بیوگرافی زهره دادرس و زهرا دادرس کیست +ماجرای دستگیری

بیوگرافی زهره دادرس و زهرا دادرس کیست +ماجرای دستگیری

بیوگرافی زهره دادرس و زهرا دادرس

زهره دادرس و زهرا دادرس دو خواهر اهل رشت هستند که به دلیل فعالیت مجرمانه دستگیر شده و راهی زندان شدند.

حرم زهره و زهرا دادرس اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور میباشد.

ماجرای دستگیری

روزنامه شرق نوشت: مصطفی نیلی، وکیل فروغ سمیع‌نیا و جلوه جواهری، فعالان حقوق زن در گیلان، در گفت‌وگو با «شبکه شرق» با اشاره به نتیجه دادگاه برگزار شده برای این افراد، اظهار کرد: «جلسه رسیدگی به پرونده اسفند برگزار و امروز حکم دادگاه ابلاغ شد که بنا بر آن، برای ۱١ نفر، بیش از ۶۰ سال مجازات حبس تعیین شده است.»

او درباره احکام صادره برای موکلانش گفت: «خانم فروغ سمیع‌نیا، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور، به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز حبس و به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی به ۲ سال و ۷ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری محکوم شد. خانم جلوه جواهری هم به اتهام تبلیغ علیه نظام، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.»

این وکیل دادگستری همچنین تاکید کرد که بنا بر حکم دادگاه، مجازات اشد صادر شده برای متهمان این پرونده قابلیت اجرا خواهد داشت.

به گفته وکلای پرونده، شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت همچنین زهره دادرس، فعال حقوق زنان را به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۶ سال و یک روز حبس و به اتهام اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنیت کشور به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم کرده است. همچنین سارا جهانی، متین یزدانی، یاسمین حشدری، شیوا شاه سیا، نگین رضایی، زهرا دادرس و‌آزاده چاوشیان به اتهام اجتماع و تبانی، هرکدام به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز حبس و به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی، هرکدام به ۲ سال و ۷ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری محکوم شدند.

این دادگاه همچنین هومن طاهری را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *