بیوگرافی سرهنگ خلبان محسن دریانوش خلبان بالگرد رئیسی +عکس

بیوگرافی خلبان محسن دریانوش (بالگرد رئیسی) +فرزندان و عکس

بیوگرافی سرهنگ خلبان محسن دریانوش

امیر سرتیپ دوم خلبان محسن دریانوش خلبان ارتش متولد 22 مهر 1359 در نجف آباد اصفهان کمک خلبان کادر پرواز ابراهیم رئیسی بوده که در 31 اردیبهشت 1403 در سن 44 سالگی به شهادت رسید.

بیوگرافی خلبان محسن دریانوش (الگرد رئیسی) +فرزندان و عکس

شهید محسن دریانوش در سال ۱۳۷۸به استخدام ارتش درامد و 25 سال سابقه حضور در نیروی هوایی و خلبانی در ارتش را داشت.

فرزندان

خلبان محسن دریانوش دارای دو فرزند پسر بود و ۱۴۵۰ ساعت پرواز در کارنامه اش به ثبت رسیده است.

خلبان محسن دریانوش کیست

سرهنگ خلبان محسن دریانوش عضو نیروی هوایی ارتش بود که سالها در عرصه خلبانی فعالیت میکرد او در 30 اردیبهشت 1403 به همراه گروهی از مسئولان کشور از جمله ابراهیم رئیسی ، حسین امیرعبداللهیان و مالک رحمتی و آیت‌ الله آل هاشم برای افتتاح  سد قیز قلعه‌سی راهی آذربایجان شرقی بودند که بالگرد انها سقوط کرد و همه انها فوت کردند و به شهادت رسیدند.

همچنین ببینید

بیوگرافی خلبان سید طاهر مصطفوی خلبان بالگرد رئیسی +عکس

سوابق

سرهنگ خلبان محسن دریانوش بیش از 25 سال سابقه خلبانی در نیروی هوایی ارتش را داشت و به عنوان مربی و مدرس خلبانی نیز فعالیت میکرد.

بیوگرافی سرهنگ خلبان محسن دریانوش خلبان بالگرد رئیسی +عکس

ماجرای شهادت

رئیس‌جمهور ظهر یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 پس از افتتاح سد قیز قلعه‌سی و تکمیل و توسعه سد خداآفرین با بالگرد راهی تبریز شده بود. آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی هم سرنشین این بالگرد بوده‌اند.

حدود ساعت ۱۷ وزیر کشور خبر سانحه برای بالگرد رئیس جمهور را تایید کرد. این بالگرد در محدوده در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.

بلافاصله ۴۰ تیم‌های امدادی شامل هلال احمر، ارتش، سپاه، فراجا و نیروهای مردمی و محلی راهی منطقه سانحه بالگرد رئیس جمهور شدند ولی به دلیل جغرافیای منطقه و شرایط جوی و وجود مه شدید، عملیات جست وجو به سختی انجام شد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *