بیوگرافی صادق محصولی و ثروت اش را از کجا آورده +عکس

بیوگرافی صادق محصولی و ثروت اش را از کجا آورده +عکس

بیوگرافی صادق محصولی

صادق محصولی متولد سال ۱۳۳۸ در ارومیه بوده و لیسانس مهندسی عمران و فوق لیسانس رشته مدیریت بازرگانی دارد.

از جمله سمت های او میتوان به فرمانداری شهرستان ارومیه، معاونت استانداری آذربایجان غربی، معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع و مشاورت رئیس‌جمهوری اشاره کنید.

بیوگرافی صادق محصولی و ثروت اش را از کجا آورده +عکس

صادق محصولی ثروت اش را از کجا آورده

حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده ادوار مجلس میگوید در مخالفت با فردی صحبت کردم که می‌خواست وزیر کشور شود. گفتم آقای فلانی، یک‌ نفر را به غیر از خودت نام ببر که امتیاز سوآپ نفت داشته باشد. این مسئله ممنوع است و فقط شرکت ملی نفت به نمایندگی از دولت و ملت ایران می‌تواند این کار را انجام بدهد.

بیوگرافی صادق محصولی و ثروت اش را از کجا آورده +عکس

وی افزود: این شخص امتیاز سوآپ نفت گرفته و زمانی که ما برای کشور عراق که تحریم بود، دل می‌سوزاندیم، او نفت آنان را به ۵۰ درصد قیمت خریده و در مرزهای غرب ایران می‌فروخت. سپس امتیاز سوآپ گرفته و در مرزهای دیگر همان را به او می‌دادند و صادر می‌کرد. او تریلیارد شده بود و الآن نیز یک مقام سیاسی و در مرکز یک الیگارشی حکومتی است.

این استاد دانشگاه گفت: ما دلمان برای کشور عراق می‌سوخت اما ایران بدتر از آن شده است. یعنی دهان آقایان از نفت تحریم شده شیرین شده است، شرکت درست کردند و نفت را می‌فروشند. چه غوغاهایی بر پا شده است برای اینکه نفت ایران را با تخفیف بیشتری بفروشند، بعد می‌گویند تحریم نعمت است. کجا تحریم نعمت است؟

بیوگرافی صادق محصولی و ثروت اش را از کجا آورده +عکس

شاید اگر در پاییز سال 1359، محمدرضا مهدوی کنی، وزیر وقت کشور چهره معتمد خود یعنی «صادق محصولی» را برای مقابله با ناآرامی‌های مناطق شمال غرب کشور راهی ارومیه نمی‌کرد، هرگز یکی از مهم‌ترین حلقه‌های سیاسی کشور شکل نمی‌گرفت. حلقه‌ای که در سال‌های بعد مردان آن در مناصب کلیدی اجرایی و جایگاه‌های حساس سیاسی و حزبی قرار گرفتند؛ از جایگاه ریاست‌جمهوری تا چهره ثابت ریاست بر ستادهای مهم اقتصادی و سیاسی در کشور.

بیوگرافی صادق محصولی و ثروت اش را از کجا آورده +عکس

به گزارش اعتماد، رفتن صادق محصولی به زادگاه خود یعنی ارومیه در سال 1359 نطفه تشکیل یکی از مهم‌ترین حلقه‌های سیاسی در تاریخ جمهوری اسلامی شد؛ حلقه‌ای که بعدها از آن، محمود احمدی‌نژاد در راس دو دولت جمهوری اسلامی قرار گرفت و اسفندیار رحیم مشایی رییس سایه دو دولتش شد، صادق محصولی از وزارت و دبیرکلی جبهه پایداری سر درآورد و پرویز فتاح به عنوان مدیر ستادی تثبیت شد.

سوابق علمی و پژوهشی صادق محصولی

تالیف کتاب مدیریت طرح‌های عمرانی، تدریس دروس مدیریتی و عمرانی و مهندسی سیستم‌ها در دانشگاه علم و صنعت

مجری پروژه‌های مختلف تحقیقاتی مانند امکان‌سنجی جهاد خانه‌سازی (در 6 مجلد)

بهینه سازی ساخت و ساز مدارس کشور (در 13 مجلد) اشاره کرد.

وی در تاریخ 28 آبان ماه 1387 با کسب 138 رای سفید وزیر کشور شد.

بیوگرافی صادق محصولی و ثروت اش را از کجا آورده +عکس

صادق محصولی در آبان سال 1388 توسط محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه رفاه و تامین اجتماعی به مجلس شورای اسلامی معرفی که از 265 رای ماخوذه در مجلس هشتم با 149 رای موافق، 95 رای مخالف و 21 ممتنع به عنوان وزیر رفاه و تامین اجتماعی دولت دهم انتخاب شد.

پس از تصویب ادغام وزارت رفاه با وزارت کار، 24 اردیبهشت سال 1390 رییس جمهور در اجرای ماده 53 قانون برنامه پنجم مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبه هیات وزیران طی نامه‌ای پایان مسوولیت مهندس صادق محصولی را اعلام و از خدمات و تلاش‌های نامبرده قدردانی کرد.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *