بیوگرافی شیائو کایژی چینی و علت شیعه شدن

بیوگرافی شیائو کایژی چینی و علت شیعه شدن

شیائو کایژی یک شهروند چینی بوده که در ایران مشغول به کار بود و با یک دختر ایرانی اشنا شد و در نهایت تصمیم به ازدواج گرفت و به همین دلیل شیعه شد.

شیائو کایژی البته تحقیقات زیادی برای مسلمان شدن کرده بود و در نهایت تصمیم گرفت که مسلمان شود و مذهب شیعه را انتخاب کند.

شیائو کایژی با حضور در دفتر حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری امام جمعه شهرستان شهریار با جاری ساختن شهادتین، به دین مبین اسلام و مذهب شیعه مشرف شد.

ازدواج (دائم یا موقت) زن مسلمان با مرد مسیحی باطل است و نیز ازدواج دائم مرد مسلمان با زن مسیحی بنا بر احتیاط واجب باطل می باشد اما ازدواج موقت مرد مسلمان با زن مسیحی با رعایت شرایط شرعی اشکال ندارد. درباره ازدواج زن یا مرد مسلمان با سایر اهل کتاب نیز احکام گذشته جاری است.

اگر زن و شوهر هر دو یا یکی از آن دو مرتد شوند، چنانچه ارتداد قبل از دخول صورت گرفته باشد ، فورا از یکدیگر جدا خواهند شد.واگر پس از دخول محقق شده باشد، جدائی آنها متوقف بر سپری شدن عده است و در فقه حنفی اگر مرد مسلمانی مرتد شود،زن وی فورا از او جدا خواهد شد؛ زیرا در هیچ حالتی درست نیست که مرد کافر بر زن مسلمان مستولی باشد

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *