بیوگرافی زری خوشکام (زهرا حاتمی) مادر لیلا حاتمی +عکس جوانی قبل انقلاب

بیوگرافی زری خوشکام (زهرا حاتمی) مادر لیلا حاتمی +عکس جوانی قبل انقلاب

بیوگرافی زری خوشکام (زهرا حاتمی)

زری خوشکام یا زهرا حاتمی بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون ایران متولد ۷ دی ۱۳۲۶ در تهران بوده که در ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ بر اثر ایست قلبی در سن ۷۶ سالگی درگذشت او مادر لیلا حاتمی و همسر علی حاتمی از ستاره‌های سینمای ایران می‌باشد.

بیوگرافی زری خوشکام (زهرا حاتمی) مادر لیلا حاتمی +عکس جوانی قبل انقلاب

زری خوشکام کیست

زری خوشکام بازیگر پیشکسوت و مادر لیلا حاتمی و همسر علی حاتمی میباشد در سال ۱۳۵۰ و ۱۳۵۱ سه فیلم سینمایی بازیگر و به شهرت زیادی رسید.

او در این سه فیلم نقش یک زن اغواگر را بر عهده داشت و به همین دلیل خیلی زود در سینما مورد توجه مردم قرار گرفت.

فیلم سینمایی آدمک و تپلی و خواستگار ۳ فیلم او در دوران قبل از انقلاب بود او در سال ۱۳۵۰ با علی حاتمی کارگردان سرشناس ایران ازدواج کرد و تصمیم گرفت که مدتی از دوران بازیگری فاصله بگیرد و کم کم این حرفه را کنار گذاشت.

بیوگرافی زری خوشکام (زهرا حاتمی) مادر لیلا حاتمی +عکس جدید

سوابق زری خوشکام

زری خوشکام در سال 1350 و 1351 وارد عرصه بازیگری حرفه‌ای شد او در فیلم سینمایی آدمک به کارگردانی خسرو هریتاش اولین تجربه حرفه‌ای خود را کسب کرد و در کنار چهره‌هایی همچون تورج شعبانخانی و ژاله الو به ایفای نقش پرداخت و نقش یک زن بدکاره را بر عهده داشت که بازی خوب او باعث شد مورد توجه کارگردان هایی از جمله رضا میرلوحی و علی حاتمی قرار بگیرد.

در سال ۱۳۵۱ در فیلم توپولی بازی کرد این فیلم بازیگرانی همچون مرتضی عقیلی و مهدی فخیم‌زاده بازی می‌کردند.

فیلم سینمایی خواستگار به کارگردانی علی حاتمی سومین فیلم زری خوشکام بود بعد از ازدواج او با علی حاتمی از دنیای بازیگری فاصله گرفت و بعد از انقلاب مجدداً در ند فیلم سینمایی نقش‌های کوتاهی را به همراه دخترش لیلا حاتمی بر عهده گرفت.

همچنین ببینید

فیلم گریه شدید لیلا حاتمی برای فوت مادرش زری خوشکام

زری خوشکام بعد از انقلاب

زری خوشکام بعد از انقلاب نام و نام خانوادگی خود را کاملاً تغییر داد و با هویت زهرا حاتمی به بازیگری بازگشت ما ترجیح داد که بیشتر در فیلم‌های همسرش بازی کند و با دخترش لیلا حاتمی هم بازی شود.

زری خوشکام بعد از انقلاب در سریال هزاردستان به ایفای نقش پرداخت و نقش آمینه اقدس را که عروس نورچشمی خان مظفر بود را بازی کرد.

زری خوشکام  بعد از فوت همسرش بر اثر سرطان کاملا از بازیگری فاصله گرفت تا اینکه در فیلم سینمایی لیلا در سال ۱۳۷۶ به کارگردانی داریوش مهرجویی بازی کرد.

بیوگرافی زری خوشکام (زهرا حاتمی) مادر لیلا حاتمی +عکس جدید

فیلم و سریالهای زری خوشکام

زری خوشکام در حالی که فیلم جهان پهلوان تختی به کارگردانی همسرش علی حاتمی را بازی می‌کرد.

زری خوشکام مجدداً تصمیم داشت که بازیگری را به صورت حرفه‌ای ادامه بدهد اما علی حاتمی بر اثر سرطان درگذشت و این فیلم ناتمام ماند تا اینکه بعد از گذشت چند سال بهروز افخمی با اجازه گرفتن از زری خوشکام ادامه فیلم را ساخت و این بازیگر نیز در این فیلم چندین سکانس بازی کرد.

زری خوشکام در سال ۱۳۸۲ در فیلم سینمایی سیمای زنی در دوردست بازی کرد فیلمی که توسط دامادش علی مصطفی کارگردانی شده بود آخرین تجربه حرفه‌ای زری خوشکام در سال ۱۳۹۴ فیلم در دنیای تو ساعت چند است می‌باشد.

علت فوت و درگذشت

زهرا خوشکام بازیگر قدیمی سینما و همسر علی حاتمی از دنیا رفت. به گزارش ایسنا و طبق تایید خانه سینما، زهرا خوشکام جمعه ۲۸ اردیبهشت‌ماه در ۷۷ سالگی درگذشت.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *