بیوگرافی عذرا وکیلی گوینده رادیو و همسر و فرزندانش + صدای عذرا وکیلی

بیوگرافی عذرا وکیلی گوینده رادیو و همسر و فرزندانش + صدای عذرا وکیلی را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی عذرا وکیلی

خانم عذرا وکیلی یکی از پیشکسوتان رادیو بوده که سالها تجربه فعالیت در این عرصه را دارد

بیوگرافی عذرا وکیلی گوینده رادیو و همسر و فرزندانش + صدای عذرا وکیلی

ایشان متولد ۱۳۲۸ در تهران بوده و علاوه بر گویندگی در رادیو به عنوان تهیه کننده نیز همکاری داشته است

سوابق

این خانم هنرمند زمانی که ۱۷ سال سن داشت وارد رادیو شد و در سال ۱۳۴۵ به صورت رسمی از کار خود را در رادیو استارت زد و برنامه نوجوانان را اجرا می‌کرد

دو سال بعد موفق شد که به خاطر اجرا های جذابش به برنامه قصه های شب بپیوند

عذرا وکیلی تا به حال برنامه های زیادی را در رادیو تهیه کنندگی کرده است برنامه هایی همچون سلام کوچولو و از سرزمین نور از مهمترین فعالیتهای ایشان در رادیو بوده که همیشه در ذهن مردم ماندگار شده است

برنامه سلام کوچولو قبل از انقلاب طرفداران بسیار زیادی داشت و به دلیل استقبال گسترده مردم از این برنامه خانم عذرا وکیلی ترغیب شد که همچنان آن را ادامه بدهد و حتی در جنگ ایران و عراق در حالی که رژیم بعث عراق بمب باران هوایی را در تهران آغاز می‌کرد این برنامه قطع نشده و به کار خود ادامه می داد و تا به حال این برنامه ادامه یافته است.

بیوگرافی عذرا وکیلی گوینده رادیو و همسر و فرزندانش + صدای عذرا وکیلیعکس های عذرا وکیلی

علاقه به رادیو و گویندگی در این حیطه از کودکی همراه شما بود؟

-مثل تمام افرادی که به کارهای هنری علاقه‌مند هستند من نیز از دوران نوجوانی به کارهای هنری علاقه داشتم. همیشه در کودکی و نوجوانی برای خودم مقاله و داستان می‌نوشتم و اگر کودکی به منزل‌مان می‌آمد برایش با مهارتی که داشتم قصه می‌گفتم.در حقیقت شوق و علاقه ‌به کارهای هنری از ابتدا در وجودم بود.

*از چه سالی کار حرفه‌ای خود را شروع کردید؟

– ۱۷ ساله و دانش آموز بودم که یک روز کارشناسان برنامه «جوانان» که قرار بود برای اولین بار در سال ۴۵ از رادیو پخش شود، برای انتخاب مجری و گوینده به مدرسه ما آمدند و از بین ۳۰ نفری که در مدارس انتخاب کرده بودند و من نیز یکی ازآنها بودم، دوباره آزمون گرفتند و من جزو ۵ نفر انتخاب شده در مرحله دوم بودم.

همچنین ببینید:

بیوگرافی مهناز شیرازی گوینده خبر و همسرش + علت کناره گیریبیوگرافی و عکسهای جدید مهناز شیرازی گوینده خبر

*چطور شد که به رادیو آمدید؟

عذرا وکیلی: در ادامه انتخاب شدنم برای رادیو، آقای معین افشار ما را به رادیو دعوت کردند و استودیوها را به ما نشان دادند و از اهدافشان برای شروع هر برنامه‌ و برخی دستورالعمل‌های فعالیت در رادیو با ما صحبت کردند. یادم است بعداز ظهرها و بعد از تعطیل شدن مدرسه به استودیو ارگ می‌رفتم. این ادامه داشت تا زمانیکه دوران تحصیلم تمام شد

*کار خود را فقط به گویندگی محدود کردید؟

-نه،بعد از اینکه در حیطه گویندگی به خوبی فعالیت کردم،کم کم به سمت بازیگری نمایش رادیویی رفتم.

*از گویندگی و بازیگری به سمت تهیه کنندگی

-حدود سه سال در حیطه بازیگری بودم تا اینکه به تهیه کنندگی علاقه‌مند شدم .دوره‌هایی را نیز گذراندم و برای اولین بار برنامه ورزشی با اجرای «شیرخدا» برای تهیه به من پیشنهاد شد.

بیوگرافی عذرا وکیلی گوینده رادیو و همسر و فرزندانش + صدای عذرا وکیلیعکس های عذرا وکیلی و شاگردانش

*شاخص ترین برنامه‌هایی که تا به حال تهیه کرده‌اید،در حوزه کودک بوده‌اند؟

-در سال ۵۲ برنامه «خردسالان» که ساعت ۱۰ تا ۱۰:۳۰ پخش می‌شد را تهیه می‌کردم که مجری آن پروین چهره نگار بود.این برنامه مربوط به کودکان ۳ تا ۶ سال و کودکان قبل از دبستان بود. در کنار این برنامه، تهیه کنندگی تعدادی از برنامه‌ «کودک» را نیز به من سپردند که برای رده سنی ۷ تا ۱۳ سال بود.

*نام برنامه ‌«کودک» و «خردسال» تغییر کرد؟

-بعد از پیروزی انقلاب، برای این دو برنامه آرم جدیدی ساختند. برنامه «خردسالان» به «سلام کوچولو» و برنامه «کودک» به «بچه‌های انقلاب» تغییر نام داد. برنامه «بچه‌های انقلاب» را چندین سال در رادیو تهیه کردم.

*بهترین برنامه‌ای که تا به حال اجرا و تهیه کردید؟

-تهیه کنندگی برنامه «از سرزمین نور» یکی از موفق‌ترین کارهایم بود که درباره زندگی پیامبر اسلام(ص) تهیه شده بود.یادم است همان زمان جلال مقامی،منوچهر اسماعیلی،خانم رفعت و … دعوت به این کار شدیم و این برنامه تولید شد.پخش «از سرزمین نور» ۵ سال طول کشید و در روزهای جمعه ۸:۳۰ تا ۹ پخش می‌شد.

فیلم مصاحبه با عذرا وکیلی

اگر تصاویر و یا اطلاعاتی در این صفحه غلط است در قسمت دیدگاه (پایین هر صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف و اصلاح شود و یا در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر در تلگرام: Webmaster_team@

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *