بیوگرافی علی طولابی خواننده لر و لک عصر جدید +اینستاگرام و آهنگها

بیوگرافی علی طولابی پسر نوجوان خواننده کوهدشتی عصر جدید +اینستاگرام و آهنگهای علی طولابی خواننده 13 ساله عصر جدید همراه تصاویر خانواده او را در این صفحه ببینید.

بیوگرافی علی طولابی خواننده کوهدشتی عصر جدید +اینستاگرام و آهنگها

بیوگرافی علی طولابی پسر نوجوان خواننده کوهدشتی

علی طولابی یکی از استعدادهای عصر جدید بوده که توانست در فصل سوم این مسابقه اجرای بسیار جذابی را به نمایش بگذارد و مورد توجه قرار بگیرد.

علی طولابی دو پسر نوجوان ۱۳ ساله اهل کوهدشت میباشد و اصالتاً لک بوده و در برنامه عصرجدید آهنگ لکی را به اجرا گذاشت که استقبال زیادی از آن صورت گرفت با اجرای آهنگ مقامی کردی که یک آهنگ دشوار بود توانست استعداد خود را نشان بدهد.

بیوگرافی علی طولابی خواننده کوهدشتی عصر جدید +اینستاگرام و آهنگها

صدای زیبا

صدای زیبای پسر نوجوان مورد توجه کارن همایونفر آهنگساز نامدار کشورمان قرار گرفت و بعد از اجرایش به شدت از او تعریف و تمجید کرد کارن همایونفر برای نخستین بار بود به یک شرکت کننده میگفت که شش دانگ صدا داری.

در نهایت او توانست 4 چراغ سفید دریافت کند و به فینال راه پیدا نماید تا به مرحله بعد برود.

اجرای علی طولابی در مرحله اول عصر جدید

خوانندگی از دوران کودکی

علی طولابی در این برنامه می گوید که زمانی ۵ سال سن داشته شروع به خواندن آهنگ‌های مختلفی کرده ام و با خواندن آهنگ هوای تو کردم از علی علیزاده مورد تشویق خانواده اش قرار گرفته است و به همین دلیل همیشه او را برای خوانندگی حمایت می‌کردند.

درخشش علی طولابی در نیمه نهایی عصر جدید

علی طولابی در مرحله نیمه نهایی هم توانست اجرای بسیار زیبا و خارق العاده داشته باشد و با چهار چراغ سفید به فینال راه پیدا کند و در فینال هم موفق شد به مرحله رای مردمی برود.

اجرای طولابی در مرحله نیمه نهایی با آهنگ کردی از ابراهیم تاتلیس خواننده ترکیه شروع شد و به سرعت 4 چراغ سفید گرفت سپس آقای همایونفر از او خواست که یک آواز شور با چهچه نیز بخواند که این کار را هم به خوبی انجام داد و به درخواست خانم ژاله صامتی هم یک آهنگ لری به نام تفنگ خواند که باعث شد همه او را تشویق کنند.

فیلم اجرای علی طولابی در نیمه نهایی فینال عصر جدید

✅ همچنین ببینید همه اجراهای علی طولابی را کلیک کنید و ببینید

 

بیوگرافی علی طولابی خواننده کوهدشتی عصر جدید +اینستاگرام و آهنگها

علی طولابی و دیگر راه یافتگان به مرحله فینال عصرجدید باید در مرحله بعدی با یکدیگر به رقابت بپردازند و باید دید این خواننده نو جوان با استعداد در مرحله بعدی چه خواهد کرد.

فصل سوم برنامه عصر جدید از نوروز ۱۴۰۱ آغاز شده و تا پایان رمضان ادامه یافت

بیوگرافی علی طولابی خواننده کوهدشتی عصر جدید +اینستاگرام و آهنگها

 

آهنگی که علی طولابی نوجوان 13 ساله کوهدشتی اجرا کردند به نام نایه نایه از آهنگ ها یا به عبارتی یکی از مقام های کلاسیک استاد عزیز شاهرخ خواننده بزرگ و محبوب مهابادی (ملقب به بلبل کردستان) است.که ضمن تبریک به علی خوش صدا،اما قبل از اجرا می بایست هم به نام آهنگ و هم استاد عزیز شاهرخ اشاره می کردند.

زبان لکی از جای شروع شد که بعد از جدا شدن دو طایفه ای که به کرد ها معروف بودند.

زبان لکی در طول تاریخ بسیار زبان مهمی بوده.مثال:« در دوران حکومت زندیه که به عنوان یکی از زبان های اصلی دربار ومردم بوده است.

بیوگرافی علی طولابی خواننده کوهدشتی عصر جدید +اینستاگرام و آهنگها

سعنود علی طولابی به فینال با رکورد رای مردمی

علی طولابی خواننده نوجوان که صدایش مورد توجه همگان قرار گرفت ه بود با نزدیک به 2 میلیون رای مردمی به فینال عصر جدید صعود کرد. در ادامه لحظه اعلام رای او را ببینید.

قسمت دوم برنامه اعلام نتایج مرحله نیمه نهایی فصل سوم عصر جدید دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ روی آنتن رفت و تکلیف رای مردم به «ساینا شیخی»، «گروه جنگجویان وشو»، «احسان یاسین»، «گروه زاگرس»، «علی طولابی» و دختران خورشید را مشخص شد.

زبان لکی زبانی جدا از کردی ولری است.
اول کردها،زبانی از اول مستقل داشته اند.
دوم لر ها که یک لحجه میان زبان لکی و فارسی است.

زبان لکی امروزه در استان لرستان ،ایلام،کرمانشاه،همدان وغیره…..وبخش های از عراق و ترکیه است.

یکی از مهمترین و گران‌ترین آثار ادبی زبان لکی را می‌توان ««««شاهنامه لکی»»»» دانست؛ که به همت حمید ایزدپناه گردآوری شده‌است.

برخی آثار سرایندگان لک در تذکره به همت اسفندیار خان غضنفری تحت عنوان «گلزار ادب لرستان» گردآوری شده‌است.
شاعران برجسته‌ای از حوزه کولیوند (الشتر) مانند ملا پریشان، ملا منوچهر کولیوند شعرهایی به این زبان سروده‌اند.

زبان لکی به درخواست مردم لک لرستان به عنوان یک زبان مستقل ایرانی در مرداد ماه ۱۳۹۶ ثبت ملی شد.

لکی در فارسی به معنی صد هزار بوده و احتمال می‌رود نام گذاری لک‌ها به خاطر جمعیت خانوار آنها بوده‌است. این جمعیت اتحادیه‌ای از قبایل کوچ‌رو بوده‌است.

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده است در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا اینجا کلیک کنید و به مدیر سایت پیام بدهید

8 نظر

 1. این خزعبلات چیه سر هم کردید طولابی ها از طوایف معروف لر هستند و اینکه یه نفر بره کردی بخونه باعث نمیشه یک طایفه را مصادره کنید

 2. فردین خدادادیان

  آهنگ از ابراهیم تاتلیس نبود اصل آهنگ ایرانیست که ناصر رزازی خونده بعد ابراهیم از ناصر تقلید کرد که در اون تایم ایران به موسیقی اهمیت نمی‌داد و ممنوع بود ترکیه خیلی از موسیقی های ایران رو دزدید و به نام خودش کرد پس لطفاً درست تحقیق کنید تا فرهنگ و موسیقی ایران با دست خودمون به دیگران هدیه نکنیم مهم نیست اسم خواننده رو هم که ایران ممنوع کرده بیارین ولی مهم وخیلی واجب هست اصل موسیقی رو بگین که ایرانی کلاسیک هست

 3. دوست عزیز لری یک لهجه فارسی است ولی لکی گویش است و به نظر خیلی از زبان شناسان مشهور دنیا جزو گویش های کردی جنوبی قرار دارد.
  اگر یک لک زبان سخن بگوید یک لر نمی تواند درک معنائی از آن داشته باشد ولی یک کرد منظور را درک می کند. اگر اینچنین باشد که شما می فرمایید باید بخش های زیادی از استان های کرمانشاه و ایلام هم جزو طوایف لر باشند!! اگر شما شناخت کمی از زبان اورامی داشتید که شباهت زیادی به لکی دارد اینچنین حرفی را نمی زدید.به هر حال لکی یک زبان مستقل هست که از دسته زبان های کردی جنوبی میباشد.

  • سلام یک کلام
   کرد، لک و لر عشقن عشق..
   از هر استاد ماهر موسیقی به پرسی میدونه همانطور که در تاریخ هست ریشه موسیقی ایرانی(سنتی) در این منطقه بوده

 4. لکی هیچ ربطی به اورامی نداره
  فرانسویها آب و عدد ۲ را کاملا شبیه لرها تلفظ می کنند
  آیا فرانسویها لر هستند؟
  و یا بسیاری شباهتهای تصادفی در زبانهای مختلف دنیا
  الکی ابراز فضل نکنید.

 5. لک های عزیز هم در لرستان هم در کرمانشاه، ایلام وهمدان زندگی میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.