بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی و همسرش + عکس و حواشی

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده و همسرش و داماد کیست + عکس و حواشی

بیوگرافی رضا محقق

رضا محقق متولد ۱۳۶۱ تهیه کننده سینما در کهگیلویه و بویراحمد میباشد او فیلم های چرا گریه نمیکنی ، عاشقی با اعمال شاقه ، او خوب سنگ میزند، ممیرو و ایرو توسط رضا محقق تهیه کنندگی شده است. او داری تحصیلات دکتری فقه و حقوق میباشد.

گفته میشود که او داماد سردار عدل هاشمی پور یکی از فرماندهان سپاه پاسداران است که سابقه نمایندگی مجلس را هم در کارنامه خو دارد.

رضا محقق، پرکارترین تهیه‌کننده پرکار جشنواره فیلم فجر داماد سردار عدل هاشمی‌پور فرمانده سپاه پاسداران، نماینده پیشین مجلس، رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر و از مدیران پیشین قرارگاه خاتم الانبیاست. محقق در گفتگو با خبرگزاری مهر، در مورد عدل هاشمی‌پور گفته پدر همسرش «اصلاً شناختی از فضای سینما ندارد و در کار بنده هیچوقت هیچ کمکی نکرده است.»

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی و همسرش + عکس و حواشی

سوابق

ایشان در طول فعالیت های هنری خود آثار شاخصی را تهیه کرده است که از میان آنها می توان به فیلم های : نگاهی به آسمان، او خوب سنگ می زند، ممیرو، ایرو، آبی به رنگ آسمان اشاره کرد که برای فیلم ممیرو جایزه نتپک آسیا و فیبرشی بوسان را دریافت کرد. و در حال حاضرسریال عقرب عاشق به کارگردانی حسین سهیلی زاده را برای شبکه خانگی تهیه می کند.

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی و همسرش + عکس و حواشی

حواشی

اواخر مهر ماه بود که خبری بسیار جالب رسانه های داخلی و بین المللی را تحت تاثیر قرار داد و آن هم خوانندگی به زبان محلی(لری) هادی محقق کارگردان فیلم ممیرو،(اینجا ) پس از دریافت جایزه خود از جشنواره بیستم فیلم پوسان در کره جنوبی،بود.این موضوع باعث شد که رسانه ها بیشتر به کار های محقق توجه نشان دهند و از کار بسیار بزرگ این هنرمند دهدشتی اقدام به خبر رسانی کنند.

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی و همسرش + عکس و حواشی

خبرنگارسایت تابناک کهگیلویه وبویراحمد،در آستانه همایش تقدیر از دست اندرکاران این فیلم در شهر دهدشت و پس از آگاهی از حضور این کارگردان بزرگ هم استانی در استان به سراغ وی و دیگر برادرش ، سید رضا محقق که اتفاقا در این گفتگو از طرف هادی که کارگردانی فیلم را بر عهده داشت به عنوان عامل اصلی موفقیت معرفی شد ، رفته و گفتگویی با این دو برادر هنرمند انجام داد.

همچنین ببینید:

دنبال کسب شهرت هم نبودم چون اگر دنبال کسب شهرت بودم راه آسانتری داشتم.بسیاری از دوستانم کارگردان بودند و می توانستم از آن طریق و بازیگری خیلی راحت به شهرت دست یابم ضمن اینکه این همه سختی و سرمایه گذاری را هم نیاز نداشت.

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی و همسرش + عکس و حواشی

مسئولین باید حمایت کنند

رضا محقق میگوید به نظر من مسئولین باید حمایت کنند ما برای استان و حتی کشور رتبه های خوبی بدست آوردیم و توانسته ایم به این آب و خاک در حد خود خدمت کنیم منتی هم بر کسی نداریم و با قدرت تمام باز هم خدمت می کنیم اما حمایت مسئولین می تواند دلگرم کننده باشد. شما به این فکر کنید که میراث فرهنگی چقدر باید هزینه کند برای معرفی فرهنگ استان اما ممیرو با یک حضور در جشنواره بین المللی نام و نشان لر و فرهنگش را بر سر زبان ها انداخت.

او دربار هفیلم ممیرو میگوید این فیلم تنها منفعت مالی که داشته جوایزی بود که در جشنواره ها می گرفت مثلا در جشنواره کره سی هزار دلار جایزه به آن تعلق گرفت و یکی دو مورد هم حق پخش خارجی گرفتیم آن هم در حد بیست هزار دلار.اما آن چیزی که مد نظر شماست نه هنوز سود خاصی برای ما نداشته است.البته هنوز فیلم به بخش اکران و فروش سینمای خانگی نرسیده است.

از شما و همه رسانه هایی که در این مدت به خوبی خبرهای مربوط به این فیلم را پوشش دادید تشکر می کنم و امیدوارم که این کار ما راهی را به جوانان و علاقمندان عرصه هنر و سینما نمایانده باشد که ما اگر بخواهیم می توانیم. بخش اول گفتگو با برادران محقق عوامل تولید فیلم “ممیرو”بود که به مخاطبان تابناک کهگیلویه وبویراحمد ارائه شد.

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی و همسرش + عکس و حواشی

حواشی فیلم چرا گریه نمیکنی

در جشنواره فیلم فجر 1401 فیلم چند میگیری گریه نمیکنی به کارگردانی رضا محقق جنجال زیادی را به همراه داشت با توجه به جوی که در فضای مجازی به راه افتاده بود مبنی بر تحریم جشنواره توسط سینماگرایان اما رضا محقق تصمیم گرفت فیلمش در این جشنواره حضور داشته باشد و به همین مورد حمله برخی از کاربران و چهره های هنری قرار گرفت.

رضا محقق در واکنش به این حملات در نشست خبری گفت:

من نمیتوانم برای آقای معتمدی تعیین تکلیف کنم که تشریف بیاورند یا خیر. در دنیا تهیه‌کننده صاحب یک اثر است و من عزم خود را جزم کردم که فیلم در اینجا باشد. اینکه تا اینجا تشریف بیاورند و پشت در بایستند را خودشان باید پاسخ دهند. در سینمایی که صاحبانش مردم و هنرمندان هستند نمی‌شود تحریم کرد چون ما معیشت مردم را نشانه گرفته‌ایم. در حوزه سیاسی هم عده‌ای به نام کاسبان تحریم وجود دارند. اگر در تونس و قاهره اتفاق‌هایی افتاد، آیا سینما را تحریم کردند؟

او درباره واکنش بازیگران به حضور فیلم در جشنواره با اشاره به آیه‌ای از قرآن مبنی براینکه گروهی قلیل بر عده‌ای زیاد پیروز می‌شوند، گفت: من اینجا تنها آمدم ولی این سینما مگر سال قبل هم نبود؟ می‌گویند من رانت دارم ولی سابقه کاری من همه چیز را نشان می‌دهد بخصوص که همین سال قبل فیلم کم بودجه «دِرب » را در جشنواره داشتم. می‌گویند من وصل هستم. بله، ولی وصل به خدا. چرا شائبه ایجاد می‌کنند؟ دوستان اگر دوست دارند تشریف بیاورند. به آنها گفتم اینجا میدان شماست. من میدانم شما برمی گردید. ما در غم مردم غمگینیم و در شادی آنها شاد. من نمیتوانم با سینما قهر کنم. اگر هم قهر کنم، برمی گردم. صحبتی دارید، آن را مطرح کنید.

وی تاکید کرد: وسط بازی نکنیم. بیایید در میدان بازی کنید و حرف بزنید. پیام داده‌اند که رفاقتی در این فیلم بودند. چه کسی رفاقتی آمده؟ شمایی که ۵۰۰ میلیون گرفتید؟ نامه نوشتید که من تهیه کننده باشم، بعد میگویید مرا نمی‌شناختید و دو هفته قبل از کار اضافه شدم؟ اگر میخواهید مرا بزنید جور دیگری بزنید. مملکت قانون دارد و حتما برای ادعاهای مطرح شده باید پاسخ داشته باشند.‌گفته بودند داماد شخص خاصی هستم. من به داماد پاسدار بودن افتخار میکنم ضمن اینکه ازدواجم از سر عشق و دوستی بود.

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده فیلم چرا گریه نمیکنی و همسرش + عکس و حواشی

انتقاد از بازیگران فیلمش

رضا محقق تهیه کننده سرشناس کشورمان بوده که فیلم های مختلفی را کارگردانی کرده است فیلم سینمایی چرا گریه می کنی یکی از بهترین کارهای این تهیه کننده لرستانی بوده که مورد توجه اهالی سینما قرار گرفته است یکی از حواشی که برای او به وجود آمد مربوط به جشنواره فیلم فجر بود که علاوه بر عدم حضور برخی از بازیگران این فیلم و حتی کارگردان آقای محقق به تنهایی به عنوان نماینده فیلم در جشنواره فجر حضور پیدا کرد که با انتقاد از بازیگران این فیلم همراه شد.

اخبار فراوان در بین هنرمندان برای حضور و یا عدم حضور در جشنواره فیلم فجر جنجال زیادی را در فضای مجازی به وجود آورده است.

این تهیه کننده معتقد است که گویا برخی بازیگران نمی دانند آزادی چیست و می‌خواهند نظر خود را به دیگران تحمیل کنند آنها خودشان در جشنواره فجر حضور پیدا نکردند و می‌گویند که دیگران هم نباید حضور پیدا کنند در حالی که این تصمیم  کامل شخصی بوده و باید به عقاید و تصمیم های دیگران احترام بگذاریم.

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده و همسرش و داماد کیست + عکس و حواشی

رضا محقق داماد کیست

رضا محقق، پرکارترین تهیه‌کننده پرکار جشنواره فیلم فجر داماد سردار عدل هاشمی‌پور فرمانده سپاه پاسداران، نماینده پیشین مجلس، رئیس هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر و از مدیران پیشین قرارگاه خاتم الانبیاست. محقق در گفتگو با خبرگزاری مهر، در مورد عدل هاشمی‌پور گفته پدر همسرش «اصلاً شناختی از فضای سینما ندارد و در کار بنده هیچوقت هیچ کمکی نکرده است.»

او در بخش دیگری از اظهاراتش به نسبت خود با یک «پاسدار» را تایید کرد و گفت: «من هویت خودم را انکار نمی‌کنم. گفته‌اند ایشان داماد کسی است. من به داماد پاسدار بودن افتخار می‌کنم. من آنچه به دست آورده‌ام به اذن الله و به زور زانوی خودم بوده است و کوتاه نخواهم آمد. اگر ثابت کردید من هزار تومان از یک نهادی یا سازمانی گرفتم، سینما را می‌بوسم و می‌گذارم کنار.»

هفتم بهمن ماه، در مخالفت با سرکوب اعتراضات سراسری چهار ماه گذشته، هانیه توسلی، فرشته حسینی، مانی حقیقی، نهال دشتی، امیرحسین فتحی، باران کوثری و علی مصفا بازیگران فیلم «چرا گریه نمی‌کنی؟» در اینستاگرام بیانیه‌ای منتشر کرده و اعلام کردند «ما بازیگران فیلم چرا گریه نمی‌کنی؟ در جشنواره فیلم فجر شرکت نمی‌کنیم.»

محقق البته پیش از این سخنرانی مسئول‌پسند، مصاحبه‌ای با خبرگزاری مهر متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی داشته و خطاب به عوامل فیلم «چرا گریه نمی‌کنی؟» که جشنواره را تحریم کرده‌ بودند، گفت «شما آبروی آزادی را برده‌اید.»

مانی حقیقی، فرشته حسینی، هانیه توسلی و جمعی دیگر از عوامل فیلم «چرا گریه نمیکنی؟» در پست اینستاگرامی اعتراضی اعلام کردند که در جشنواره فجر شرکت نخواهد کرد. این افراد در این اعلامیه ضمن توهین به جشنواره بیان اینکه «اگر در چند سال اخیر از جشنواره ی فجر پرهیز می کرده‌ایم امسال از دیدن نام خود در آن ننگ داریم» مدعی شدند «اگر در ارائه فیلم به جشواره اختیاری داشتیم مانع حضور آن میشدیم».

بیوگرافی رضا محقق تهیه کننده و همسرش و داماد کیست + عکس و حواشی

در این بیانیه همچنین ادعا شده «نقش آفرینی در آن فقط از سر رفاقت و همراهی با کارگردانش بوده و نه شاختی از تهیه کننده تازه کار و ناشناخته آن».

از جمله افرادی این پست اعتراضی را در اینستاگرام منتشر کرد، فرشته حسینی، بازیگر افغانی تبار سینما و همسر نوید محمدزاده بود. بازیگری که در گذشته نیز اظهارات اعتراضیش درباره ایران، با واکنش های منفی کاربران در بخش نظرات مواجهه شده بود، اینبار نیز با حجم زیادی از انتقادات روبه رو شد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

یک نظر

  1. مسلم آخشیک

    درود تهیه کننده و کارگردان محترم فیلم فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد هستند که به اشتباه لرستان نوشته اید، لطفا اصلاح گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *