بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان بانوان و کلین شیت +عکس و اینستاگرام

بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان و ماجرای کلین شیت +اینستاگرام دروازه بان تیم ملی فوتبال بانوان ایران را در ادامه این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی زهرا خواجوی

ایشان در نوزدهمین روز از بهمن ماه 1377 در شهر همدان چشم به جهان گشوده است و از کودکی علاقه زیادی به فوتبال داشته است

سوابق

وی ابتدا در سن ۹ سالگی در هندبال فعالیت می‌کرد. اما به صورت اتفاقی سر از سالن‌های فوتسال درآورد. پس از ۲ سال به تیم ملی فوتبال زیر ۱۴ سال زنان ایران دعوت شد. در سال اولی که در لیگ برتر فوتبال بانوان و تیم پاس همدان حاضر شد، یک روز دروازه‌بان تیم نیامد و مربی از بازیکنان خواست که یکی درون دروازه قرار بگیرد. زهرا قبول کرد و در درون دروازه ایستاد. همان روز سرمربی به وی گفت اگر می‌خواهی در تیم من بمانی باید دروازه‌بان شوی. همچنین الگوی جهانی وی مانوئل نویر کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان و باشگاه بایرن مونیخ است

بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان بانوان و کلین شیت +اینستاگرام

در حالی که دوستانش با بازی های دخترانه سرگرم بودند اما خانم زهرا خواجوی با توپ فوتبال خود را سرگرم میکرد و علاقه زیادی به فوتبال داشت.

او در دوران نوجوانی در پست های مختلف فوتبال برای باشگاه های معتبر ایران بازی کرده و در نهایت تصمیم گرفته که به عنوان دروازه بان کار خود را دنبال کند.

زهرا خواجوی با کسب مهارت و تجارب زیاد در زمینه دروازه بانی موفق شد که تکنیک های دروازه بانی فرا بگیرد و به عنوان یک دروازه بان درجه یک ایرانی مطرح شود.

بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان بانوان و کلین شیت +اینستاگرام

رکوردار کلین شیت

زهرا خواجوی یکی از فوتبالیست های حرفه ای کشورمان بوده که در پست دروازه بان سالهاست که در لیگ برتر کشورمان بازی میکند و موفق شد که موفقیت های زیادی را به دست اورد یکی از مهمترین موفقیت های ایشان شکستن رکورد کلینشیت در این ایران است که 935 دقیقه گل نخورد و رکورد گل نخوردن را که در اختیار سید حسین حسینی دروازه بان استقلال بود بشکند و به نام خود ثبت کند.

درخشش در وچان کردستان

این خانم فوتبالیست در حال حاضر عضو تیم وچان کردستان میباشد که در این تیم عملکرد خیره کننده ای در لیگ فوتبال بانوان داشته است و موفق شده رکورد گل نخوردن را در ایران بکشند.

بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان بانوان و کلین شیت +اینستاگرام

کلین شیت های او مورد توجه کنفدراسیون آسیا نیز قرار  گرفته است و سایت afc با انتشار عکس او در صفحه اول خود از زهرا خواجوی تقدیر به عمل اورد.

دوازه بان اصلی در تیم ملی فوتبال بانوان ایران

زهرا خواجه وند بعدها به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان ایران نیز دعوت شد. او هم اکنون بازیکن و گلر شماره یک تیم ملی بانوان ایران است. زهرا همچنین در تیم باشگاهی وچان کردستان عضویت دارد.

بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان بانوان و کلین شیت +اینستاگرام

گفتگویی کوتاه با زهرا خواجوی

گفتید فوتبال را ۱۰ نفره بازی کنند؟
بله، وقتی به دروازه‌بان‌ها احترام نمی‌گذارند، باید فوتبال ۱۰ نفره برگزار شود.

یعنی دیگر دروازه‌بانی نمی‌کنید؟
من پرقدرت به کارم ادامه می‌دهم، اما این کار باعث می‌شود کسی به دروازه‌بانی علاقه‌ای نشان ندهد و آینده دروازه‌بانی فوتبال نابود شود. این رفتار‌ها انگیزه دروازه‌بانان را کم می‌کند و اصلاً حرفه‌ای نیست.

بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان بانوان و کلین شیت +اینستاگرام

از نحوه انتخاب ۳ نفر برتر باخبرید؟‌
نمی‌دانم چطور انتخاب کردند، ولی من آمارم از بیرانوند بهتر بود و درصد کلین‌شیت‌هایم نشان می‌دهد کمتر از گلر برتر مردان نبودم و حتی مربیان لیگ برتری با من تماس گرفتند و گفتند حق تو بود که حداقل در جمع ۳ نفر برتر باشی، ولی نفرات دیگری برترین شدند.

بعد از این مصاحبه از نحوه انتخاب برترین‌ها از برخی مدیران تیم‌ها سؤال کردیم که مشخص شد نام چند بازیکن در اختیار باشگاه‌ها قرار گرفته تا نفرات برتر را از بین آن چند نفر انتخاب کنند و جالب است بدانید نام خانم‌گل لیگ برتر و بهترین دروازه‌بان لیگ برتر بانوان جایی در این لیست نداشت و نام آن‌ها اصلاً در رأی‌گیری قرار نگرفت.

بیوگرافی زهرا خواجوی دروازه بان بانوان و کلین شیت +اینستاگرام

پیج اینستاگرام

آدرس پیج اینستاگرام این خانم هنرمند تا این لحظه که این مطلب نوشته میشود zahra_gk_1 میباشد

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

....

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *