بیوگرافی سام قریبیان و همسرش و پدرش و مادرش (پسر فرامرز قریبیان)

بیوگرافی سام قریبیان و همسرش و عکس های سام قریبیان را در ادامه در مجله شبونه برای علاقه مندان گرداوری کردیم.

بیوگرافی سام قریبیان و همسرش

بیوگرافی سام قریبیان بازیگر و کارگردان و نویسنده ایرانی در سال ۱۳۵۷ در تهران به دنیا آمده است وی فرزند فرامرز قریبیان بازیگر پیشکسوت و برجسته سینمای قبل و بعد از انقلاب میباشد و همچنین مادرش مینا خیامی طراح لباس در عرصه سینما و تلویزیون تئاتر می باشد.

بیوگرافی سام قریبیان کودکی

بیوگرافی سام قریبیان و همسرش

سام قریبیان و مادرش مینا خیامی

یک برادر به نام بهزاد دارد که در آمریکا زندگی می کند.
ایشان در سال ۷۷ ایران را به قصد ادامه تحصیل به کشور آمریکا ترک کرد و تحصیلاتش را در رشته کارگردانی سینما در کالیفرنیای آمریکا گذراند و مدرک لیسانس کارگردانی سینما را اخذ و مدرک فوق لیسانس در رشته مدیریت و اقتصاد دریافت کرد.

 

سام قریبیان و فرامرز قریبیان

 

بیوگرافی سام قریبیان و همسرش

بازگشت به ایران بعد از چهارده سال

هنرمند کشورمان بعد پایان تحصیلات و چهارده سال زندگی در آمریکا ، یک سال بعد از پایان درسش به ایران بازگشت

عکس سام قریبیان و جری لوییس در آمریکا

بیوگرافی سام قریبیان و همسرش

مینا خیامی مادر سام قریبیان

مینا خیامی از طراحان بزرگ و مشهور لباس می باشد که دوره های طراحی لباس را در نیویورک گذراند و طراحی لباس فیلم سینمایی گناهکاران را نیز او انجام داده بود.

بیوگرافی سام قریبیان و پدرش و مادرش (پسر فرامرز قریبیان)

بیوگرافی سام قریبیان و همسرش

شروع فعالیت در عرصه سینما

سام قریبیان درباره نحوه ورودش به حرفه بازیگری گفت: «ورود من به دلیل حضور هم پدر و هم مادر در حرفه سینما، ادبیات و سرگرمی امری اجتناب‌ناپذیر بود؛ اما ادامه یافتن و دوام در این حرفه، پس از ۳۵ سال فعالیت، فقط به دلیل علاقه و مطالعات آکادمیک این رشته نبوده است؛ بلکه کار با افراد مختلف به‌خصوص کارگردانان حرفه‌ای با دیدگاه‌ها و روش‌های کاری متفاوت، هریک همچون دانشکده‌ای تخصصی برای شخص من، فرصت یادگیری بیشتر را فراهم آورد. شما وقتی با پیشکسوتانی چون فرامرز قریبیان، کیومرث پوراحمد، کامران قدکچیان، مرحوم ایرج کریمی، مرحوم سجادی حسینی تا حرفه‌ای‌هایی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، محمدحسین لطیفی و مصطفی کیایی کار می‌کنید می‌توانید با دقت و با توجه به روش کار هرکدام، بسیاری موارد ریزودرشتی را یاد بگیرید که هم در کار خود و هم در فیلم‌های سایر کارگردانان در جهت مثبت استفاده شود. در کل، برای من هرلحظه، طی این طریق جنبه آموزشی، یادگیری و تجربه‌اندوزی داشته و دارد.»

اولین و مهم‌ترین رکن سینما برای من قصه‌گویی است. قصه‌هایی که شخص من علاقه دارم بیان کنم، در ذات خود خارج از بحث ژانر شناسی، پتانسیل بالایی برای روایت به شیوه نوآر و نئو نوآر دارند؛ شاید ریشه آن هم در فیلم‌هایی باشد که از ابتدا با آنها سینما را دیدم و تجربه کردم. به آمریکا و حتی فقط سینما هم محدود نمی‌شود؛ سینمای آلمان، فیلم‌ها و ادبیات نئو نوآر اسکاندیناوی، معماری سبک آرت دکو، ادبیات معمایی انگلیسی و فرانسوی، حتی در مقیاس وسیع‌تر، آثار سایبر نوآر مانند «بلید رانر» یا جهان‌های موازی چون دنیای «گاتهام»، «بتمن»، «مدمکس» و «ترمیناتور» همگی از یک شیوه ابرازگرایی استفاده می‌کنند و آن هم طرح سوال، معما و روانشناختی فرد و جامعه به‌صورت توأمان هست. حالا هر کس در جهان کاری خود، من‌جمله سینما، در حد و اندازه خودش می‌تواند این‌گونه از روایت را تجربه کند.

سام اولین بازی خود را در سال ۶۴ در اوایل نوجوانی در فیلم سینمایی گردباد انجام داد ،بعد از آن در دهه ۷۰ و ۶۰ در چند سریال و فیلم بازی کرد.

بیوگرافی سام قریبیان
وی به دلیل داشتن پدر هنرمند که سالها در عرصه سینما فعالیت داشته ،بازیگری و فنون حرفه‌ای را از وی آموخت .
این بازیگر به‌طور حرفه‌ای در سال ۷۶ به عنوان مجری در تلویزیون ظاهر شد.

بیوگرافی سام قریبیان

عکس جدید سام قریبیان

در سال ۹۳ در سریال رهایی بازی کرده و سپس در تنهایی لیلا بازی بسیار درخشان و عالی را از خود به نمایش گذاشت. جدیدترین نقشه ای در سریال ایراندخت می باشد.
او به دلیل بازی خوب در فیلم گناهکاران جایزه جشنواره لوسرن سوئیس را دریافت و نامزد جشنواره فیلم فجر برای همین فیلم شد.

 

شغل دوم

این بازیگر علاوه بر بازیگری و کارگردانی در دانشگاه سینما تئاتر به تدریس مشغول است و استاد دانشگاه و همچنین کاراگاه فیلمنامه نویسی آوا را دایر کرده است.

بیوگرافی سام قریبیان

تفریحات و سرگرمی

عاشق دوران قدیم بودن و کارتون دیدن مخصوصاً برنامه بچه های قدیم را بسیار دوست داشت از جمله تفریحات مورد علاقه اش، بازی زو و فوتبال و تنیس می باشد.

 

روایت سام قریبیان از نظام آموزشی آمریکا

هنرپیشه سینما درباره سیستم آموزشی در آمریکا این چنین توضیح داد:
در آنجا بچه ها به جز درس حتما موسیقی و تئاتر را هم باید یاد بگیرند. یعنی این دروس جزو ساعت های درسی شان محسوب می شود. ضمنا تشکل های دانش آموزی ای هم وجود دارد که به بچه ها تعامل با یکدیگر و چگونگی ورود به جامعه را می آموزد.

بیوگرافی سام قریبیان پدرش (پسر فرامرز قریبیان)

نظرش درباره عوض شدن مردم ایران

او که بعد از 14 سال از ایران دور بوده درباره تغییر در ایران و مردمش چنین گفت:
اخلاق مردم. به نظرم روحیه و اخلاق ایرانی ها خیلی عوض شده و متاسفانه بدتر شده است. من در آمریکا همیشه پز ایرانی بودنم را می دادم و از مهمان نوازی و مهربانی های ایرانی ها می گفتم ولی وقتی برگشتم، خیلی توی ذوقم خورد! به نظرم مردم ایران عبوس تر و بداخلاق تر شده اند.

فیلم و سریال ها

نیمرخ ها (1393)
خط ویژه (1392)
لاله (1392)
گناهکاران (1390)
قانون(1374)
ترانزیت (1372)
شکار خاموش (1368)
جدال در تاسوکی (1365)
گردباد (1364)
بیست
جشن خاطره ها
رهایی
سریال تنهایی لیلا
ایراندخت

ازدواج و عکس همسر

سام قریبیان مجرد است و خبر و عکسی مبنی بر ازدواجش منتشر نشده است.

بیوگرافی سام قریبیان و همسرش و پدرش و مادرش (پسر فرامرز قریبیان)

سام قریبیان و مادرش بازیگر نقش برزو خان در سریال کلبه ای در مه کیست

سام قریبیان در گفت‌وگویی درباره دلایل خداحافظی پدرش از سینما گفته است.
اوایل خردادماه سال گذشته در پستی اینستاگرامی‌ از خداحافظی غیررسمی پدرتان از سینما خبردادید. چه اتفاقی باعث شد که بعد از 6 سال دوری برای بازگشت دوباره ترغیب شوند.
از صحبت‌های خودشان نقل قول می‌کنم. فیلمنامه و نقش رحمت بخشی مؤلفه‌هایی داشت که ایشان را ترغیب کرد تا بازی در «خروج» را به عنوان خداحافظی رسمی از سینما قبول کنند. در این 6 سال پیشنهادهای زیادی داشتند اما نقش و فیلم آن چیزی نبود که ایشان را مجاب کند. بارها به من ‌گفتند که فیلم‌های روی پرده را ببین و بر اساس همین عکس و بیلبورد و اسامی بگو جای من بین کدام یک از این فیلم‌ها خالی است؟! همان‌طور که گفتند اغلب نقش‌های ماندگارشان در سینما از جمله فیلم‌های «خاک»، «گوزن‌ها»، «سفیر»، «سناتور» و… آدم‌های معترضی است که به شخصیت ایشان نزدیک‌تر است و شاید به همین دلیل نتیجه بهتری گرفته است. «خروج» هم دارای همین شاخصه‌ها بود. شخصیتی معترض و فیلمی خارج از شهر و در جاده و بیابان. این مؤلفه‌ها برای بازیگری که آرمان‌هایی برای خودش دارد جذاب است.

فوت مادر سام قریبیان

سام قریبیان از درگذشت مادر خود، همسر اول پدرش، فرامرز قریبیان خبر داده است.

سام قریبیان روز گذشته با انتشار یک استوری اینستاگرامی که با تصویری از مادر خود همراه بود، خبر درگذشت وی را اعلام کرد.

او در این استوری اینستاگرامی نوشته:

«بالاخره جرأتش را پیدا کردم که به مادر زیبایم بگویم سفر به سلامت.

عکس از خودم… آخرین عکسی که در اتاق تاریک ظاهر کرده ام.»

مینا خیامی متولد ۱۳۲۵ در تهران و فارغ التحصیل رشته حسابداری بود.

فرامرز قریبیان و مینا خیامی در دهه ی ۵۰ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب دو پسر به نام های محمدسام و بهزاد قریبیان شدند.

سام پس از اتمام تحصیلاتش در آمریکا به ایران بازگشت اما برادرش بهزاد ساکن آمریکا است و در آنجا به طراحی موتورهای BMW مشغول است.

مینا خیامی در کارنامه ی هنری خود سابقه ی نویسندگی فیلم «جدال در تاسوکی» (محصول سال ۶۵) ساخته ی فرامرز قریبیان را دارد.

فرامرز قریبیان پس از سال ها زندگی مشترک با مینا خیامی از وی جدا شد و در سال ۹۲ زمانی که ۷۲ سال داشت با زنی به نام مهشید بازرگانی ازدواج کرد.

 

همچنین ببینید

جوک و شوخی کاربران با سریال پوست شیر و مرگ ساحل و رضا پروانهشوخی های کاربران با سریال پوست شیر را ببینید

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود.
راستی اگر شما هم میخواهید بیوگرافی خودتان و یا آدرس و اطلاعات کسب و کارتان را در گوگل ثبت کنید اینجا را ضربه بزنید.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *