بیوگرافی زهرا جلیلیان دانشجوی دانشکده برق تهران کیست و فیلم خودکشی

زهرا جلیلیان کیست بیوگرافی زهرا جلیلیان دانشجوی دانشکده برق تهران و علت خودکشی زهرا جلیلیان چه بود؟

زهرا جلیلیان کیست بیوگرافی

زهرا جلیلیان دانشجوی دانشگاه صنعت برق و کامپیوتر چند روز پیش خود را از طبقه اول دانشگاه به پایین انداخت و متاسفانه در گذشت.

بیوگرافی زهرا جلیلیان دانشجوی دانشکده برق تهران کیست و فیلم خودکشی

گفته می شود به دلیل مخالفت استاد راهنما با حذف نام یکی از افراد در مقاله‌اش به بحث و جدل پرداخته و در نهایت به علت فشار روانی تصمیم می گیرد که خودکشی کند.

او به  استاد راهنما درباره این موضوع هشدار داده بود که اگر با تصمیمش مخالفت شود  اقدام به آسیب رساندن به خودش می‌کند و در نهایت هم این اتفاق افتاد و خود را از طبقه اول دانشگاه به پایین پرت کرد.

همچنین ببینید:

بعد از اقدام به خودکشی بلافاصله خانم جلیلیان به بیمارستان منتقل شد اما در نهایت بر اثر جراحات وارده به سرش جان خود را از دست داد البته رسانه های معاند سعی کردند که از این اتفاق برداشت سیاسی کنند.

درباره اینکه نام چه کسی قرار بوده ا مقاله او حذف شود مشخص نیست اما چیزی که مشخص است مخالفت این دانشجو و استاد راهنما بوده است استاد راهنما می گوید من فکرش را نمی کردم که این دانشجو چنین تصمیمی را بگیرد و اقدام به خودکشی کند.

ماجرای خودکشی

حادثه ای که در ۱۳ آذر ما رخ داده است این خانم دانشجوی مقطع دکترای برق دانشگاه فنی تهران بود که بعد از خودکشی  مورد عمل جراحی قرار گرفت اما در نهایت فوت کرد.

بیوگرافی زهرا جلیلیان دانشجوی دانشکده برق تهران کیست و فیلم خودکشی

استاد راهنما درباره مقاله منتشر شده می گوید هفته گذشته ما پیش مقاله ای را به ژورنال ارسال کردیم که حاصل تحقیقات این خانم بود که در طی چهار سال درباره آن گزارش‌ تهیه کرده بود که بسیار کار ارزنده ای به شمار می آمد نویسنده دوم که یکی از نویسندگان مقاله بود اکثر پردازش های تئوری را انجام داده بود و با همکاری خانم جلیلیان کار را جلو برده بودند من قبل از این مسئله خوشحال بودم که حتی کیک خریدن و به این خانم گفتم این روزها بهترین روزهای زندگی من است اما گویا بین خانم جلیلیان و نویسنده دوم اختلافاتی پیش آمده بود.

نویسنده دون مدعی بود خانم جلالیان از مقاله او سوء استفاده کرده است و خانم جلالیان نیز از این اظهارات او ناراحت شده و من گفتم باید جلسه بگذاریم و مشکل را حل کنیم چرا که نویسنده دوم هم کمک زیادی کرده بود و نمی توانیم از زحمات او چشم پوشی کنیم.

اما خانم جلیلیان دوباره بعد از چند روز مخالفت کرد و گفت اسم من را حذف کنید این مقاله اصلاً بدون من باشد بهتر است و به صورت ناراحت و عصبانی از اتاق خارج شد که بعد از دقایقی شنیدیم خود را از طبقه اول به پایین پرت کرده است.

استاد راهنما می گوید مقاله ارسال شده بود و مشکل را حل کرده بودیم اما نمیدانم چرا به یکباره خانم جلیلیان تصمیم گرفت که مجدداً اسم نویسنده دوم در مقاله نباشد و با آن مخالفت کرد.

 

 

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

6 نظر

 1. اضافه کردن اسامی افراد حتی کسانی که هیچ کمکی به مقاله نکرده اند در دانشگاه ها و بین دانشجویان مرسوم هست در همه جای دنیا. در واقع به این صورت به تعداد مقاله های همدیگر کمک می‌کنند. کسی که اینقدر خودخواه و خودرای و نظرتنگ هست در دنیا نباشد بهتر هست. بیچاره استاد و نفر دوم که باید جواب خودکشی این روانی را بدهند

  • این قضاوت بسیار خشن، کینه توزانه، غیر منصفانه، غیر انسانی و نادرست است.

  • امیر حسین

   به کار بردن لفظ روانی برای کسی که:
   نفر اول کنکور سراسری دکتری،معدل دکتری ۱۹/۵۱،داور بین المللی مقالات isi،مؤلف کتاب و مقالات علمیisi،نفر اول ده درصد برتر دانشکده و… میباشد بنظر مناسب نیست،شاید بهتره به جای قضاوت کمی فکر کنید

 2. استادش تو چهارسال به انواع مختلف جلوی تحقیقات خانم جلیلیان رو می گرفت و نمیگذاشت ایشان به نتیجه برسند و بعد کش و قوس فراوان در آخر این نه ماه آخر موفق اجازه پیدا کنه روی موضوع مرود علاقه اش کار کنه . البته استاد و چند دانشجوی دیگه هم به طور مجزا روی این موضوع کار می کردن اما اونها نتونستن به نتیجه مورد نظر برسند . به همین خاطر خانم دکتر مجبور بود برخی از آزمایشات و تحلیل های مورد نظرشان را با هزینه شخصی در دانشگاهای دیگر انجام دهد.
  نویسنده دومی وجود ندارد اون فرد کلاش حقه باز دانشجوی دوره کارشناسی ارشد اصلا سوادشان در حدی نیست که به عنوان همکار پژوهشی خانم دکتر باشه .
  یک دانشجوی کارشناسی ارشد که شاگرد زیر دست خانم دکتر بوده تا ایشان طرز کار با دستگاه های درون آزمایشگاه و کار با مواد رو به ایشان آموزش دهد. و خودش از نظر پژوهشی یک اپسیلون تو مقاله دخالت نداشته . فقد آزمایشات و نمونه هایی را که خانم دکتر می خواست رو تحت مدیریت کامل خود آن مرحومه تهیه می کرد و به ایشان گزارش کار می داد نه اینکه خودش مستقلا کاری انجام را داد باشه. با این وجود چون خانم دکتر انسان بسیار شریف و با تقوایی بود با خواهش استادش قبول کردن نام فرد دوم در بخش آزمایشات مقاله به عنوان همکار بیاد چون فرد دوم برای اینکه بتونه به خارج از کشور بره به این مقاله نیاز داشت. مقاله برای ارسال به ژورنال پیش استاد امانت بوده و روز پنج شنبه قبل از حادثه توافق می کنند مقاله فقط به اسم خانم دکتر و استاد چاپ بشه البته اسم نفر دوم هم برای بخش مورد نظر بیاد که استاد بی شرف بدون اجازه این مرحومه شاگرد ایشون رو به عنوان نفر دوم مقاله ذکر و مقاله رو ارسال می کنه. و وقتی خانم دکتر ناراحت میشه و اعتراض می کنه به ایشان می گه هر کاری کردم دستم درد نکنه ، از جلو چشمم گم شو نبینمت من دیگه دارم از ایران می رم و تو هم هیچ غلطی نمی تونی بکنی. همین رفتار و طرز برخورد خودخواهانه استاد ناراحتی خانم دکتر رو چند برابر می کنه

  • با کینه توزی افسانه نسازید آقا. در ژورنال های برجسته مانند نیچر سهم هر نویسنده در انتهای مقاله به صراحت ذکر می شود. در این مقاله هم ذکر شده و سهم نویسنده دوم کاملا محدود ذکر شده است. خداوند روح متوفی قرین رحمت واسعه الهی

 3. باید نویسنده ی دوم رو مورد آزمایش علمی قرار بدن اگر دانش لازم رو نداشت اون استاد و نفر دوم رو کلا از انجام مسائل علمی محروم کنند و از ادامه ی تحصیل ساقط کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *