجازی

دکتر رسولی همچنین عضو شورای عالی فضای مجازی میباشد او در سال ۱۳۸۴ در مصاحبه اعلام کرده بود که سایتهای که مغایر با ارزشهای اخلاقی و فرهنگی و اجتماعی خانوادگی باشد فیلتر خواهند شد.

دکتر رسولی در سال ۱۳۹۲ از طرف وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا تحریم شد.

بیوگرافی رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف

او میگوید سال 78 ما یک پروژه در حوزه امنیت را شروع کردیم. بعد سال 81 پروژه مرکز پیامک را در دانشگاه در قالب همان آزمایشگاه شروع کردیم و بعد در سال 84 شرکت تأسیس شد. آن موقع چون مرکز رشد در دانشگاه نبود اگر یک پروژه ارتباط با صنعت می‌توانست صنعت را با دانشگاه مرتبط کند، این طوری اتفاق می‌افتاد و شرکتی تأسیس می‌شد.

سوابق اجرایی و علمی

دکتر رسولی علاوه بر عضویت در شورای عالی فضای مجازی، سوابق دیگری، چون معاون صنایع امور اقتصاد سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، عضو هیئت علمی و مدیر گروه IT دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، عضو هیئت مؤسس و رئیس هیئت مدیره شرکت امن‌افزار گستر شریف و عضو گروه نرم‌افزار صنایع پیشرفته وزارت صنعت و معدن را در کارنامه دارد.
همچنین او دارای بیش از ۲۵ مقاله در مجله‌های معتبر بین‌المللی و ۱۵۰ مقاله در کنفرانس‌های علمی می‌باشد.

بیوگرافی رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف

ازدواج در سن 21 سالگی

دکتر رسولی در سن 21 سالگی ازدواج کرد

او میگوید از زمانی که دانشجوی فوق لیسانس بودم همزمان با تحصیل کار هم می‌کردم. کار کردن من دو وجه داشت: یک وجهش این بود که فکر می‌کردم اگر در حوزه مهندسی کامپیوتر دست به آچار باشم مؤثرتر هستم. ضمن این که گذران زندگی‌ هم برایم مسئله بود. چون زمانی که دانشجوی لیسانس بودم یک فرزند داشتم و زمانی که دانشجوی فوق لیسانس بودم 2 فرزند داشتم و اولاد سومی هم بعد از دوره فوق لیسانس داشتم.

بیوگرافی رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف

دکتر رسولی از دانشگاه مشهد تا استرالیا

وقتی که در دانشکده مهندسی کامپیوتر مشغول شدم دو سه سالی را در بیرون دانشگاه به شکل پاره وقت کار می‌کردم. فکر کردم که کار را از بیرون به داخل دانشکده بیاورم و این کار را کردم، یکی دو تا کار را در سال 78 به داخل دانشکده آوردم و یک آزمایشگاه ارتباط با صنعت در زمینه امنیت شبکه ایجاد کردم و شروع کردم به کار صنعتی کردن. آن پروژه که تا حدودی انجام شد، دوستان و دانشجویانی که از این آزمایشگاه فارغ‌التحصیل شده‌ بودند، باید کار را ادامه می‌دادند.

بیوگرافی رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف

بنابراین با آنها یک شرکت به نام «امن‌افزار گستر شریف» تأسیس کردیم و در سال 82 این شرکت مستقر شد. در کنار این، در زمینه کار حرفه­ای، با یک پروژه دیگر در همان آ‌زمایشگاه داخل دانشگاه برخورد کردیم و یک قرارداد ارتباط با صنعت برای ساخت یک مرکز اس ام اس منعقد شد. آن موقع در کشور، سرویس پیامک وجود نداشت. هر چند آن پروژه و قراردادی که منعقد شد نیمه کاره رها شد و آن پروژه شکست خورده بود ولی ادامه آن فرایند و حمایتی که مرکز صنایع نوین در سال 82 و 83 از این کار شکست خورده کرد باعث شد که آن گروه احیا بشوند و بعد از یک سال، آن مجموعه موفق شد یک مرکز خدمات پیامک را در شیراز در شبکه همراه اول قرار بدهد.

بیوگرافی رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف

قرار دادن خدمات پیامک در شهر شیراز، از یک مجموعه آزمایشها در تهران انجام شد. عملاً بعضی از مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اولین بار پیامک را به روی گوشی موبایلشان از طریق کاری که در دانشگاه انجام شده بود دریافت می‌کردند. بر این اساس که یک توان داخلی وجود دارد که باید این توان داخلی به اثبات می‌رسید و اعتماد مسئولان شرکت مخابرات ایران را جلب می‌کرد. این اعتماد با حضور به عنوان یک محصول آزمایشی در خارج از تهران انجام شد. به موازاتش محصول یک شرکت چینی که خریداری شده بود، در تهران نصب شد و سرویس‌دهی به مردم شروع شد. نهایتاً آن سرویس محدودی که در شیراز شروع شد با سه چهار سال اعتماد‌سازی پیاپی و توجهی که مدیران شرکت ارتباطات همراه اول داشتند باعث شد که کل متقاضیان همراه اول به صورت %50-%50 بین تولیدکننده‌  داخلی یعنی بین «پیک آسا» و شرکت چینی تقسیم بشود و الآن که در خدمتتان هستم %70 ظرفیت در اختیار شرکت پیک آساست.

بیوگرافی رسول جلیلی رئیس دانشگاه شریف

پیک آسا هم این وسط ماجرا متولد شد! تولد پیک آسا به این خاطر شد که انعقاد قرارداد با شرکت‌ مخابرات ایران و ضمانت و حسن انجام کار از طرف دانشگاه نمی‌توانست انجام بشود و عملاً باید امور مالی این قرارداد با یک نهاد حقوقی انجام می‌شد. این نهاد حقوقی با تجربه‌ای که من با شرکت امن‌افزار داشتم به شکل ترکیبی از اعضای هیئت علمی و فارغ‌التحصیلان آن پروژه در قالب یک شرکت سهامی خاص به نام پیام‌افزار پیک آسا در سال 84 انجام شد.

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

یک نظر

  1. زن و بچه اش الان کجاست
    خودش وقتی آمریکا استاد بوده با شئونات اسلامی مشکلی نداشته
    میاد ایران ناگهان تحریک میشه الاغچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *