بیوگرافی سامان رسول پور (ساک سامان کیست) و افشاگری درباره او

بیوگرافی سامان رسول پور مجری ایران اینترنشنال کیست+ افشاگری درباره او

سامان رسول پور با نام ساک سامان شهرت داشت او خبرنگار و عضو پژاک بود پژاک یک گروه تروریستی در کردستان بوده که علیه نظام فعالیت میکرد سامان رسول پور نیز به دلیل بعد از زیر نظر گرفته شدن توسط وزارت اطلاعات در سال 1388 دستگیر  وراونه زندان شد و بعد از مدتی با قرار وثیقه آزاد و از ایران رفت و بعد از مدتی به شبکه ایران اینترنشال پیوست او در سال 1402 به علت روابط غیراخلاقی از شبکه ایران اینترنشنال اخراج شد.

سامان رسول پور، عضوی از گروه پژاک و با لقب “ساک سامان”، در شهر مهاباد به فعالیت‌های گسترده‌ای علیه نظام مشغول بود. او به عنوان خبرنگار و عضو گروه پژاک شناخته می‌شد. پژاک یک گروه تروریستی در منطقه کردستان بر ضد نظام عمل می‌کرد فعالیت‌های گسترده او در این گروه به حدی رسید که در مرداد سال ۱۳۸۸ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد. با این حال، پس از ۲۰ روز با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی، موفق شد از زندان آزاد شود. او سپس به صورت قاچاقی از مرز ایران خارج شده و به شبکه ایران اینترنشنال پیوست.

ساک سامان کیست

سامان رسول پور که با نام ساک سامان یکی از اعضای پژاک بوده و اهل مهاباد میباشد که در مرداد ماه 1388 بازداشت شد و با قرار وثیقه 10 میلیون تومانی از زندان آزاد شد و به صورت قاچاقی از مرز ایران خارج شد و به شبکه ایران اینترنشنال پیوست.

جداشدن سامان رسول‌پور و زهرا شهرکی (معروف به سیما ثابت) از مجریان و برنامه سازان ضدایرانی شبکه ضدایرانی اینترنشنال از این شبکه حواشی را برای آنها به وجود اورد و برخی مدعی بودند به دلیل روابط غیر اخلاقی این دو نفر از شبکه ایران اینترنشنال اخراج شده اند

بیوگرافی سامان رسول پور (ساک سامان کیست) و افشاگری درباره او

بیوگرافی

سامان رسول پور از اعضای گروهک پژاک بود و لقب ساک سامان داشت او در مهاباد فعالیت های گسترده ای علیه نظام داشت و باعث شد در مرداد ماه 1388 توسط وزارت اطلاعات بدستگیر شود اما بعد از 20 روز با وثیقه 10 میلیون تومانی از زندان آزاد شد و به صورت قاچاقی از مرز ایران خارج شد و به شبکه ایران اینترنشنال پیوست.

اخراج از ایران اینترنشنال

این فرد که در شبکه ضدانقلاب اینترنشنال مشغول تهیه برنامه‌های تجزیه طلبانه برای گروهک‌های تروریستی بود .و به دلیل درگیری با سیما ثابت از این شبکه  اخراج شد البته مدیران ایران اینترنشنال مدعی بودند که سامان رسول پور به دلیل رابطه های غیراخلاقی با بعضی از کارمندان این شبکه حذف شده است.

بیوگرافی سامان رسول پور (ساک سامان کیست) و افشاگری درباره او

علت دستگیری

رسو‌ل‌پور پس از خروج از کشوردر گفت‌وگو با رادیو فردا گفت: «اتهامات من تبلیغ علیه نظام و گفت‌وگو با رسانه‌های خارج از کشور بوده و چندین مورد هم بازداشت شدم که آخرین مورد آن به مرداد ماه سال گذشته بر می‌گردد که حدود ۲۰ روز را در بازداشتگاه‌های امنیتی ارومیه و زندان عمومی مهاباد در بازداشت بودم.»

همچنین ببینید

بیوگرافی بهمن بابازاده خبرنگار موسیقی و همسرش +عکس

ساناز قاضی زاده کیست بیوگرافی ساناز قاضی زاده خبرنگار

سوابق

ماموریت رسول پور در اینترنشنال سفر به مناطقی چون اربیل عراق و نیز نقاط هم مرز با ایران بود تا از گروه‌های مسلح در این مناطق گزارش تهیه کند. این شخص در این گزارش‌های سفارشی اعضای گروهک‌های جنایتکاری چون کومله و حزب دموکرات کردستان را به عنوان فعال سیاسی و مدنی معرفی می‌کرد.

بیوگرافی سامان رسول پور (ساک سامان کیست) و افشاگری درباره او

سامان رسول‌پور در میان محافل ضدانقلاب به فردی شیاد و کلاه‌بردار نیز معروف بوده است که به بهانه‌های مختلف از گروهک‌ها منابع مالی دریافت کرده است.

رسول‌پور پس از متواری شدن از ایران در کشور سوئد جذب تلویزیون نوروز، وابسته به گروهک تروریستی PKK می‌شود. خوش خدمیت او به تروریست‌ها باعث شد تا او مدتی بعد جذب شبکه اینترنشنال گردد.

رابطه با سیما ثابت

در این رابطه، یک چهره ضدانقلاب با اشاره به خدمت این افراد به سرویس‌های امنیتی خارجی، گفت: «آنها حالا از نظر مالی همه چیز دارند، از صدقه سر مردم یا از راه از بین بردن خون جوانان ایرانی، به ثروت‌های کلان رسیدند، اما دارند شهرت را از دست می‌دهند و دیگر خودشان را در رسانه‌ها نمی‌بینند.»

رضا تقی‌زاده که با یک شبکه سلطنت‌طلب صحبت می‌کرد، با اشاره به جداشدن سامان رسول‌پور، به عنوان یکی از عناصر پشت پرده شبکه اینترنشنال از این شبکه، اضافه کرد: «امروز اعلام شد این جوان از این شبکه بیرون آمده، که ارتباط نزدیکی بین او و خانم زهرا شهرکی که اسمش را عوض کرده و سیما ثابت شده، داشته و در یک خانه باهم زندگی می‌کردند.»

تقی‌زاده البته به این نکته هم اشاره کرد که اینها نمی‌توانند به سادگی، شهرت رسانه‌ای را کنار بگذارند و ادامه داد: «این‌ها را ساختند و از هیچ چیز، به همه چیز رساندند، اما اینها آبرو باختند، بوق‌های خودشان را از دست دادند و تشت‌شان از بام افتاد و رسوا شدند.»

وظایف سامان رسول پور در شبکه خبری ایران اینترنشنال

از وظایف رسول پور در شبکه ایران اینترنشنال سفر به مناطق مختلفی از جمله اربیل عراق و نقاط هم‌مرز با ایران بود تا گزارش‌هایی درباره گروه‌های مسلح در این مناطق تهیه کند. در گزارشات سفارشی که منتشر می‌کرد، او اعضای گروهک‌های کومله و حزب دموکرات کردستان را به عنوان فعالان سیاسی و مدنی معرفی می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *