بیوگرافی عسکری اسماعیل پور مداح مازندرانی +علت فوت

بیوگرافی عسکری اسماعیل پور مداح مازندرانی +علت فوت

بیوگرافی عسکری اسماعیل پور

عسکری اسماعیل پور مداح مازندرانی متولد روستای «معلم کلا» شهرستان بابل مداح اهل بیت و جانباز جنگ تحمیلی روز گذشته بر اثر ایست قلبی درگذشت و به شهادت رسید ایشان سالها با بیماری ناشی از گازهای شیمیایی دست و پنجه نرم میکرد.

علت فوت و شهادت

«عسکری اسماعیل پور بر اثر مجروحیت جنگی یادگار از دفاع مقدس به شهادت رسید.

نوای حماسی‌اش برای رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا و مردم دیار علویان آشنا بوده و اثرِ ماندگار ایشان «بهر فتح کربلا با کاروان، می‌رود این لشکر از مازندران» که توسط «صادق علی رنجبر» سروده شده است یکی از معروفترین آثار به جای مانده از این مداح مازندرانی است.

مراسم تشییع پیکر این جانباز دوران دفاع مقدس ساعت ۹ یکشنبه پنجم فروردین با حضور مردم قدرشناس و شهیدپرور از مقابل سپاه بابل به سمت میدان ولایت برگزار می‌شود و سپس به زادگاهش روستای معلم کلا منتقل و در جوار برادر شهیدش «صدیف اسماعیل پور» خاکسپاری خواهد شد.

بیوگرافی عسکری اسماعیل پور مداح مازندرانی +علت فوت

حاج عسکری اسماعیل پور بالای ۱۰۰ نوحه حماسی در زمان های اعزام رزمندگان مازندرانی به جبهه های جنگ، راهیان نور، دفاع از حرم و یادواره ها از خود به یادگار گذاشته است.

مراسم تشییع پیکر مرحوم اسماعیل پور مداح دوران دفاع مقدس ساعت ۹ صبح فردا یکشنبه از مقابل سپاه ناحیه بابل به سمت میدان ولایت بابل برگزار سپس در زادگاهش روستای معلم کلا تشییع و در آرامستان این روستا به خاک سپرده می‌شود.

بیوگرافی عسکری اسماعیل پور مداح مازندرانی +علت فوت

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *