بیوگرافی رضا قیطاسی مردان آهنین و همسرش و فرزندان +عکس

بیوگرافی رضا قیطاسی مردان آهنین و همسرش و فرزندان +عکس

بیوگرافی رضا قیطاسی

رضا قیطاسی متولد 1366 در کبودراهنگ همدان بدنساز حرفه ای و شرکت کننده مردان آهنین میباشد که دارای قهرمانی های مختلف در سطح ملی وبین المللی است او قهرمان مسابقات قوی‌ترین مردان کشور در سال 1402 در دسته ۱۰۵+ میباشد.

شغل رضا قیطاسی آتش‌نشان است.

قد رضا قیطاسی ۲ متر و ۸۰ سانتیمتر و دارای وزن ۱۶۵ کیلوگرم است

رضا قیطاسی کیست و اهل کجاست

رضا قیطاسی قوی ترین مردم ایران و قهرمان مردان آهنین بوده و متولد 1366 در کبودرآهنگ همدان بوده و سالهاست در عرصه بدنسازی و پاورلیفتینگ فعالیت میکند شغل او آتشنشان است اما سالها در ورزش فعالیت دارد و قهرمان مردان آهنین در سال 1403 میباشد.

بیوگرافی رضا قیطاسی مردان آهنین و همسرش و فرزندان +عکس

قیطاسی با قد دو متر و هشت سانتیمتر و با وزن ۱۶۵ کیلوگرم سنگین‌ترین وزنی که تاکنون در گوی‌های سنگی زده‌ام ۲۵۳ کیلو بوده است و رکوردار گوی آسیا شده است.

رضا قیطاسی کار خود را با والیبال آغاز کرد و در سن ۲۳ سالگی به علت فیزیک بدنی تنومندی که داشت به پیشنهاد مربیانش به ورزش‌های قدرتی و بدنسازی رو آورد.

همسر و فرزندان رضا قیطاسی

رضا قیطاسی در حال حاضر دارای یک فرزند دختر دو ساله میباشد او میگوید قصد دارم که فرزندم را هم به سمت ورزش ترغیب و تشویق کنم و از خردسالی در ابتدا در زمینه رشته ژیمناسیک فعالیت خود را شروع کند و بعد از این ورزش پایه از ۱۰ سالگی با توجه به نوع استعدادش در هر یک از رشته‌های ورزشی که علاقه داشت، بسته به نوع فیزیکی بدنیش روی آورد.

بیوگرافی رضا قیطاسی مردان آهنین و همسرش و فرزندان +عکس

از آتشنشانی تا بدنسازی

رضا قیطاسی از دوران کودکی به آتشنشانی علاقمند بود و خدمت کردن به مردم و کمک و نجات مردم را دوست داشت و به همین دلیل به آرزوی کودکی خود رسید

در هجدهمین دوره مسابقات قوی‌ترین مردان کشور از تمام استان‌ها نماینده‌ای حضور داشت و ۴۸ نفر ورزشکار سنگین وزن در این مسابقه شرکت کرده بودند.

قیطاسی  در روز مقدماتی مسابقه چهار آیتم انجام شد و ۱۰ نفر به فینال راه پیدا کردند و در روز دوم مسابقه طی رقابت این تعداد از ورزشکاران راه یافته به فینال از ۹ آیتم تعداد هفت آیتم را رکورد زدم و در یک آیتم باقی مانده به آخر که آیتم گوی بود، قهرمانی بنده را اعلام کردند اما به احترام تماشگران و برادران فاطمی که جام به نام ایشان بود، آیتم گوی را که شامل هفت گوی سنگی ۱۰۰ کیلو تا ۲۲۰ کیلو بود را انجام داده و در بار آخر نیز در این آیتم رکورد زدم و به این ترتیب قهرمانی هجدهمین دوره این مسابقات به عنوان قوی‌ترین مرد سال ۱۴۰۲ را کسب کردم.

بیوگرافی رضا قیطاسی از آتشنشانی تا مردان آهنین و همسرش +عکس

وی همچنین با اشاره به سایر عناوین و مقام و موفقیت‌های خود در این رشته ورزشی یادآور شد: تاکنون دو دوره نایب‌قهرمان ایران و یک دوره قهرمان کارگری ایران شده بودم.

وی با بیان اینکه از طریق فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به مسابقات خارج از کشور اعزام می‌شویم، خاطرنشان کرد: سال گذشته نایب‌قهرمان جهان در کشور روسیه در مسابقه قوی‌ترین مردان جهان شدم و فرودین‌ماه امسال هم در کشور ازبکستان رتبه نخست قوی‌ترین مرد جهان را کسب کردم.

قیطاسی ادامه داد: مسابقات هجدهمین دوره قوی‌ترین مردان کشور به منظور انتخاب برای تیم ملی بود و سهمیه تیم ملی را در حال حاضر بنده دارم و در مسابقه برون‌مرزی از کشور ایران به مسابقات اعزام خواهم شد.

حضور در مردان اهنین

قوی‌ترین مرد ایران‌ در ادامه با انتقاد از متوقف شدن پخش مسابقات مردان آهنین از چندین سال پیش از شبکه سه رسانه ملی خاطرنشان کرد: آرزو داشتم پخش این برنامه مجدد در ایام عید نوروز از سرگرفته شود و بنده نیز در این مسابقه شرکت کنم و با لهجه ترکی و محلی خود عید نوروز را به همشهریان خود و مردم کشور تبریک بگوییم.

بیوگرافی رضا قیطاسی از آتشنشانی تا مردان آهنین و همسرش +عکس

وی با بیان اینکه همه قوی‌ترین مردان کشور خود را خدمتگزار مردم می‌دانند، ادامه داد: علت هیجان مسابقات مردان آهنین برای مردم شاید به علت وزنه‌های سنگین است که مردان آهنین در این مسابقات حمل می‌کنند و تا لحظه آخر همه منتظرند که نفر قهرمان مسابقات مشخص شود.

قیطاسی اظهار کرد: در سال گذشته دارای دو مربی از خرم‌آباد و ارومیه بودم که مربیان این شهر برای بنده در استان خود مراسم تجلیل برگزار کردند اما متأسفانه در استان تجلیلی انجام نگرفت.

درخشش در مردان آهنین

نخستین قسمت از مجموعهٔ خاطره‌انگیز «مردان آهنین» یا همان «قوی‌ترین مردان ایران»، شامگاه چهارشنبه، اول فروردین‌ماه ۱۴۰۳، در شکل‌وشمایلی جدید از شبکهٔ ورزش سیما پخش شد.

در پایان رقابت‌های گروه اول از شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات، غول ۲۰۸سانتی‌متری کبودرآهنگی با اقتدار در صدر جدول قرار گرفت و به مرحلهٔ بعد صعود کرد تا در یک‌هشتم با ۱۵ تن دیگر بجنگد.

در این گروه، رضا قیطاسی، با ثبت رکوردهای عالی و کسب امتیاز کامل در هر چهار بخش مسابقه، ۱۶ امتیاز به‌دست آورد و به‌راحتی راهی دور بعد این رقابت‌ها شد. (زانکو قاسمی از کردستان نیز در رتبهٔ دوم جای گرفت.)

بیوگرافی علی اکبر جعفری (مردان آهنین) و همسر و فرزندان +عکس

قهرمان مردان آهنین در سال 1403

رضا قیطاسی در سال 1403 قهرمان مسابقات مردان آهنین شد مسابقه ای که در نوروز 1403 از شبکه سه پخش شد و بسیاری از غول های بدنسازی ایران در آن حضور داشتند.

رضا قیطاسی در برنامه مردان آهنین که در ایام عید نوروز سال ۱۴۰۳ پخش می شود به عنوان قهرمان شناخته شد.

بیوگرافی رضا قیطاسی مردان آهنین و همسرش و فرزندان +عکس

قیطاسی می گوید: در سطح شهر که راه می روم پیر و جوان همه از من تشکر می کنند که باعث افتخار شهرم شدم و این امر بخاطر توجه تحسین برانگیز فدراسیون به این رشته و ورزشکاران آن است.

رییس کمیته قویترین مردان ایران گفت: زمانیکه مسابقات قویترین مردان از تلویزیون پخش می‌شد جمعیت ورودی باشگاه‌ها به ۲۰۰ برابر رسید.

ماجرای ورود رضا قیطاسی به بدنسازی

رضا قیطاسی میگوید در زمانی که ۲۳ سال سن داشتم به خاطر فیزیک بدنی قوی که داشتم به درخواست مربیان به ورزش‌های قدرتی و بدنسازی وارد شدم، تا به حال هم در این رشته مشغول به کار هستم و اینکه به عنوان مربی، این رشته ورزش را در زادگاهم به دوستداران آموزش می‌دهم.
او با بیان به اینکه شغل شاخصی او آتش نشانی می‌باشد، گفت: از بچگی آرزو داشتم که آتش‌نشان بشوم، تا بتوانم در این شغل به مردم خدمت رسانی کنم و خوشبختانه به آن آرزو دست یافتم.

آقای قیطاسی عنوان کرد : اکنون یک دختر دارم که دو سال سن دارد و تصمیم دارم که دخترم را به سوی ورزش سوق دهم. از بچگی اول در رشته ورزشی ژیمناستیک کارش را آغاز کند و پس از آن از سن ۱۰ سالگی با دقت به نوع مهارت او در هر یک از رشته‌های ورزشی که دوست داشت، البته بستگی به نوع فیزیکی بدنش فعالیت کند.

او با بیان به برپایی هجدهمین دوره رقابت‌ها قوی‌ترین مردان ایران در هفته اخیر در تهران و به دست آوردن امتیاز اول قهرمانی این دوره از رقابت‌ها گفت:
در هجدهمین دوره رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران از همه‌ی استان‌ها یک نماینده حاضر بود و ۴۸ نفر ورزشکار سنگین وزن در این رقابت حضور یافته بودند.

او گفت: در روز مقدماتی رقابت ۴ آیتم صورت گرفت و ۱۰ نفر راهی فینال شدند و در روز دوم رقابت با انجام مسابقه این تعداد از ورزشکاران رسیدن به فینال از ۹ آیتم ۷ آیتم را رکورد زدم و در آیتم یکی به آخر که آیتم گوی بود، قهرمانی من را عنوان کردند ولی به خاطر احترام به تماشاچیان و برادران فاطمی که جام به اسم آن بود، آیتم گوی را که از جمله:
هفت گوی سنگی ۱۰۰ کیلو تا ۲۲۰ کیلو گرمی بود را صورت داده و در مرتبه پایانی هم در این آیتم رکورد زدم و قهرمانی هجدهمین دوره این رقابت‌ها به عنوان قوی‌ترین مرد سال ۱۴۰۲ را به نام خود ثبت نمودم.

بیوگرافی رضا قیطاسی مردان آهنین و همسرش و فرزندان +عکس

او در ادامه با بیان به دیگر عناوین و مقام و موفقیت‌هایش در این رشته ورزشی افزود : تا به حال دو دوره نایب قهرمان کشور ایران و یک دوره قهرمان کارگری ایران را کسب کرده‌ام.

با اشاره اینکه از سوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام رقابت‌های خارج از ایران فراخوانده می‌شویم، گفت

سال قبل نایب قهرمان دنیا در کشور روسیه در رقابت قوی‌ترین مردان دنیا را به دست آوردم و در تاریخ فروردین ماه سال ۱۴۰۲ در کشور ازبکستان امتیاز اول قوی‌ترین مرد دنیا را به دست آوردم.

او در ادامه بیان کرد: رقابت‌های هجدهمین دوره قوی‌ترین مردان ایران به دلیل انتخاب برای تیم ملی بود و سهمیه تیم ملی را اکنون من نیز دارم و در رقابت برون مرزی از ایران به رقابت‌ها فراخوانده می‌شوم .

او گفت: در یک ماه یا ۴۰ روز آتی رقابت‌های مستر یونی ورس به میزبانی کشورمان در شمال ایران برپا می‌شود که در این رقابت‌ها هم حاضر می‌شوم.

این چهره خاطرنشان کرد: در رقابت‌های بومی محلی طناب کشی به صورت تک نفره ۴ سال قبل امتیاز قهرمانی جهانی را به دست آوردم و اینکه در رقابت‌های المپیک بومی محلی کشور ترکیه مسابقه توپ کشی از میان ۱٠١ ورزشکار کشورهای گوناگون اولین نشان طلای تاریخ کشور ایران را به گردن آویختم.

رضا قیطاسی با اشاره اینکه مردم شهرستان کبودرآهنگ مردمانی هستند که بسیار به ورزش علاقمند می‌باشند و دید آنها به ورزش یک دید مثبت بوده است و از ورزش بسیار لذت می‌برند، افزود:
از موفقیت خود در رقابت هجدهمین دوره قوی‌ترین مردان ایران مردم شهرستان کبودرآهنگ خیلی شاد شدند و از من استقبال خیلی خوبی کردند که این کارشان را هرگز فراموش نخواهم کرد و قابل تقدیر بود.

او در ادامه با بیان به تغذیه قوی‌ترین مردان گفت :در واقع قوی‌ترین مردان بایستی غذاهای پر کربوهیدرات و پر پروتئین از جمله :گوشت قرمز، سفید و ماهی، برنج، ماکارونی و سیب زمینی میل کنند و فست فود و نوشابه در واقع در رژیم غذایی ما حذف شده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *