بیوگرافی شهید نسیم افغانی کیست و همسر و فرزندان +ماجرای شهادت

بیوگرافی شهید نسیم افغانی کیست +خانواده و ماجرای شهادت

بیوگرافی شهید نسیم افغانی

«شهید نسیم افغانی» فرزند میرزا محمد بوده که در سن 31 سالگی در دوران جنگ ایران و عراق به شهادت رسید و پیکر او هیچگاه یافت نشد تا اینکه در فرودین 1403 کمیته جستجوی مفقودین در حال جستجوی منتطقه جنگی بودند که پلاک یک شهید را پیدا کردند شماره پلاک CG۵۱۹_۳۹۶ اعزامی از لشکر ۵ نصر خراسان در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) بود.

بیوگرافی شهید نسیم افغانی کیست و همسر و فرزندان +ماجرای شهادت

شهید نسیم افغانی کیست و اهل کجاست

شهید نسیم افغانی از شهدای هشت سال دفاع مقدس بوده که با لشکر ۵ نصر خراسان به منطقه عملیاتی والفجر یک رفته بود و در انجا شهید شد اما پیکر او یافت نشد تا اینکه بعد از گذشته بیش از 30 سال پیکر این شهید پیدا شده است.

ماجرای شهادت

رضا موفق هم رزم های این شهید درباره ماجرای شهادتش میگوید بنده با این شهید چهار ماه کامل تا فروردین سال ۶۲ در گردان سیف‌الله در یک سنگر بودیم و در نهایت کنار من شهید شد.

بیوگرافی شهید نسیم افغانی کیست و همسر و فرزندان +ماجرای شهادت

شهید نسیم افغانی خانواده‌اش توسط شوروی کشته شده بودند و به تنهایی به ایران امده بود لذا طبق تعریف خودش خواهر، برادر و پدر مادرش را از دست داده بود.

این شهید پس از شهادت خانواده‌اش در سال ۵۷ به ایران می‌آید و با شروع جنگ به جبهه‌ها می‌رود در نهایت در عملیات والفجر یک در یک سنگر بودیم و در شب عملیات خمپاره به سنگر خورد و بنده مجروح شدم، اما نسیم شهادت را به‌دست آورد، ولی پیکرش در آنجا ماند، زیرا مجبور شدیم روز بعد محور را تخلیه کنیم.

بیوگرافی شهید نسیم افغانی کیست و همسر و فرزندان +ماجرای شهادت

هم‌رزم شهید نسیم افغانی زمان دقیق شهادت او را ۲۲ فروردین سال ۶۱ عنوان و اضافه کرد.

وی همچنین خاطرات شهید نسیم افغانی را فراموش نشدنی دانست و گفت: با انتشار خبر پیدا شدن پیکر این شهید، مادرم با من تماس گرفت و گفت شهیدی که همواره خاطراتش را برایمان تعریف می‌کردی، پیدا شده است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *