بیوگرافی سکینه سادات پاد دستیار رئیس جمهور کیست +سوابق

بیوگرافی سکینه سادات پاد دستیار رئیس جمهور کیست +سوابق

بیوگرافی سکینه سادات پاد

سکینه سادات پاد در حال حاضر مسئول «پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی» میباشد که در سال 1401 به این سمت منصوب شد او  اهل استان کهگیلویه و بویراحمد است. پاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری در ستاد  ابراهیم رئیسی فعالیت کرده و به گفته برخی رسانه‌های استانی، دارای دکترای حقوق و وکیل پایه یک دادگستری است.

رابطه خوبی با همسر ابراهیم رئیسی دارد. سکنیه سادات پاد بیشتر برای اظهارات صریح در حمایت از زنان ایرانی شناخته میشود که کمتر مسئولی چنین جبهه گیری داشته است.

سکینه سادات پاد از زمانی که بر روی کار امده تمام قد از جامعه زنان حمایت کرده و فقط به دنبال حقوق زنان ایرانی است.

بیوگرافی سکینه سادات پاد دستیار رئیس جمهور کیست +سوابق

سوابق

سکینه سادات پاد وکیل پایه یک دادگستری در شهر مشهد، فعال حقوق بشر، معاون حقوقی مؤسسه بین‌المللی حقوق بشری صلح زیبا جمهوری اسلامی ایران و دانش پژوه مقطع دکتری حقوق عمومی است.

او قبلا در مصاحبه‌ای با سایت «شهرآرا نیوز» در خصوص جایگاه زنان در کشور گفته بود: «زنان می‌خواهند حقوقشان را مطالبه کنند. نمی‌شود به آن‌ها چیزی را دیکته کرد و توقع داشت آن را بخوانند و به‌راحتی قبول کنند.»

پاد معتقد است، «برخی ارزش‌های مورد تأیید در اجتماع تغییر کرده‌اند» و «در بحث بانوان، اسیر تفکر سنتی هستیم. دیگر باید مسئله حضور زنان در اجتماع برای ما حل شده باشد، اما متأسفانه می‌بینیم هنوز در این مسائل اولیه گیر کرده‌ایم. حجاب یکی از مسائل بسیار مهم است. دختر ما به دلیل نبود حمایت، ناچار می‌شود از سوی کارفرمایش به هر پوششی تن بدهد. این عدم اطمینان کاری و نبود حمایت‌های درست در قوانین و نیاز‌های اولیه باعث تغییرات بسیاری شده است.»

بیوگرافی سکینه سادات پاد دستیار رئیس جمهور کیست +سوابق

او با تعریف خودش از تبعیض مثبت در خصوص زنان دفاع می‌کند و می‌گوید: ««تبیعض مثبت» همان «تبعیض روا» است در قانون اساسی آمده است. اصلا تبعیض روا همان نفقه و … است که اسلام به پشتیبانی از زن برخاسته است. ۱۴۰۰ سال پیش به این نتیجه رسیدیم و دنیا تازه چند سال است به حقوق زنان و کودکان بها می‌دهد.»

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *