بیوگرافی محمد کاسبی و همسرش + زندگی شخصی از بازیگری تا مدیریت

بیوگرافی محمد کاسبی بازیگر و همسرش کیست و فرزندان +عکس

محمد کاسبی کیست و اهل کجاست

محمد کاسبی متولد 4 خرداد 1330 در شهرری بوده اما در نازی‌آباد بزرگ شده است او با نقش تقی عشقی در سریال خوشرکاب به شهرت رسید او لیسانس بازیگری در دانشکده هنرهای دراماتیک تهران دارد از سال 1350 بازیگری را آغاز کرده است او در سال ۱۳۷۴ برای درخشش در فیلم «پدر» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

محمد کاسبی متاهل بوده و همسرش زهرا اردستانی نام دارد و یک فرزند دختر به نام یلدا دارد.

بیماری و آخرین خبر

محمد کاسبی این روزها شرایط بسیار بدی را تجربه میکند و بیماری قلبی حسابی او را زمین گیر کرده است او هراز گاهی به خاطر این بیماری به بیمارستان مراجعه میکرد اما این روزها مراجعه اوو بیش از پیش افزایش یافته است و در 27 دی 1400 وضعیت او به گونه ای بوده که به آی سی یو منتقل شده است و دخترش از مردم میخواهند که برای او دعا کنند چرا که اینبار وضعیت پدرش بسیار وخیم است و پزشکان به شدت نگران حال او هستند.

دختر محمد کاسبی درباره بستری شدنِ مجدد پدرش توضیحاتی داد. او گفت: هفته گذشته 48 ساعت پدرم را به بیمارستان لواسانی بردیم و دوباره به منزل برگشتند. اما حال‌شان خوب نبود و مشکل تنفسی شدیدی پیدا کردند که با اکسیژن هم نمی‌توانستند نفس بکشند. متأسفانه شبِ گذشته دوباره به دلیل وخامت وضعیت قلب و مشکل تنفسی راهی بیمارستان عرفان پاک‌نژاد شدند که دکترشان بعد از معاینه دستور دادند که سریعاً در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شوند.

بیوگرافی محمد کاسبی و همسرش

محمد کاسبی بازیگر ایرانی در ۴ خرداد ۱۳۳۰ در کوچه آبشار خیابان ری تهران به دنیا آمده و دوران کودکی و نوجوانی خود را در محله نازی آباد گذرانده و مدرک دیپلم خود را در سال ۱۳۵۰ اخذ کرده و بعد از دوران سربازی در رشته بازیگری در دانشکده هنرهای دراماتیک تحصیل و فارغ التحصیل شده است.

بیوگرافی محمد کاسبی

بیوگرافی محمد کاسبی و همسرش + زندگی شخصی از بازیگری تا مدیریت

سوابق و فعالیت های بازیگری

محمد کاسبی از سیزده سالگی در عرصه تاتر فعالیت دارد و در مرکز تاتری در میدان راه آهن با گروه تئاتر همکاری میکرده است.
هنرمند پیشکسوت از سال ۱۳۵۱ بطور جدی وارد عرصه بازیگری حرفه شده و چندین نمایش را روی صحنه اجرا کرده است.
وی فعالیتش را از قبل از انقلاب و در زمان شاه و رژیم گذشته شروع کرده و در سینما و تاتر قبل از انقلاب حضور داشته است.

بیوگرافی محمد کاسبی بازیگر

بیوگرافی محمد کاسبی بازیگر + زندگی شخصی از بازیگری تا مدیریت

عکس محمد کاسبی

بیوگرافی محمد کاسبی در حین تحصیل و قبل از رفتن به دانشکده بازیگری ، در عرصه دوبله فعالیت می کرد و یکی از دوبلورهای ایرانی است که آثاری زیاد در این حوزه دارد و در رادیو نیز کار کرده و یکی از بازیگران و دوبلورهای رادیو بوده است.

 

عکس های جوانی محمد کاسبی بازیگر

زندگی شخصی از بازیگری تا مدیریت

بعد از انقلاب به فعالیتش ادامه داده و به مدت ۲ سال مسئول واحد نمایش رادیو انتخاب شده و در زمینه گویندگی رادیو نیز فعالیت کرده است.

آقای محمد کاسبی بازیگر پیشکسوت با گروهی از بازیگران ، حوزه اندیشه و هنر اسلامی را در سال ۱۳۵۸ بنا نهاد که بعدا به حوزه هنری تغییر نام داد.

بیوگرافی محمد کاسبی بازیگر و همسرش + زندگی شخصی از بازیگری تا مدیریت

عکس محمد کاسبی و همسرش

از دیگر مکان های هنری که موسس و بنیان گذار آن محمد کاسبی بوده ،مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بود.
ایشان علاوه بر بازیگری و دوبلوری و سمت های مدیریتی، نمایشنامه نویس نیز بوده و در عرصه نویسندگی فعالیت داشته است.

بیوگرافی محمد کاسبی

خانواده محمد کاسبی

محمد کاسبی در سه در چهار

محمد کاسبی بازیگر خوب کشورمان در فعالیت هایی چون عضو شورای نمایش فرهنگستان هنر،
عضو شورای صدور پروانه نمایش فیلم‌ های خاص، عضو شورای فیلم‌ نامه بنیاد سینمایی فارابی، عضو شورای بازبینی و صدور پروانه فیلم وزارت ارشاد حضور داشته.

بیوگرافی محمد کاسبی

بیوگرافی محمد کاسبی و همسرش و دخترش + زندگی شخصی از بازیگری تا مدیریت

آثار فیلم و سریال ها

بیوگرافی محمد کاسبی رفقای خوب ۹۴
آسمان هشتم ۸۹
بدون اجازه ۸۹
نطفه شوم ۸۷
نفوذی ۸۷
دیوار ۸۶
عروسک فرنگی ۸۴
عزیزم من کوک نیستم ۸۰
مریم مقدس ۷۹
دنیای وارونه ۷۶
کمین ۷۵
براده‌های خورشید ۷۴
پدر ۷۴
همسفر ۷۲
بایکوت ۶۴
دو چشم بی‌سو ۶۲
توبه نصوح ۶۱
مرگ دیگری ۶۱
بچه مهندس

سریال لطفا دور نزنیم
سر دلبران
حانیه
همسفر خورشید
خوب بد زشت
سه دونگ، سه دونگ
خوش‌نشین ها
سه در چهار
صاحبدلان
تا صبح
پای پیاده
خوش‌رکاب و رعنا

ازدواج و همسر

محمد کاسبی متاهل می باشد و ازدواج کرده و در عکس همسرش را مشاهده می کنید.بیوگرافی محمد کاسبی

بیوگرافی محمد کاسبی و همسرش + زندگی شخصی از بازیگری تا مدیریت

بیوگرافی محمد کاسبی و همسرش + زندگی شخصی از بازیگری تا مدیریت

در این رابطه بخوانید : همه بیوگرافی مردان بازیگر را اینجا بخوانید

بیوگرافی خیام وقار کاشانی و بیوگرافی داریوش اسدزاده و بیوگرافی حسین مهری و علیرضا لبیبیان

گفتگو با محمد کاسبی بازیگر سینما و تلویزیون

* دلیل کم‌کاریم در سینما و تلویزیون را باید مسئولین توضیح دهند!

-بیش از یک سال است که از محمد کاسبی در سینما و تلویزیون خبری نیست. دلیل این موضوع را چه می‌دانید؟

من در طول یک سال گذشته هیچ پیشنهادی در عرصه سینما و تلویزیون نداشتم به همین خاطر در این مدت فعال نبودم. البته من نباید دلیل این موضوع را بگویم، بلکه شما باید این سوال را از افرادی بپرسید که در این عرصه مسئولیت دارند و از آن‌ها بخواهید که دلیل کم کار شدن من را توضیح دهند.

حالا شاید عده‌ای بگویند که در سینما باند و باندبازی است ولی به نظر من این حرف‌ها ارزشی ندارد بلکه مهم این است که افرادی همانند من با این تجربیات و توان بالا برای انجام کار، هر روز از دست می‌روند و بعد از مدتی نیز از ذهن‌ها فراموش می‌شوند.

البته من می‌خواهم از مسئولین این حوزه بپرسم، آقای مسئول، شمایی که در این حوزه مسئولیت و قدرت دارید آیا اصلا متوجه این موضوع هستی که چه افرادی به خاطر سومدیریت‌های شما مورد ظلم قرار گرفته‌اند؟ پس چگونه می‌خواهی در مقابل خدا پاسخگو باشید؟

همچنین ببینید: مهران غفوریان بازیگر طنز و همسرش 

*بعضی از دوستانم می‌گویند همین نقش‌هایی که تو رد می‌کنی، ما قبول می‌کنیم و پول آن را می‌گیریم و حال می‌کنیم!

درضمن من باید نقش‌هایی را قبول کنم که بعد از اینکه در آن‌ها بازی کردم بتوانم در مقابل دیگران از آن نقش دفاع کنم. بنابراین باید صبر کنم تا زمانی که یک کار خوب به من پیشنهاد شود. البته بعضی از دوستانم می‌گویند: «محمدجان این چه کاری است که تو می‌کنی؟ همین نقش‌هایی که تو آن‌ها را رد می‌کنی ما قبول می‌کنیم و پول آن را هم می‌گیریم و حال می‌کنیم! کسی هم در این مملکت نه با ما می‌گوید که چرا رفتی و این نقش را قبول کردی؟ و نه تو را تشویق می‌کنند که چرا نرفتی و نقش را رد کردی! پس نباید خودت را اذیت کنی.» ولی من درجواب آن‌ها می‌گویم که من برای این‌گونه زندگی گرفتن، هدفی دارم و معتقدم که لحظه به لحظه زندگی من تعریف دارد.

بیوگرافی محمد کاسبی بازیگر و دخترش + عکس های خانواده و فرزندان

*ماجرای رد کردن پیشنهاد معاونت سینمایی وزارت ارشاد

-شما اگر در سینما مسئولیت داشتید، برای هنرمندان چه کار می‌کردید که این‌گونه اتفاقات و ظلم‌ها پیش نیاید؟

در یکی از دوره‌های اخیر، فردی به سراغ من آمد و گفت: «وزیر تو را برای معاونت سینمایی وزارت ارشاد انتخاب کرده است.» من در جواب او گفتم که به ایشان بگو: من نمی‌آیم، نه اینکه دوست نداشته باشم به شما کمک کنم بلکه احساس می‌کنم در اجرای این مسئولیت ناتوانم. البته نه اینکه من در سمت‌های مدیریتی سابقه‌ای نداشته باشم، همچنان که من از بنیان‌گذاران حوزه هنری و مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد بودم و سوابق فعالیت‌های مدیریتی زیادی در عرصه سینما و تئاتر دارم ولی من احساس کردم نه من توان حضور در این مسئولیت را دارم و نه آن فردی که پیشنهاد وزارت ارشاد به او شده بود، در قد و قواره قبول این مسئولیت بود.

همچنین ببینید: بیوگرافی علی صادقی و همسرش

* سعی کردم هرکاری را که احساس می‌کنم توان انجام آن را ندارم، قبول نکنم

من سعی کردم هرکاری را که احساس می‌کنم توان انجام آن را ندارم، قبول نکنم. اما عده‌ای از افراد را می‌بینم که شاید یک صدم توان من را نداشته باشند و با پذیرفتن چنین مسئولیت‌هایی ضربه سنگینی به این حوزه می‌زنند و بعد از آن هم با خیال راحت از پشت یک میز مدیریت به پشت میز مدیریت بعدی می‌روند.

بنابراین زمانی که شما می‌پرسید اگر در سینما مسئولیت داشتید، برای هنرمندان چه کار می‌کردید، من در جواب می‌گویم که من اصلا مسئولیتی را قبول نمی‌کنم که خارج از توانم باشد و بعد از آن بخواهم برای آن پاسخگو باشم.

بیوگرافی محمد کاسبی بازیگر + عکس های خانواده و فرزندان

* بهترین بازی عمرم را در فیلم «مرگ دیگری» داشتم

-فارغ از تمام این بحث‌ها اگر بخواهید یکی از نقش‌هایتان را به عنوان نقش محبوب خود انتخاب کنید، به سراغ کدامیک می‌روید؟

من تا به حال در حدود ۷۰ اثر حضور داشتم و فکر می‌کنم بهترین بازی عمرم را در فیلم «مرگ دیگری» داشتم که دومین بازی من در جلوی دوربین بود. البته حضورم در فیلم سینمایی «بایکوت» را با اینکه کوتاه بود ولی آن نقش دوست داشتم. علاوه بر آن فیلم‌های «پدر»، «بحران» و «زنگ‌ها» را هم از جمله کارهایم بودم که دوست داشتم.

در کارهای تلویزیونی هم سریال‌های «صاحبدلان» و «مریم مقدس» را خیلی دوست داشتم که بازی جانانه‌ای در آن‌ها داشتم. البته شاید سریال‌هایی مثل «خوش رکاب» در ذهن شما بیشتر باقی مانده باشد ولی من آثار متعددی در پرونده کاریم دارم که همه آن‌ها را دوست دارم.

 

* اولین تئاتر بعد از انقلاب توسط گروه ما اجرا شد/ به دلیل مشغله کاری نتوانستم بیشتر از این در عرصه تئاتر فعالیت کنم

-شما از جمله افرادی بودید که بازیگری را با تئاتر شروع کردید، پس چرا بعد از مدتی دیگر در این عرصه حضور چندانی نداشتید؟

من از سن ۱۳ سالگی کار تئاتر را آغاز کردم و در دوران قبل از انقلاب نیز تئاتر کار می‌کردم و بعد از پیروزی انقلاب اولین نفری بودم که مسئول بخش نمایش رادیو شدم. اما مسائلی پیش آمد که من را به عنوان یک بازیگر به حیطه مسئولیت پذیری کشاند. البته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اولین تئاتری که به روی صحنه رفت، نمایشی بود به نام «نهضت حروفیه» که ما آن را چهل شب اجرا کردیم.

جوانی محمد کاسبی بازیگر

اما بعد از آن من وارد مسئولیت‌های مختلفی از شوراهای ارشاد گرفته تا رادیو و مرکز هنرهای نمایشی شدم. در کنار آن نیز مدتی در حوزه هنری مسئول واحد تئاتر بودم و در کنار بازیگری، چندین نمایشنامه نوشتم که تعدادی از آن‌ها در همان دوران منتشر شد. حتی چند جایزه در زمینه نمایشنامه‌نویسی گرفته‌ام ولی بازهم به دلیل مشغله کاری نتوانستم بیشتر از این در عرصه تئاتر فعالیت کنم.

* تصمیم گرفتم که اندیشه‌هایم را برای خودم نگه دارم، کارگردانی را کنار بگذارم به سراغ بازیگری بروم!

بیوگرافی محمد کاسبی بازیگر و همسرش و فرزندان +عکس و خانواده

-آیا از آن دوران و روزهای فعالیتتان در عرصه تئاتر خاطره‌ای دارید که بخواهید برای مخاطبین  بگویید؟

سال‌ها پیش زمانی که آقای حسین پاکدل رئیس تئاترشهر بود، من به عنوان مشاور ایشان فعالیت می‌کردم. در همان دوران من نمایشی را آماده کردم که به روی صحنه ببرم ولی رئیس مرکز هنرهای نمایشی در آن زمان فردی بود که اخیراً شنیدم که در انگلستان زندگی می‌کند و با محتوای این نمایش مشکل داشت و می‌خواست آن را جمع کند. من در آن زمان دیدم که این افراد ا اندیشه‌های من مشکل دارند. در نتیجه تصمیم گرفتم که اندیشه‌هایم را برای خودم نگه دارم، کارگردانی را کنار بگذارم به سراغ بازیگری بروم!

بازیگر «خوش رکاب» در بیمارستان بستری شد

محمد کاسبی این روزها به دلیل تبعاتِ ابتلا به کرونا و دردِ قفسه سینه، مشکل ریه‌ و قلب هنوز در بیمارستان بستری است. ظهر امروز حسین قرایی مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما از طرف پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما به عیادت این هنرمند پیشکسوت رفت.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

4 نظر

  1. انشالله خدا بهتون سلامتی بده آقای کاسبی . ولی ماشالله چه خانواده نجیب و با اصالتی . چه خانم نجیبی دارید خدا همه تون رو حفظ کند . ای کاش این بازیگران هرزه و سرتاپا کثافت از شماها و خانم محترموتون الگو می گرفتند .

  2. حمید شریفیان

    سلام .من این شانس را داشتم که در مرگ دیگری نقش کوتاهی داشته باشم و آقای کاسبی عزیز را از آن موقع می شناسم . این روز ها بازیگری به قدرت آقای کاسبی کم پیدا می‌شود در روز تولد حضرت زهرا (س) دعا می کنم و آرزوی سلامتی برایش دارم . شریفیان

  3. انشاالله خداوند هرچه زودتر به ایشان سلامتی عنایت فرمایند

  4. واقعابازی ایشون خوب انشالله خوب میشن ودوباره مردم ازبازیهای خوبشون استفاده میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *