بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده رپ کیست +جرم و عکس

بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده رپ کیست +جرم و عکس

سامان یاسین کیست و اهل کجاست

سامان یاسین (سامان صیدی) خواننده رپ کرمانشاهی که در اغتشاشات آبان ماه دستگیر شده است و به جرم محاربه محکوم به اعدام شده است خبر اعدام این پسر جوان در رسانه‌های خارجی بازتاب زیادی داشته است و کمپین های زیادی را برای جلوگیری از اعدام او به راه انداختند گفته می شود که سامان یاسین اقدام به استفاده از اسلحه در اغتشاشات کرده و چند تیر هوایی را شلیک کرده است.

همچنین به عنوان لیدر در تجمعات اغتشاش حضور داشته است و به اتهام تبلیغ علیه نظام و براندازی محاربه و اعدام محکوم شده است البته هنوز خبر اعدام او قطعی نشده و در دیوان عالی کشور ثبت نشده است در صورت تایید حکم اعدام سامان یاسین در دیوان عالی کشور این حکم اجرا خواهد شد.

بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده کیست +حکم اعدام و اینستاگرام

سامان صیدی کیست بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده و همسرش و حکم اعدام و عکس و تصاویر و جزئیات دستگیری و حکم اعدام سامان یاسین که این روزها نامش در فضای مجازی وایرال شده است درباره علت بازداشت این خواننده گفته میشود که با اسلحه در اغتشاشات شرکت کرده بود و به او اتهام محاربه داده شده است که حکم اعدام برای او صادر شده است این سبب شده که بسیاری از رسانه های خارجی به موضوع اعدام او واکنش نشان بدهند.

در ادامه به معرفی و بیوگرافی کاملی از این خواننده کرمانشاهی خواهیم پرداخت.

بیوگرافی سامان صیدی

سامان صیدی خواننده کرمانشاهی بوده که این روزها به اعدام محکوم شده است سامان صیدی معروف به سامان یاسین از خواننده های کرمانشاهی می باشد.

علاوه بر خوانندگی در زمینه آهنگسازی و ترانه سرایی نیز فعالیت دارد و سبک او دیس لاو است.

آهنگ هایش به زبان لکی و کردی کرمانشاهی می باشد تا به حال آهنگ های زیادی را با موضوعات مختلف منتشر کرده است و در غرب کشور طرفداران زیادی دارد.

شروع کار

سامان یاسین فعالیت هنری خود را با روح الله کرمی آغاز کرد و بیشتر آهنگ های وی با موضوع اجتماعی و عاشقانه بود.

او در اواخر دهه نود کار خود را آغاز کرد و به صورت اینترنتی آهنگ های خود را به اشتراک گذاشت.

بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده کیست +حکم اعدام و اینستاگرام

دستگیری و اعدام

یکی از اتفاقات جنجالی که برای سامان یاسین رخ داد دستگیری او در اواسط آبان ۱۴۰۱ بود که به جرم استفاده از سلاح گرم در اغتشاشات و شلیک تیر هوایی و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور به اتهام محاربه و اعدام محکوم شد.

سامانه یاسین در دادگاهی که به صورت غیر علنی و خصوصی برگزار شده بود به قاضی گفت که من سلاح علاقه مند هستم و اسلحه خود را قرض گرفته بودم هنگام بازداشت اسلحه را از پنجره به بیرون پرت کردم و نمی دانم الان سلاح مورد نظر کجاست.

بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده کیست +حکم اعدام و اینستاگرام

مهمترین بخش‌های گفت‌وگوی اسماعیل‌بیگی  وکیل سامان صیدی با خبرانلاین

  • من روز پنجشنبه امضا الکترونیکی برای وکالت در پرونده سامان صیدی از او گرفتم. گوشی او پیش برادرش بود، پیامک رمز سامانه ثنا برایش رفت و او هم برای من فرستاد و توانستم امضا وکالت را از او بگیرم اما هنوز پرونده را مطالعه نکرده ام. به عنوان نمونه روز چهارشنبه هفته قبل وقتی برای خواندن پرونده مراجعه کردم، اجازه ندادند. گفتند پرونده محرمانه است و به من اجازه خواندن ندادند اما با کمک خانواده تلاش می‌کنیم جزئیات مربوط به پرونده را جمع آوری کنیم.

بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده کیست +حکم اعدام و اینستاگرام

  • سامان در دادگاه بدوی یک وکیل داشت اما مشخص نیست که او وکیل تسخیری بوده یا وکیل تعیینی. آنچه می‌دانم، این است که دادگاه نه از کانون وکلا و نه از مرکز مشاوران برای این پرونده درخواست وکیل تعیینی نکرده و وکیلی معرفی نشده است. اما اگر بخواهم انصاف داشته باشم، باید بگویم که این وکیل هم از پرونده دفاع کرده ولی گفته که من هم دسترسی خاصی به پرونده نداشتم اما تلاش کرده دفاع کند.

 

  • (سوال: چه مواردی در پرونده سامان وجود دارد که با استناد به آن اتهام محاربه به او نسبت داده شده است؟) ما کلا ۲ فیلم از سامان صیدی دیدیم که هر ۲ آن‌ها از صداوسیما پخش شد. یکی از فیلم‌ها مربوط به جلسه رسیدگی برگزار شده در دادگاه بدوی است، فیلم دیگر هم در تلویزیون پخش و توسط خانواده‌اش برای من ارسال شده است. در این فیلم ۲ صحنه وجود دارد، در یک صحنه از این فیلم که می‌گویند متعلق به سامان است، او در حال تیراندازی به سمت آسمان دیده می‌شود. ماموران مقابل او ایستاده‌اند و سامان به سمت آسمان شلیک می‌کند، بعد شروع به فرار کردن می‌کند که در این لحظه هم از قرار معلوم تیر دیگری به سمت آسمان شلیک می‌کند منتهی نکته قابل توجه، این است که در این فیلم، امکان تشخیص این موضوع وجود ندارد که فردی که دیده می‌شود، سامان صیدی است یا خیر. شما حتی اگر سامان را بشناسید هم با دیدن این فیلم، نمی‌توانید تشخیص دهید که او سامان صیدی است یا فرد دیگری.

 

  • ببینید یکی دیگر از ابهامات هم مربوط به همین گلوله‌ای است که می‌گویند شلیک شده است. دقت داشته باشید که هیچ اسلحه‌ای پیدا نشده است. می‎گویند سامان صیدی کلت داشته اما نه کلت پیدا شده و نه گلوله شلیک شده از آن. در پرونده هم درج نشده که اسلحه یا گلوله آن پیدا شده است. می‌گویند در تصویر مشخص است که شلیک کرده است. اولا که گفتم مشخص نیست آن تصویر متعلق به سامان صیدی است یا خیر، دوما که مشخصا نیست آتشی که دیده می‌شود، آتش شلیک گلوله است یا خیر. دست‌کم برای حل این ابهام، باید از یک فرد کارشناس بی‌طرف دعوت می‌شد تا نظرش را اعلام کند و این نظر ضمیمه پرونده شود.

 

  • نکته قابل توجه اینکه سامان صیدی در اظهاراتش اعلام کرده که تفنگ من، تفنگ ساچمه‌ای بوده است. تفنگ ساچمه‌ای طبیعتا آتش شلیک ندارد. صدایی هم ندارد که مردم از شنیدن آن بترسند. می‌گویند که سامان موقع فرار، از ماشین، تفنگ را به بیرون انداخته است در حالی که در فیلمی که موجود است، ماشینی وجود ندارد. سامان با پای پیاده مشغول فرار است.

 

  • عملا فرصت دفاع خاصی وجود ندارد. به ما به عنوان وکلای تعیینی اجازه اعلام وکالت در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب داده نشد و ما را نپذیرفتند! چشم امید ما به این است که دیوان اجازه خواندن پرونده را بدهد، ۱۰ روز فرصت ارائه لایحه دفاعیه به ما بدهد و همزمان مستندات خود مبنی بر بی‌گناهی سامان صیدی را برای بررسی به دیوان عالی کشور ارائه کنیم. همه خواسته ما، آن است که به این پرونده نه به شکل محرمانه بلکه به شکل عادی اجازه رسیدگی داده شود. یعنی وکلای تعیینی در این پرونده ورود کنند، آن را کامل بخوانند و دفاعیات خود را ارائه دهند.

 

  • درخواست ما این است که حداقل اجازه خواندن پرونده به ما داده شود و سپس فرصتی در اختیارمان قرار گیرد تا بتوانیم دفاعیات خود و مستنداتمان را تقدیم دادگاه کنیم. ما در حال حاضر چیزی جز این نمی‌خواهیم. برای طرح همین مساله، امروز به دفتر رئیس قوه قضائیه مراجعه کردیم. قرار شد فردا، ساعت ۹ و نیم صبح، با یکی از مسئولان قوه قضائیه دیدار کنیم و ایرادات و ابهامات موجود در پرونده را برای او شرح دهیم. ما می‌خواهیم بر اساس همین قانون، از موکل خود دفاع کنیم و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده کیست +حکم اعدام و اینستاگرام

سامان پدر سامان صیدی در مورد دستمزد وکلای پرونده فرزندش گفت: وکیل انتخابی خودشان آقای حسین سرتیپی دائم می‌گفت نمی‌گذارند من روی پرونده بروم چون پرونده امنیتی است. در واقع آقای اسماعیل‌بیگی هم وکیل تسخیری هستند زیرا وضعیت مالی ما ضعیف است. روز گذشته هم به دفتر قوه قضائیه درخواست ورود به پرونده داد که تا این ساعت که با شما حرف می‌زنم هنوز این اجازه را نداده‌اند. وی گفت: ما جزو ایلات غرب کشور هستیم تا گیلانغرب و قصرشیرین؛ خدا می‌داند همسرم در منطقه غرب با تبر از این آب و خاک دفاع کرده است. بچه‌ام اینجا (کرمانشاه) بود و به خاطر یک لقمه نان به اطراف کرج رفت.بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده کیست +حکم اعدام و اینستاگرام بیوگرافی سامان صیدی (سامان یاسین) خواننده کیست +حکم اعدام و اینستاگرام

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

3 نظر

  1. اعدامش کنید بی شرفو هم به شهدا فحش داده و هم به رهبر عزیزمون

  2. این جونور درنده و خطرناکو اعدامش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *