بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی از ایران تا صربستان +عکس

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی از ایران تا صربستان +عکس

علی ارسلان کشتی گیر کیست

علی ارسلان کشتی گیر اهل ایران متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۴ در آمل بوده که در سال 1400 تغییر تابعیت داد و به عضویت تیم ملی کشتی فرنگی‌ درامد او دارای مدال طلا قهرمانی کشتی جهان ۲۰۲۲ و برنز قهرمانی بزرگسالان آسیا ۲۰۱۷ میباشد.

بیوگرافی

علی ارسلان متولد ۱۸ اردیبهشت‌ ۱۳۷۴ در شهر آمل در استان مازندران  است که با تغییر تابعیت در حال حاضر در تیم ملی صربستان کشتی میگیرد.

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی از ایران تا صربستان +عکس

شروع کشتی

ارسلان قاسمی زمانی که نوجوان بود  کار خود را با کشتی استارت زد و توانست در وزن ۶۶ کیلوگرم به عنوان یکی از استعدادهای تیم ملی کشتی ایران شناخته شود.

او در اولین دیدار خود در مسابقات قهرمانی کشتی آسیا در سال ۲۰۱۷ در دیدار با المراة تاسمورادوف دارنده مدال برنز المپیک معروف شد و به مدال برنز رسید.

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی و علت اخراج از ایران +عکس

علی ارسلان موفق شده در همه رده های ملی برای ایران کشتی بگیرد در رده های نوجوانان و جوانان توانسته مدال برنز رقابت‌های جوانان جهان و چهار طلای آسیایی را در رده‌های نوجوانان و جوانان کسب کند

تعییر تابعیت

به دلیل اینکه بنا سرمربی وقت تیم ملی کشتی فرنگی او را به تیم ملی دعوت نمیکرد و به او اعتقادی نداشت در نهایت تصمیم گرفت که به کشور دیگری مهاجرت کندو  تغییر تابعیت کند.

همچنین ببینید:

بیوگرافی امیرحسین زارع کشتی گیر آزادکار و پدر و مادرش +عکس

بیوگرافی دیوید تیلور کشتی گیر و همسرش + عکس

علی ارسلان عنوان کرده بود که کادر فنی و محمد بنا به سبک کشتی او اعتقادی ندارند و فرصت درخشیدن در ترکیب تیم ملی بزرگسالان ایران و در نهایت رفتن به رقابت‌های جهانی را به او نمی‌دهند. ارسلان با توجه به این بی‌مهری توسط محمد بنا، نهایتاً تصمیم به مهاجرت گرفت. بنا به مهاجرت علی ارسلان و مقصر دانستن محمد بنا در مهاجرتش، این بهانه‌ای دست منتقدان سرمربی داد تا به‌طور علنی با سیاست‌های او برای انتخاب کشتی‌گیران تیم ملی مخالفت کنند. ارسلان نهایت در ۲۸ آذر سال ۱۴۰۰ رسماً به تابعیت کشور صربستان به شکل ورزشی درآمد و از این زمان با نشان و پرچم این کشور به مسابقات می‌پردازد.

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی و علت اخراج از ایران +عکس

شکست حریف تیم ملی ایران

*در وزن ۷۲ کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ آرتور پولیتایف از اوکراین را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد در یک کشتی برابر با نتیجه ۷ بر ۷ و به دلیل امتیاز درشت کمتر مغلوب علی ارسلان قهرمان جهان از صربستان شد و با توجه به شکست ارسلان در دور بعد، سهرابی از دور رقابت ها کنار رفت.

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی و علت اخراج از ایران +عکس بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی و علت اخراج از ایران +عکس بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی از ایران تا صربستان +عکس بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی و علت اخراج از ایران +عکس بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی از ایران تا صربستان +عکس بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر فرنگی از ایران تا صربستان +عکس

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *