بیوگرافی محمد حسین اجلال پور و اهدای اعضای بدن +علت مرگ

بیوگرافی محمد حسین اجلال پور و اهدای اعضای بدن +علت مرگ

بیوگرافی محمد حسین اجلال پور کیست

محمدحسین اجلال پور متولد ۱۳۸۹ در مشهد بوده که بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی می‌شود اعضای پیکر این پسر ۱۴ ساله به بیماران نیازمند اهدا شد مرحوم محمد حسین اجلال‌پور که دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان منتظری طی چندین عمل جراحی اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شد.

علت مرگ

محمد حسین اجلال‌پور در اردیبهشت ۱۴۰۳ بر اثر یک سانحه دچار ضربه مغزی و در نهایت مرگ مغزی شد.

اهدای اعضای بدن

قلب این نوجوان به یک زن ۴۹ ساله ساکن فریمان اهدا شد کلیه‌های او به یک خانم ۲۷ ساله و مردی ۲۴ ساله که به علت نارسایی کلیه دیالیز می‌شد پیوند شد .

کبد او به مردی ۶۳ ساله ساکن زاهدان رسید که از خطر مرگ نجات پیدا کرد.

همچنین قرینیه‌های چشم او به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتقل شد و قسمتی از پوست وی برای پیوند به بیماران دچار سوختگی به بیمارستان امام رضا منتقل گردید.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کلیه‌های زنده یاد اجلال پور در بیمارستان منتصریه به بانوی ۲۷ ساله و مردی ۲۴ ساله ساکن قائن که سال‌ها به علت نارسایی کلیه دیالیز می شدند، پیوند گردید.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در هزار و چهارصد و نود و هشتمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی؛ محمد حسین اجلال پور ۱۴ ساله که از بیمارستان طالقانی به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شد، پس از دریافت رضایت از خانواده اش، همزمان با شروع هفته اهدای عضو اهدای زندگی در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *