بیوگرافی عباس ظفری بازیگر آقای حکایتی الان کجاست +همسر و فرزندان

بیوگرافی عباس ظفری بازیگر و همسرش کیست +فرزندان و عکس

بیوگرافی عباس ظفری بازیگر

عباس ظفری بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون متولد دهه ۳۰ میباشد او با سریال آقای حکایتی به شهرت رسید اما در آثاری همچون مدار صفر درجه، زیر گنبد کبود، هتل پر ستاره، شب دهم ، پهلوانان نمی میرند، خانه ای مثل شهر ما، اوستا بابا، اشک ها و لبخند ها و… بازی کرده است.

عباس ظفری بعد از سریال آقای حکایتی در سریال های «اوستابابا» و «هتل پرستاره» در گروه کودک و نوجوان بازی کرد اما نام آقای حکایتی بر روی وی ماند.

عباس ظفری در ههه 60 به اوج شهرت رسید به گونه ای که در خیابانی راه میرفت مردم از او امضا میخواستند.

بیوگرافی عباس ظفری بازیگر آقای حکایتی الان کجاست +همسر و فرزندان

سوابق

عباس ظفری نخستین بار در تلویزیون حضور یافته و سال 1366 در سریال زیر گنبد کبود به کارگردانی ایرج طهماسب و بهرام شاه‌محمدلو بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال مدار صفر درجه، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای عباس ظفری محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون بهرام شاه‌محمدلو، سوسن مقصودلو، کریم رجبی و رحمان سیفی‌آزاد را تجربه کرد.

عباس مظفری میگوید من تنها بازیگری بودم که در هر سه سری «زیر گنبد کبود» بازی داشتم. قبل از این پروژه، کار تئاتر می کردم و یکی از دوستان، من رامعرفی کرد به آقای شاه محمدلو، آن موقع دفترشان توی یوسف آباد بود و داشتند مجموعه رنگین کمان را کار می کردند. قرار شد من نقش خرسک را در این مجموعه بازی کنم. اتفاقا خانم ها پورمختار و برومند هم در این کار بودند. آنجا با آقای شاه محمدلو آشنا شدم.

بیوگرافی عباس ظفری بازیگر آقای حکایتی الان کجاست +همسر و فرزندان

بعد از زیر گنبد کبود: بعد از آخرین سری آقای حکایتی، چند سال کار کودک می کردم. همان موقع ها با خانم مریم سعادت برای چند قسمت از «اوستابابا» همکاری کردم و بعدش «هتل پرستاره» و… در تئاتر هم فعال بودم و چند کار کودک کارگردانی کردم. بعد شرایط به گونه ای پیش رفتم که کم کم رفتم به سمت کار بزرگسالان. در «شب دهم»، «پهلوانان نمی میرند»، «مدار صفر درجه»، «اشک ها و لبخندها» و… نقش داشتم و الان هم در سریال «شهرزاد» حسن فتحی بازی می کنم.

بیوگرافی عباس ظفری بازیگر آقای حکایتی الان کجاست +همسر و فرزندان

الان کجاست

آخرین تجربه بازیگری عباس ظفری سریال جیران بوده است و بعد از آن خانه نشین شده است.

جیران یک مجموعهٔ ایرانی در ژانر عاشقانهٔ درام تاریخی به نویسندگی مشترک احسان جوانمرد و حسن فتحی، تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه و کارگردانی حسن فتحی محصول سال ۱۴۰۲-۱۳۹۸ است. داستان این مجموعه به وقایع بعد از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین‌شاه با جیران می‌پردازد.

بیوگرافی عباس ظفری بازیگر و همسرش کیست +فرزندان و عکس

وضعیت اسفناک این روزهای عباس ظفری

عباس ظفری این روزها شرایط اسفناکی را تجربه میکند و شرایط خوبی ندارد او میگوید به کلی از یادها رفته ام انگار نه انگار روزی روزگاری من مشهور و محبوب بودم حالا هیچکدام از مسئولان صداوسیما سراغی از من نمیکنند.

این صحبت های عباس ظفری واکنش های زیادی را در فضای مجازی به همراه داشت و مصاحبه او مورد توجه قرار گرفت.

سریال آقای حکایتی

زیر گنبد کبود یا آقای حکایتی نام مجموعه تلویزیونی مخصوص کودکان بود که در دهه ۶۰ و ۷۰ خورشیدی از تلویزیون ایران پخش می‌شد. در این برنامه بهرام شاه‌محمدلو در نقش آقای حکایتی به ایفای نقش می‌پرداخت. سری اول با نویسندگی ایرج طهماسب در سال ۱۳۶۶ کلید خورد.

در سال ۱۳۶۶ و ۱۳۷۴ نیز نویسندگی مجموعه ۱۳ و ۱۴ قسمتی زیر گنبد کبود برعهده راضیه برومند بود. سری اول این برنامه در سال ۱۳۶۶ و سری دوم در سال ۱۳۷۴ ساخته شد و بین زمان ساخت این دو سری ۸ سال فاصله بود. موسیقی این مجموعه ساخته بهرام دهقانیار است.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *